TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-12-06 - 2010-12-12

Wikileaks zbulon detaje të rastit Litvinenko

Gazeta Start - 12.12.2010

Londër - Një gazetë britanike ka publikuar gjatë fundjavës një dokument diplomatik nga Wikileaks, që përmban detaje të përpjekjeve ruse për të gjurmuar vrasësin e mundshëm të ish-agjentit të KGB-së, Aleksandër Litvinenko.

Obama dënon veprimet e WikiLeaks-it

Evropaelire

Obama: Wikileaks nuk duhet t'i pengojë marrëdhëniet me Turqinë

Ina

Obama telefonatë me Erdogan: SHBA dënon veprimet e Wikileaks

LajmiFundit

WikiLeaks zbulon detaje të rastit Litvinenko

Evropaelire

LajmiFundit Alsat Telegrafi Botasot Botasot Botasot Botasot Botasot

126 artikuj të ndërlidhur »

Kosova votoi në zgjedhjet e para pas pavarësimit

BBC - 12.12.2010

Në Kosovë u zhvilluan sot zgjedhjet e para parlamentare pas shpalljes së pavarësisë gati tri vjet më parë. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) në një konferencë për gazetarë njoftoi se pjesëmarrja në votime deri në orën 15.30 ka qenë ...

KQZ: Nuk ka asnjë afat për rezultatet e para

Gazeta Start

Zgjedhjet në Kosovë, KQZ: Kanë votuar 34%, mbyllen votimet në veri

Shekulli

“Vetëvendosje” denoncon disa parregullsi

Gazeta Start

Mbyllen vendvotimet, zgjedhjet kalojnë me sukses

Gazeta Start

BBC Paragrafi Top Channel Top Channel Shqipmedia Top Channel LajmiFundit Evropaelire

76 artikuj të ndërlidhur »

Serbia bojkoton

Botasot - 12.12.2010

Ceremonitë e dorëzimit të Çmimeve Nobel për vitin 2010 do të mbahen Ditën e Nobelit, më 10 dhjetor në Oslo dhe në Stokholm. Fituesit e Çmimit Nobel në fushë të ndryshme kanë arritur tanimë në Stokholm dhe janë duke u nderuar gjate kësaj ...

Arrestohen përkrahës të nobelistit Xiabo

BBC

Serbia heq dorë nga bojkotimi i Nobelit

BBC

Nobelisti Liu 'duhet të lirohet'

BBC

Liu Xiaobo merr Nobelin për Paqe

Shekulli

Gazeta Start Evropaelire Idividi Idividi Ina Alsat Shqipmedia Lajm

69 artikuj të ndërlidhur »

Strehuesi i Julian Assange

Top Channel - 12.12.2010

Dalja e fundit në publik e Julian Assange ishte më 4 nëntor gjatë në konference në Zvicër. Pas kësaj date ai ka qëndruar në Angli në dy adresa të ndryshme njëra prej tyre ndërtesa e “Frontline Club” një vend takim i gazetarëve britanikë ...

Protesta në Spanjë kundër arrestimit të Assange

Top Channel

Në Spanjë kërkohet lirimi i themeluesit të WikiLeaks

Koha.net

Assange, si e ka polarizuar botën

Botasot

Wikileaks, Obama me Erdogan: Nuk cënohen marrëdhëniet SHBA-Turqi

Yll Press

Botasot Ina LajmiFundit LajmiFundit LajmiFundit Yll Press Koha.net Yll Press

66 artikuj të ndërlidhur »

Gjykata austriake merr në pyetje Sanaderin

Gazeta Start - 12.12.2010

Vjen - Ish-kryeministri kroat Ivo Sanader sht marr n pyetje nga nj gjykats austriak ditn e shtun. M pas sht urdhruar q ai t mbahet nn arrest gjat procedurave t esktradimit, q lidhen me akuzat pr korrupsion t bra nga Kroacia.

Austri, Sanader refuzon akuzat

Gazeta Start

Gjykata austriake merr në pyetje Sanaderin

Evropaelire

Sanader refuzon akuzat

Evropaelire

Sanader në paraburgim në pritje të ekstradimit

SETimes

LajmiFundit Botasot Botasot Evropaelire LajmiFundit Alsat Top Channel Top Channel

54 artikuj të ndërlidhur »

Voton Jakup Krasniqi: Qytetarët të dalin në zgjedhje

LajmiFundit - 12.12.2010

Prishtine – Lajmifundit - Pak caste më parë votoi edhe ushtruesi i detyrës së presidentit të Kosovës, Jakup Krasniqi. Ai e ka hedhur votën në në Shkollën Fillore “Faik Konica”, me një vonesë disa minutëshe nga ora 11 kur ishte ...

Kosova mban zgjedhjet e para parlamentare që nga pavarësia

SETimes

Votoi edhe U.d i presidentit Jakup Krasniqi

Botasot

Dilni në zgjedhje, votoni për ardhmërinë tuaj

Botasot

Kosova zhvillon zgjedhjet e para të përgjithshme që nga pavarësia

VOA

Evropaelire Alsat Top Channel Top Channel Paragrafi Botasot Koha.net Telegrafi

53 artikuj të ndërlidhur »