TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-10-11 - 2010-10-17

Meta: Politika përjashtuese ka penguar Shqipërinë

Gazeta Start - 17.10.2010

Fier Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta zhvilloj dje një takim në Qytetin e Fierit me qindra simpatizantë të kësaj partie. Gjatë fjalës së tij, Meta tha se politika e LSI-së, nuk është ajo e largimit të shqiptarëve, por e ...

MASH kritere për pedagogët: 1536 orë punë në vit

Gazeta Start

PD: Vendimi i LDK-së, i papërgjegjshëm

Gazeta Start

Kinë, arrin në 26 numri i viktimave në minierë

Gazeta Start

Peshkopi, vdes 40-vjeçari, u zu nga gurët

Gazeta Start

Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start

142 artikuj të ndërlidhur »

Ekuador, minatorët, 2 të vdekur dhe 2 ende të gjallë

Top Channel - 17.10.2010

Dy prej katër minatorëve të bllokuar në minierën e ekuadorit janë gjetur të vdekur, ndërsa dy të tjerët mund të jenë ende të gjallë. Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Burimeve Natyrore të Parinovueshme, Carlos Pareja.

Rriten viktimat në minierën në Kinë

Ina

Kinë, rritet numri i minatorëve të vdekur

Alsat

Minatorët kilianë vërshohen me oferta futbolli

Yll Press

Kinë: Rritet numri i viktimave nga fatkeqësia në një minierë

Botasot

Telegrafi Koha.net Lajmetsot Koha.net Yll Press Gazeta Start BBC Top Channel

127 artikuj të ndërlidhur »

Huliganë serbë thuhet se janë paguar për të provokuar dhunë

SETimes - 17.10.2010

17/10/2010 BEOGRAD, Serbi -- Tifozët e futbollit u paguan për trazirat e provokuara gjatë kualifikimeve të fundit të Kampionatit Europian midis Italisë dhe Serbisë, të mbajtur në Xhenova, e përditshmja me qendër në Beograd, Politika, ...

Bandat kriminale prapa dhunës së huliganëve serbë

Koha.net

Mafia financoi trazirat?

Lajmetsot

Roma rigjen buzëqeshjen, mund Xhenovan 2-1

Gazeta Start

Itali-Serbi: 200 mijë euro huliganëve

Top Channel

Shqipmedia Koha.net Lajmetsot Yll Press Idividi Alsat Top Channel Koha.net

113 artikuj të ndërlidhur »

Qeveria “Thaçi” në proces votëbesimi

Gazeta Start - 17.10.2010

Prishtinë Qeveria e drejtuar nga kryeministri Hashim Thaçi, do të shkojë sërish në votëbesim në Parlamentin e Kosovës. Sipas medieve të Prishtinës, këtë proces votëbesimi do ta kërkojë vetë PDK-ja, me qëllim që t’u hapë udhë zgjedhjeve të ...

Mediat kosovare: Qeveria Thaçi, në mocion votëbesimi

Shekulli

Kuçi: LDK fut Kosovën në krizë institucionale

Alsat

Zgjedhje të jashtëzakonshme në Kosovë këtë vit ?

Shqipmedia

PDK: Largimi i LDK nga koalicioni qeverisës, për interesa të ngushta

LajmiFundit

Top Channel Evropaelire SETimes Ina Evropaelire Ina Yll Press Yll Press

105 artikuj të ndërlidhur »

Çavez i premtoi naftë Bjellorusisë për 200 vjet

Alsat - 17.10.2010

Presidenti socialist i Venezuelës Hugo Chavez i premtoi naftë për 200 vjet Bjellorusisë, gjatë një takimi në Minsk me homologun Lukashenko. ‘Rafinerive në Bjellorusi nuk do t'u mungojë nafta edhe për 200 vitet e ardhshme.

Chavez i premton Bjellorusisë naftë me bollëk

Koha.net

Cana kthehet në stërvitje

Shqipmedia

Cana kthehet në stërvitje

Botasot

Lorik Cana kthehet në stërvitje

Yll Press

Lajmetsot Top Channel Koha.net LajmiFundit Gazeta Start Shqipmedia Ina Alsat

73 artikuj të ndërlidhur »

LDK po shkatërrohet për teke të Fatmir Sejdiut

Gazeta Start - 17.10.2010

Prishtinë -Sejdiu dëshiron të jetë vetëm dhe askush mos t’ia rrezikojë pozitën që ka aktualisht. Kështu ka deklaruar, anëtari i Kryesisë së LDK-së, Astrit Haraçija, sipas të cilit, Lidhja Demokratike e Kosovës vjen në një pozitë që “po ...

Sejdiu: Dalja nga qeveria - reagim ndaj injorimit

BBC

ADK: Kosova nuk meriton zhvillime negative

Ina

Sejdiu: Dalja nga qeveria - reagim ndaj injorimit

24 orë

Përçarjet në LDK, Lajçi kundër Sejdiut

Ina

Evropaelire LajmiFundit LajmiFundit Koha.net Lajmetsot Telegrafi Lajmetsot Koha.net

55 artikuj të ndërlidhur »