TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-11-29 - 2010-12-05

Shkodër, 14 mijë ha tokë në ujë e 11 mijë banorë të evakuuar

Gazeta Start - 05.12.2010

Shkodër –Në Shkodër, tashmë kur po bëhet një javë nga përmbytja, situata sa vjen dhe rëndohet ndërkohë që hektarët e tokës nën ujë rriten. Nga të dhënat më të fundit, mësohet se deri më tani 14 mijë hektarë tokë janë të përmbytura ndërkohë ...

Thirrje për ndihmë për banorët e përmbytur

Gazeta Start

Vlorë, Vjosa përmbyt 15 shtëpi

Gazeta Start

Kukës, mungesë energjie në disa komuna

Gazeta Start

Topi telegram Gylit: Vlerësojmë mbështetjen e Turqisë

Gazeta Start

Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start

139 artikuj të ndërlidhur »

Samiti i OSBE-së në Astana përfundoi pa marrëveshje për të ardhmen

Idividi - 03.12.2010

Astana, 3 dhjetor 2010 (MIA) - Samiti i Organizatës për siguri dhe bashkëpunim në Evropë (OSBE) në Astana përfundoi mbrëmë vonë pa konsensus për Planin veprues për siguri në shekullin 21, me të cilin duhej të vendosen drejtimet për ...

Samiti i OSBE-së përfundoi pa marrëveshje për të ardhmen

Shqipmedia

Nuk përmbushen pritjet nga samiti i OSBE-së

Ina

Mot i acartë, situatë e ngrirë - Përfundon në Kazakistan samiti i OSBE-së

DW

OSBE-ja pa marrëveshje për të ardhmen

Telegrafi

Yll Press Koha.net Idividi Ina Idividi Idividi Top Channel DW

74 artikuj të ndërlidhur »

Vjen kënga ''Wiki Lick', parodi pro Assange

Shekulli - 05.12.2010

Faqja më e klikuar momentalisht ne internet Wikilekas, ka bere që reperi britanik ta shfrytezojë këtë moment për më shumë famë për vete. Raperi britanik Dan Bull i ka dedikuar Wikileaks një kenge Hip Hop " Wikileaks dhe nevoja per fjalen e ...

Wikileaks ruan informacionin "bombastik"

BBC

Motive politike pas “gjuetisë” ndaj Assange

Top Channel

Wikileaks: Ende nuk kemi publikuar “bombën bërthamore”

LajmiFundit

Assange kërkon “kokën” e Obamës

Top Channel

Botasot Botasot Yll Press BalkanWeb Koha.net Yll Press Botasot Koha.net

73 artikuj të ndërlidhur »

Guardiola: Kjo nuk është Barcelona më e mirë e të gjitha kohërave

Yll Press - 05.12.2010

Fitorja me rezultat bindës ndaj Real Madridit në “El Classico” dhe loja e shkëlqyer e Barcelonës në edicionet e fundit kanë shtyrë shumë media që ta vlerësojnë skuadrën e drejtuar nga Pep Guardiola si më të mirën e të gjitha kohërave.

Mourinho: Ishim të kujdesshëm ndaj Valencias

Telegrafi

Guardiola kërkohet nga Çelzi

Alsat

Guardiola: Kjo nuk është Barcelona më e mirë e të gjitha kohërave

LajmiFundit

Sulmi i Barcelonës shkatërrues për rivalët

Shqipmedia

LajmiFundit Koha.net Koha.net Botasot Yll Press Alsat Telegrafi Telegrafi

70 artikuj të ndërlidhur »

Botërori, Obama: FIFA gaboi me Katarin

Lajm - 05.12.2010

Presidenti amerikan Barak Obama ka komentuar vendimin e FIFA-s për organizimin e Botërorit 2022 në Katar. Obama tha se FIFA gaboi me përzgjedhjen e Katarit si vend organizator për Botërorin e 2022, gjithashtu edhe me përzgjedhejn e Rusisë.

Botërori në Katar mund të luhet në dimër

Shqipmedia

Botërori në Katar mund të luhet në janar

Koha.net

Anëtari i komitetit: FIFA është ndikuar në vendimarrje nga politika

LajmiFundit

Botërori, Obama: FIFA gaboi me Katarin

Ina

Botasot Gazeta Start Idividi Lajm Shqipmedia Top Channel Ina Paragrafi

61 artikuj të ndërlidhur »

Përleshje fizike në LDK

Gazeta Start - 05.12.2010

Prishtinë - Aktivistë të Lidhjes Demokratike të Kosovës janë përleshur fizikisht të shtunën mbrëma në shkollën fillore “Hilmi Rakovica” në rrugën Vëllezërit Fazliu në Prishtinë gjatë një tubimi elektoral të kësaj partie.

Kantonizimi partiak i Kosovës- Ramiz BOJAJ

Ina

Përleshje fizike në LDK

Ina

Uka: LDK po keqpërdor emrin e Ibrahim Rugovës

Top Channel

Rrahje në miting të LDK-ës

Paragrafi

Yll Press Botasot Koha.net Yll Press Gazeta Start Top Channel Botasot Botasot

56 artikuj të ndërlidhur »

Irani sfidon Perëndimin një ditë para bisedimeve

Evropaelire - 05.12.2010

Televizioni shtetëror iranian raportoi se Republika Islamike do të përdorë në një fabrikë të saj uraniumin e prodhuar në vend, një material i papërpunuar, që nevojitet për pasurimin e uraniumit.

Irani: Gati për programin bërthamor

Top Channel

Raund i ri mes Iranit dhe grupit 5 plus 1

DW

Irani sfidon Perëndimin një ditë para bisedimeve

Botasot

Irani sfidon Perëndimin para bisedimeve

Koha.net

VOA Top Channel Evropaelire Evropaelire Top Channel Top Channel Botasot Botasot

52 artikuj të ndërlidhur »

Thaçi: Jo bisedime me Serbinë për rendin kushtetues në Kosovë

LajmiFundit - 04.12.2010

Kryeministri në largim i Kosovës Hashim Thaçi ka deklaruar se në bisedimet e Prishtinës dhe Beogradit nuk do të bëhet fjalë për rendin kushtetues të Kosovës dhe as të Serbisë, por do të bisedohet për normalizimin e marrëdhënieve.

Sezoni i gjahut në vota

Koha.net

"Albeu": Bisedimet Beograd-Prishtinë fillojnë më 18 dhjetor

Idividi

Thaçi: Nuk ka bisedime për rendin kushtetues në Kosovë

Evropaelire

Vota për PDK-në është votë për institucione stabile

Yll Press

Botasot Telegrafi Gazeta Start Shqipmedia LajmiFundit Ina Paragrafi Botasot

52 artikuj të ndërlidhur »