TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-02-08 - 2010-02-14

Pas negociatave te djeshme, Rama sot takohet me aleatet

Albeu.com - 14.02.2010

Kryetari i PS-së, Edi Rama pritet të mbledhë sot aleatët pas tryezës të së shtunës me presidentin Bamir Topi. Pritet që në tryezë të mblidhen krerët e partive aleate me PS-në si Paskal Milo, Spartak Ngjela, Nard Ndoka, Erion Veliaj dhe ...

Presidenti shqiptar drejton takimin e qeverisë dhe opozitës

SETimes

Topi: Dialogu do vazhdojë

Koha.net

Shqipëri: Pozita dhe opozita në takim me Presidentin Topi

VOA

“Kaq për sot”, historia e një takimi me diversione

Botasot

Botasot Evropaelire Albeu.com Ina Albeu.com Albeu.com Albeu.com Albeu.com

79 artikuj të ndërlidhur »

Shkupi si Belfasti

Ina - 14.02.2010

Opinioni publik në Maqedoni ka reaguar ashpër ndaj projektit Shkupi 2014 , i cili u promovua ditë më parë nga Komuna Qendër e Shkupit dhe Ministria e Kulturës.

Protesta kunder projektit "Shkupi 2014"

VOA

“Maqedonasit”, përpjekje për ta sllavizuar Shkupin

Botasot

Paranoja e brishtësisë maqedonase

Botasot

ZGJOHU! Protesta në sheshin e Shkupit

Ina

Ina Albeu.com VOA Botasot Yll Press Yll Press Koha.net Botasot

54 artikuj të ndërlidhur »

Vankuver: 5 medaljet e para të arta

Evropaelire - 14.02.2010

Atletët nga Sllovakia, Zvicra, Koreja e Jugut, Hollanda dhe Shtetet e Bashkuara kanë fituar medaljet e para të arta në Lojërat Olimpike Dimërore në Vankuver.

Vankuver, 5 medaljet e para te arta

Albeu.com

L.o.d 2010 – medaljet e para

Alsat

LOD, Medaljet e para të arta

Telegrafi

Sport: 5 medaljet e para të arta në Vankuver

Botasot

Koha.net Koha.net Botasot Evropaelire Albeu.com Alsat Botasot Botasot

43 artikuj të ndërlidhur »

Partitë dhe shoqatat reagojnë kundër fyerjeve të Iljaz Halimit

Lajm - 14.02.2010

Edhe sot kanë vazhduar reagimet e partive politike shqiptare dhe të disa përfaqësuesve të organizatave joqeveritare ndaj deklaratës së djeshme të nënryetarit të PDSH-së Iljaz Halimi, i cili Ali Ahmetin, Imer Selmanin, Bardhyl Mahmutin, ...

Kreu i BDSH-së reagon ndaj deklaratës së nënkryetarit të PDSH-së

Telegrafi

Iljaz Halimi nuk terhiqet nga deklarata e tij

Albeu.com

BDI dhe DR dënojnë deklaratën e Halimit

Telegrafi

Halimi nuk mohon deklaratën për kishën, shan Alsatin pse e transmetoi

Yll Press

Botasot Fakti Albeu.com Lajm Ina Ina Lajm Idividi

30 artikuj të ndërlidhur »

Kurti: EULEX-i paraqet vetëm një UNMIK të ri

Botasot - 14.02.2010

Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, ka thënë se me rihapjen e procesit gjyqësor kundër tij, misioni i EULEX-it ka dëshmuar veten se po vazhdon avazin e vjetër të UNMIK-ut dhe se në fakt ky mision paraqet vetëm një UNMIK të ri, ...

Dokumentari “10 Shkurti” në Zenit

Botasot

"Vetëvendosje" kërkon drejtësi lidhur me vrasjet e protestuesve

VOA

Zannier: Hetimet për 10 shkurtin po vazhdojnë

Telegrafi

Kërkohet drejtësi për demonstruesit e vrarë në Kosovë

BBC

Fakti Ina Evropaelire SETimes Botasot Telegrafi VOA Botasot

24 artikuj të ndërlidhur »