TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-04-11 - 2011-04-17

OSBE: Raporti për zgjedhjet, pasi të numërohen votat

Shekulli - 17.04.2011

Kur votimi mbrëmjen e 8 majit të ketë përfunduar dhe më pas të nisë numërimi, përveç dëshirës së madhe për të mësuar se kush do të jetë fituesi, shqiptarët po me aq padurim do të presin daljen përpara medias të Jonathan Stonestreet.

Raportit të ODIHR i hiqet kritika për Berishën

ikub

Stonestreet: Në zgjedhjet e 8 majit do të monitorohet edhe numërimi

Koha.net

OSBE ODIHR heq fjalën e kryeministrit nga raporti

BalkanWeb

ODIHR: Fushata elektorale e ndezur dhe e tensionuar

Gazeta Start

Shekulli Top Channel Botasot Yll Press Botasot Shekulli Top Channel Botasot

27 artikuj të ndërlidhur »

Jakup Krasniqi braktis PDK-në, kalon në Vetëvendosje ?

Shqipmedia - 16.04.2011

Edhe pse jemi ende në muajin prill, një lajm i publikuar sot në një portal sikur na kthen në datën 1 prill, ditën e rrenës. Sipas Kosovaonline, që pohon s mbështetet në burime të saj brenda Lëvizjes Vetëvendosje, sekretari i përgjithshëm i ...

Jakup Krasniqi nga PDK kalon në Vetëvendosje

Paragrafi

Kryekuvendari Krasniqi përfundoi vizitën në Bruksel

Botasot

Krasniqi përfundoi vizitën në Bruksel

Telegrafi

Jakup Krasniqi u kthye nga Brukseli

Koha.net

Evropaelire Paragrafi Top Channel Telegrafi Yll Press Koha.net Botasot Koha.net

26 artikuj të ndërlidhur »

Topalli takoi banorët e Velipojës

Botasot - 17.04.2011

Velipoja, do të shndërrohet në një qendër të rëndësishme turistike. Deklarata është bërë nga Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, njëherësh nënkryetarja e Partisë Demokratike, Jozefina Topalli, në një takim elektoral me banorë të Komunës së ...

Topalli në Koplik e Bushat: Fushata jonë me vepra, jo me retorikë boshe

LajmiFundit

Topalli, spikerja që na largon nga BE

BalkanWeb

Bostinaru, shqiptarëve: Nuk mbështes një qeveri jodemokratike

Shekulli

Eurodeputeti që u fye nga Topalli: Shqipëria ka qeveri antidemokratike

Albnow

Koha e Re Botasot Shekulli Gazeta Start Albnow Top Channel ikub Top Channel

25 artikuj të ndërlidhur »

Dorëhiqet drejtorja e Shkollës së mesme të ndërtimtarisë

Lajm - 15.04.2011

Pas incidentit tragjik që ndodhi në Shkollën e mesme të ndërtimtarisë “Zdravko Cvetkovski”, ku humbi jetën nxënësi shqiptar Muhamed Jashari, nga Kondova e Shkupit, drejtorja e kësaj shkolle, Dragica Kostadinovska ka vendosur të japë ...

Shkolla të emërtohet në Muhamet Jashari

Koha e Re

PDSH:’Emri i Shkollës së ndërtimtarisë, Muhamed Ali Jashari’

Shqipmedia

Dorëhiqet drejtoresha e Shkollës së mesme të ndërtimtarisë

Alsat

Dorëhiqet drejtoresha e Shkollës së mesme të ndërtimtarisë

Shqipmedia

Yll Press Koha.net Idividi Alsat Idividi Lajm Shqipmedia Botasot

24 artikuj të ndërlidhur »

Kush qëndron prapa aktit terrorist në Minsk?

Koha.net - 16.04.2011

Minsk, 16 prill - Presidenti bjellorus, Aleksandër Llukashenko të shtunën ka hedhur poshtë akuzat se shteti qëndron prapa një sulmi me bombë në metronë e kryeqytetit Minsk, kur u vranë 13 persona dhe u plagosën mbi 200 të tjerë.

OKB: Këshilli i Sigurimit e dënon sulmin terrorist në Minsk

Evropaelire

KS i OKB dënon sulmin terrorist në Minsk

ikub

OKB: Këshilli i Sigurimit e dënon sulmin terrorist në Minsk

Ina

Dy arrestime të reja për sulmin në Minsk

Evropaelire

Botasot Telegrafi Botasot Shekulli Evropaelire Ina Idividi Evropaelire

24 artikuj të ndërlidhur »

F1, Hamilton fiton çmimin e madh të Kinës

Shekulli - 17.04.2011

Ljuis Hamilton ka fituar garën e parë për këtë sezon duke u shpallur fitues i Çmimit të Madh të Kinës. Hamilton bëri një garë të jashtëzakonshme, duke parakaluar vetëm në momentet e fundit Sebastian Fetel Kështu gjermani Fetel e mbylli ...

Triumfon Hamilton në Kinë, Vettel 2°, Massa 6°, Alonso 7°

ikub

F1, Hamilton ndërpret fitoret e Vettel

Top Channel

Formula 1, Hamilton dhe Mclaren ne vend te pare

ikub

Formula 1, Hamilton fiton Çmimin e Madh të Kinës

LajmiFundit

Shqipmedia Lajm Koha.net Botasot Yll Press Telegrafi BalkanWeb ikub

23 artikuj të ndërlidhur »