TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-04-11 - 2011-04-17

"Dimë t'i dallojmë miqtë e vërtetë nga ata të rremë"

Shekulli - 17.04.2011

Zoti Ambasador i SHBA-ve! E nderuar Redaksi e "Shekulli"-t! Nëse shkrimet e zakonshme i lexojmë si zakonisht, konsideratat dhe gjithçka ka të bëjë me marrëdhëniet me SHBA-të të ne shqiptarëve i lexojmë me një vëmendje dhe interes të ...

"Krerët e opozitës janë ndërruar, problemet kanë ngelur"

Shekulli

Arvizu, jo si Obama. As si Konica

Shekulli

"Shekulli" zemëron Arvizun!

Shekulli

Intervistë me Geri Kokalarin: Arvizu, me mentalitet Guliveri

Shekulli

Shekulli Ina Koha e Re ikub LajmiFundit Albnow BalkanWeb Shekulli

36 artikuj të ndërlidhur »

Kreu i policisë, Burgaj: FNSH nuk vepron dot pa urdhrin e policisë

Shekulli - 14.04.2011

Drejtori i Policisë së Shtetit, Hysni Burgaj, la sot të nëkuptohet se pretendimi i kreut të FNSH-së, Shemsi Prençi, se ai është urdhëruar të shtypë simpatizantët e PS-së në incidentin e një jave më parë në Bathore, nuk qëndron.

Burgaj: Urdhrat për Forcat Speciale i jep vetëm drejtori i policisë

Gazeta Start

Burgaj: FNSH s'vepron pa urdhrin e Policisë

ikub

Incidenti në Bathore Burgaj: FNSH s'vepron pa urdhrin e Policisë

BalkanWeb

Burgaj: Policia, do jetë e paanshme në zgjedhje

Botasot

ikub LajmiFundit ikub Top Channel BalkanWeb Gazeta Start Shekulli ikub

34 artikuj të ndërlidhur »

Kërkesat e PDK-LDK-AKR, javën e ardhshme

Paragrafi - 17.04.2011

Kërkesat e PDK-LDK-AKR, javën e ardhshme Postuar më : 17 April, 2011 14:50:00 Kryesia e Kuvendit pritet që gjatë javës së ardhshme të shqyrtojë kërkesat e grupeve kuvendare për formimin e komisioneve të veçanta për reformën zgjedhore, ...

Rikompozimi i qeverisë Thaci

Top Channel

Pacolli i pazëvendësueshëm në AKR

Koha.net

Pacolli i pazëvendësueshëm në AKR

Lajmetsot

Javën e ardhshme shqyrtohen kërkesat nga marrëveshja PDK-LDK-AKR

Botasot

Gazeta Start Paragrafi Telegrafi Koha.net Lajmetsot DW Botasot Botasot

31 artikuj të ndërlidhur »

Republika e Kosovës me diplomaci paralele

Gazeta Start - 16.04.2011

Prishtinë – Republika e Kosovës ka tre nivele të përfaqësimit të jashtëm, theksohet në një shkrim analitik të “Kohës Ditore”. Niveli i parë është kushtetues dhe për hierarki ka presidentin, kryeministrin dhe ministrin e Jashtëm, ndërsa dy ...

Rreziku nga diplomacia paralele

Koha.net

Mustafa: Kërkuan nga unë emrin e presidentit

Telegrafi

Mustafa: Refuzova ofertën për të propozuar emrin e presidentit

Koha.net

Mustafa: Refuzova ofertën për të propozuar emrin e presidentit

Botasot

Botasot Gazeta Start Koha e Re Gazeta Start Gazeta Start Ina Paragrafi Top Channel

31 artikuj të ndërlidhur »

Bisedimet Kosovë-Serbi, ende pa rezultate

ikub - 17.04.2011

Përfaqësuesit e Prishtinës dhe të Beogradit dhe ndërmjetësuesit e bisedimeve nga Bashkimi Evropian, janë marrë vesh vetëm për një gjë në raundin e tretë të tyre: që takimi i radhës të mbahet në mesin e muajit ...

Ivanoviq/Jakshiq: Duam bisedime për statusin!

Evropaelire

Bisedimet mes Kosovës dhe Serbise ende pa rezultate

BalkanWeb

Ivanoviq/Jakshiq: Duam bisedime për statusin!

Koha.net

Liderët serbë kërkojnë bisedime për statusin

Telegrafi

VOA Shqipmedia Evropaelire Botasot Paragrafi Idividi ikub Alsat

27 artikuj të ndërlidhur »