TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-03-07 - 2011-03-13

"Japonia në momentin më të vështirë që pas Luftës II Botërore"

Gazeta Start - 13.03.2011

Tokio – Japonia është duke përjetuar vështirësitë më të mëdha pas Luftës II Botërore, theksoi kryeministri Naoto Kan teksa ekspertët po trajtojnë pasojat e tërmetit, cunamit dhe krizës bërthamore.

Ndryshimet që solli tërmeti në Japoni

Shekulli

Edhe Kina ofron ndihmë për Japoninë

Shekulli

Japoni, 1600 të vdekur nga tërmeti

Top Channel

Miyagi më shumë se 10 000 viktima

Paragrafi

ikub LajmiFundit LajmiFundit Top Channel LajmiFundit Shqipmedia Top Channel LajmiFundit

210 artikuj të ndërlidhur »

BDI përshëndet nismën për rivendosje të dialogut politik

Koha e Re - 13.03.2011

Kryesia Qendrore e Bashkimit Demokratik për Integrim në mbledhjen e djeshme ka përshëndetur nismën për rivendosjen e dialogut politik si mënyrë për të zhbllokuar procesin për shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme.

Thaçi: Dialogu sjell njohjen reciproke Kosovë-Serbi

Evropaelire

Thaçi: Dialogu sjell njohjen reciproke Kosovë-Serbi

Ina

Hashim Thaçi: ‘Serbia do ta njoh Kosovën’

Alsat

Thaçi: Dialogu sjell njohjen reciproke

Evropaelire

LajmiFundit Koha.net Botasot Telegrafi Yll Press Evropaelire Top Channel Alsat

145 artikuj të ndërlidhur »

Albin Kurti: Bisedimet Prishtinë-Beograd, pasoja negative për Kosovën

Shekulli - 13.03.2011

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, u shpreh i bindur se bisedimet Serbi-Kosovë do të favorizojnë palën serbe. Sipas tij, negociatat do t'i mundësojnë Serbisë integrimin në BE, ndërsa për Kosovën, pasojat do të jenë vetëm negative.

Kosovë, partitë opozitare: Të ndërpritet dialogu me Serbinë

Shekulli

Demonstrata kundër bisedimeve

Lajm

Albin Kurti kundër bisedimeve

Paragrafi

AAK, VV: Të ndërpriten bisedimet

Evropaelire

Shqipmedia Top Channel Paragrafi Telegrafi Telegrafi BalkanWeb Koha.net Botasot

118 artikuj të ndërlidhur »

“Qurat” nëpër mjegull

Koha.net - 13.03.2011

Rrëmbimi i një fëmije që i falet mosndëshkimit; vrasja e një fëmije tjetër që injorohet turpshëm; popullizmi i kryetarit, si tema që u veçuan në javën kur nisi një dialog që pakkush e di se nga është nisur.

Beqiri: Qeveria po zbeh rolin e Kuvendit

Evropaelire

Beqiri: Qeveria po zbeh rolin e Kuvendit

Botasot

Beqiri: Qeveria po zbeh rolin e Kuvendit

Koha.net

Qeveria po zbeh rolin e Kuvendit

Telegrafi

Lajmetsot SETimes Gazeta Start Shekulli Gazeta Start Ina Paragrafi Evropaelire

86 artikuj të ndërlidhur »

Topi “kacafyt” BDI e PDSH

Koha e Re - 12.03.2011

Nga Kabineti i presidentit Topi kanë bërë të ditur se takimi me liderin e BDI-së, Ali Ahmeti ka qenë i rastësishëm dhe se ai nuk ka pasur asnjë takim të programuar me drejtues të partive politike.

Shkup, partitë shqiptare indinjohen nga vizita e Topit

Gazeta Start

Presidenca: Takimi Topi-Ahmeti i rastësishëm

Gazeta Start

Topi interesohet për krizën në Maqedoni/ VIDEO

Koha e Re

Holokausti, Topi në Shkup takon zv. kryeministrin e Izraelit

ikub

Ina Lajm Top Channel ikub Ina ikub Lajm Koha e Re

81 artikuj të ndërlidhur »