TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-03-14 - 2011-03-20

Japoni, centrali i Fukushimas nuk do të përdoret më

Gazeta Start - 20.03.2011

Japoni - Centrali bërthamor Fukushima 1 në Japoni nuk do të përdoret më, pas aksidenteve të ndodhura në reaktorë si pasojë e tërmetit dhe cunamit të 11 marsit. Lajmin e bëri të ditur sot zëdhënësi i qeverisë japoneze, Yukio Edano.

Mbi 8,000 të vdekur në Japoni

Evropaelire

Mbi 8,000 të vdekur në Japoni

Ina

Rikthehet energjia në reaktorin Numër 2

Evropaelire

Mbi 8.000 të vdekur në Japoni

Koha e Re

Alsat Shqipmedia Botasot Telegrafi Koha.net Botasot Gazeta Start Shekulli

248 artikuj të ndërlidhur »

Japoni, 80-vjeçarja dhe mbesa e saj gjenden gjallë nën rrënoja pas nëntë ditësh

Shekulli - 20.03.2011

Një 80-vjeçare dhe mbesa e saj 16 vjeç janë gjendur të dielën në verilindje të Japonisë, kur e reja ka mundur të shtyjë veten mbi rrënojat e dy shtëpive të rrafshuara nëntë ditë më parë nga tërmeti dhe cunami.

Japoni, 15 mijë viktima në Miyagi

Top Channel

Fakte interesante për tërmetet

Mnogoo

Zbulohet rrezatim në eksportet e Japonisë

Evropaelire

Filipine, tërmet 6.4 ballë

Top Channel

Top Channel LajmiFundit Koha.net Botasot BalkanWeb BalkanWeb Botasot Top Channel

180 artikuj të ndërlidhur »

Greqia kërkon nga Turqia të mos ndërtojë bërthamore

Ina - 20.03.2011

Greqia i bëri thirrje mbrëmë Turqisë t'i ndërpresë planet për ndërtim të centraleve bërthamore pasi që Athina zyrtare publikoi se në 12 vitet e ardhshme planifikon të ndërtojë edhe tre fabrika të këtilla.

SHBA po merr masa per uzinat e saj berthamore

ikub

Japonia vazhdon përballjen me krizën bërthamore

Evropaelire

Japonia vazhdon përballjen me krizën bërthamore

Alsat

Greqia kërkon nga Turqia të mos ndërtojë bërthamore

Alsat

Top Channel VOA Botasot Botasot Telegrafi BalkanWeb Botasot Shekulli

108 artikuj të ndërlidhur »

Konfliktet e interesit të BE-së në Kosovë

Koha.net - 20.03.2011

Momentalisht kosovarët po përballohen me një situatë që ka nxjerrë dyshime serioze. Një reagim i gjerë ka ardhur pasi që EULEX-i ka njoftuar se nga pista e korrupsionit në “rastin Limaj” është duke kaluar në fushën e krimeve të luftës.

Dëshmitari kyç implikon veten dhe Limajn në vrasje

Gazeta Start

Dëshmitari kyç implikon Limajn në dy vrasje

Shekulli

Prokuroria: Limaj “s’ka” imunitet

Top Channel

Krasniqi: Fletarresti ndaj Limajt paraqet shkelje kushtetuese

Koha e Re

Top Channel Telegrafi Koha.net Koha.net Lajmetsot BalkanWeb Gazeta Start Gazeta Start

105 artikuj të ndërlidhur »