TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-04-11 - 2011-04-17

Rama: Ngjyrat në Tiranë për të ndryshuar qytetin

Gazeta Start - 17.04.2011

Romë - Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Edi Rama, i ftuar në një konferencë në Itali “Demokracitë në ngjyra”, është shprehur se operacioni i ngjyrave në Tiranë synonte të ndryshonte jo vetëm fasadën gri të kryeqytetit, por edhe mënyrën në ...

Topalli: Qeveria mbështetje për çdo komunë

Gazeta Start

PD e PS përfitojnë “luanin” e buxhetit

Gazeta Start

Idrizi: Partitë e mëdha të “rrëzojnë” Bollanon

Gazeta Start

Formula e një lëkure të shëndetshme

Gazeta Start

Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start

133 artikuj të ndërlidhur »

Libia akuzohet se përdor municion dispersiv

DW - 17.04.2011

Organizata humanitare Human Rights Watch i akuzon trupat e Gaddafit se përdorin në qytetin Misrata municionin dispersiv, të dënuar në të gjithë botën. Tripoli i hedh poshtë akuzat.

Libi, bombardohet Ajdabadija

Alsat

Britania kundër ndërhyrjes ushtarake tokësore në Libi

LajmiFundit

Ashpërsohet lufta në Libi

Botasot

Kameron: Jo forcave tokësore në Libi

Botasot

Top Channel LajmiFundit Top Channel Alsat Telegrafi Botasot Yll Press Koha.net

107 artikuj të ndërlidhur »

Regjistrim i popullsisë apo manipulim antishqiptar?

Shqipmedia - 17.04.2011

Nga Valon Kurtishi Problemi Viti 2011 do të sjellë regjistrimin e popullsisë, banesave dhe ekonomive familjare në vendet tona në Ballkan: Shqipërinë, shtetin amë të gjithë shqiptarëve kudo janë, Republikën shqiptare të Kosovës dhe në Ish ...

Përfunon regjistrimi i popullsisë në Malin e Zi

SETimes

Kosova zgjat afatin e regjistrimit të popullsisë

SETimes

Në Deçan përfundon regjistrimi, habitën me kohën shtesë

Koha.net

Shtyhet regjistrimi në Kosovë

Shqipmedia

Alsat Evropaelire Koha.net BalkanWeb Telegrafi Telegrafi Botasot Koha.net

71 artikuj të ndërlidhur »

"Nju-Jork tajms": SHBA-ja në kërkim të një shteti i cili do t'i japë azil Gadafit

Alsat - 17.04.2011

Administrata amerikane filloi të kërkojë shtet, me siguri në Afrikë, i cili do të jetë në dispozicion liderit libian Moamer Gadafi t'i ofrojë strehim pas rrëzimit nga pushteti, edhe pse asnjë lider opozitar nuk u paraqit si trashëgimtar i ...

NYT: SHBA po kerkon vend per strehimin e Gadafit

ikub

Libi: Vazhdojnë luftimet në lindje të vendit

VOA

Rusia kritikon apelin për zëvendësimin e Gadafit

Ina

Shtëpia e djalit të Gadafit

Mnogoo

VOA Gazeta Start ikub Idividi Idividi Alsat Yll Press Gazeta Start

62 artikuj të ndërlidhur »

Ristani: Vendimi i Kolegjit, tentativë kundër zgjedhjeve

Gazeta Start - 17.04.2011

Tiranë - Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Arben Ristani, tha të shtunën se vendimi i Kolegjit Zgjedhor për rrëzimin e vendimit të KQZ-së për fletën e votimit është një tentativë për të dëmtuar procesin zgjedhor.

Gjykata rrëzon vendimin e KQZ-së për fletën e votimit

Shekulli

Rrezikohen zgjedhjet, nuk ka kohë për fletët e votimit

Shekulli

Shtjefni: Ndalimi i spoteve, KQZ iu referua ligjit

Botasot

3 vërejtjet për 8 majin

Shekulli

Shekulli Shekulli Gazeta Start Shekulli ikub LajmiFundit ikub LajmiFundit

59 artikuj të ndërlidhur »

Japoni, kriza bërthamore zgjidhet brenda 9 muajve

Gazeta Start - 17.04.2011

Tokio - Mbikëqyrësit e impiantit bërthamoër të Fukushimas, i dëmtuar rëndë nga tërmeti dhe cunami i 11 marsit, theksuan se do të duhen nëntë muaj për të vendosur gjendjen nën kontroll të plotë.

Japoni-ShBA, bashkëpunim për ringritjen

Top Channel

Dielli do të lindë përsëri

Koha.net

Cunami japonez bllokon kromin në Shqipëri

Shekulli

“Japonia, e sigurtë për t’u vizituar”

Top Channel

Yll Press Botasot Telegrafi Koha.net ikub VOA BalkanWeb BalkanWeb

59 artikuj të ndërlidhur »

Veljanoski i shpalli zgjedhjet e parakohshme

Lajm - 16.04.2011

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë Trajko Veljanoski sot e nënshkroi Vendimin për shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, që do të mbahen më 5 qershor dhe apeloi deri te të gjithë partitë politike të japin ...

Sot shpallet vendimi për zgjedhjet e parakohshme në Maqedoni

Gazeta Start

Sot shpallet zyrtarisht vendimi për zgjedhjet e parakohshme

Ina

Shkup, shpërndahet parlamenti, zgjedhje më 5 qershor

ikub

Hapet rruga e zgjedhjeve të parakohshme - Shpërbëhet parlamenti i Maqedonisë

DW

Idividi Ina Top Channel Evropaelire Alsat Shqipmedia Koha e Re Yll Press

57 artikuj të ndërlidhur »