TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-04-11 - 2011-04-17

Rufi Osmani udhëheq bindshëm kundrejt liderëve tjerë

Gazeta Start - 17.04.2011

Shkup - Në anketën e realizuar nga Agjencia për hulumtim të opinionit publik “Rejting”për gazetën “Dnevnik”, kryetari i Rilindjes Demokratike Kombëtare Rufi Osmani udhëheq bindshëm kundrejt liderëve tjerë në bllokun politik shqiptar, ma ...

Rufi Osmani udhëheq bindshëm kundrejt liderëve tjerë

Ina

Osmani: Ndaj komunës së Kumanovës dhe Likovës janë bërë padrejtësi

Botasot

Anketa e Rejting: Rufi Osmani politikani më i preferuar

Shqipmedia

Osmani: Padrejtësitë ndaj Kumanovës dhe Likovës

Ina

Koha.net Ina Alsat Ina Shqipmedia Alsat Yll Press Botasot

21 artikuj të ndërlidhur »

Barnat e konfiskuara u ndahen spitaleve

Botasot - 16.04.2011

Barnat e konfiskuara në barnatoret private nga autoritet e doganave të Kosovës, kanë përfunduar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Edhe pse këto barna kanë prejardhje të dyshimt, ato po përdoren nga pacientët e QKUK-së.

Barnat e konfiskuara u shpërndahen spitaleve

Telegrafi

Barnat e konfiskuara u shpërndahen spitaleve

Koha.net

Gjendje shqetësuese në tregun farmaceutik

Koha.net

Hapen barnatoret për shërbime të qytetarëve

Botasot

Gazeta Start Shekulli Gazeta Start Paragrafi Evropaelire Top Channel Koha.net Botasot

21 artikuj të ndërlidhur »

Incidentet e fushatës, dhunohet zyra elektorale e kandidatit PS në Sukth

Shekulli - 15.04.2011

Incidenti elektoral i radhës u shënua sot në Sukth. Sipas burimeve nga Partia Socialiste në Durrës, persona të paidentifikuar kanë dhunuar zyrën elektorale të kandidatit të PS-së në Sukth, duke grisur flamurin dhe posterat e tij të ...

Fier, policia bashkiake heq flamujt e PD. Nuk respektoi paktin

Shekulli

Sukth, shkatërrohet zyra e kandidatit të PS-së

Albnow

Sukth, dëmtohet zyrat e kandidatit të PS-së

ikub

Sukth, dhunohet zyra e kandidatit të PS

Top Channel

LajmiFundit ikub ikub BalkanWeb BalkanWeb Shekulli Gazeta Start Albnow

21 artikuj të ndërlidhur »

703 persona me fruth

Lajm - 15.04.2011

Në Maqedoni deri të mërkurën janë regjistruar gjithsej 703 të sëmurë ose raste të dyshuar të fruthit të vogël, kumtoi Ministria e Shëndetësisë. Numri më i madh i të sëmurëve janë fëmijë prej një deri katër vjeç, si dhe grupi i të moshuarve ...

Apel për vaksinim

Koha e Re

Paraqiten 11 persona të rinj të sëmurë nga morbilet

Yll Press

Maqedoni, 703 raste me simptoma të fruthit

Alsat

703 raste me simptoma të fruthit në Maqedoni

Yll Press

Botasot Idividi Idividi Lajm Alsat Telegrafi Ina Shqipmedia

20 artikuj të ndërlidhur »

Kuçi paralajmëron masa për të gjitha shkeljet në Ministrinë e Drejtësisë

Koha.net - 17.04.2011

Prishtinë, 17 prill – Ministria e Drejtësisë njofton opinionin publik lidhur me disa shkrime të paraqitura në media, në të cilat paraqitën disa parregullsi në procedurat e tenderimeve në Departamentin e Prokurimit të kësaj ministrie, që ...

Kuçi paralajmëron masa për shkeljet në MD

Telegrafi

Ndaj çdo shkelje në MD do të merren masa ligjore

Botasot

Sfidë lufta kundër korrupsionit dhe krimit

Telegrafi

Kuçi: Kosovës i duhet ndihma e Evropës

Koha.net

Botasot Paragrafi Gazeta Start LajmiFundit Telegrafi Koha.net Botasot Gazeta Start

20 artikuj të ndërlidhur »

Hillari Klinton viziton Japoninë

Gazeta Start - 17.04.2011

Tokio - Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton mbërriti sot në Tokio për të rikonfirmuar mbështetjen e SHBA-së për Japoninë, pas katastrofave që zunë vend me zanafillë tërmetin e 11 marsit.

Klinton viziton Japoninë

Alsat

Klinton viziton Japoninë

Botasot

Sekretarja e Shtetit Hillari Klinton viziton Japoninë

VOA

Klinton: Ndihmë për rebelët libianë

Ina

Alsat Botasot Evropaelire Alsat ikub Evropaelire Yll Press Botasot

20 artikuj të ndërlidhur »