TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-10-04 - 2010-10-10

Haxhinasto diskuton me studentët rreth vizave

Gazeta Start - 10.10.2010

Tiranë Ministri i jashtëm, Edmond Haxhinasto priti sot një grup studentësh, me të cilët bisedoi rreth procesit të liberalizimit të vizave. Kryediplomati shqiptar i informoi studentët se procesi i liberalizimit të vizave do të shoqërohet me ...

Haxhinasto: Pas liberalizimit të vizave, programe studimi për të rinjtë

LajmiFundit

Haxhinasto bisedon me studentët për vizat

Top Channel

Së shpejti pa viza drejt hapësirës Shengen

Ina

Vizat, Fajon: Duhen kritere reale për Kosovën

Top Channel

LajmiFundit 24 orë Telegrafi Botasot BalkanWeb Botasot Shekulli Gazeta Start

197 artikuj të ndërlidhur »

Kuvendi i Kosovës me ditë të numëruara

Gazeta Start - 10.10.2010

Prishtinë Koha Ditore në numrin e sotshëm, duke shkoqitur skenarët që janë duke u përgatitur për tiu përgjigjur rrethanave të krijuara parazgjedhore, shkruan se viti 2011 pritet ta zërë Kosovën pa përfaqësues të zgjedhur të popullit.

“Serbia të propozojë ndarjen, ndryshe humb tërë Kosovën”

Gazeta Start

FMN rrit influencën në politikën monetare

Gazeta Start

Shqipëria, e sakatosur drejt Bjellorusisë

Gazeta Start

Shkodër, burri godet me thikë gruan, arrestohet

Gazeta Start

Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start

124 artikuj të ndërlidhur »

Lirohen serbët e arrestuar, shkak “defektet juridike”

Gazeta Start - 10.10.2010

Prishtinë - Dy serbë të arrestuar nga EULEX-i më 4 dhe 6 tetor, janë liruar nga paraburgimi. Teksa EULEX-i thotë se lirimi erdhi për shkak të disa defekteve juridike në procedure, pala mbrojtëse pretendon se ky vendim u mor për shkak të ...

S`ka gjyqtarë, EULEX liron serbët e arrestuar në Mitrovicë

LajmiFundit

Kosovë, lirohen dy serbët e arrestuar

Top Channel

Lirohen dy serbët e arrestuar nga EULEX-i në veri

Koha.net

Lirohen serbët e arrestuar, për shkak të “defekteve juridike”

Telegrafi

Botasot Yll Press Lajmetsot Evropaelire Alsat Top Channel Botasot Koha.net

90 artikuj të ndërlidhur »

Kuzhe del nga spitali

Alsat - 10.10.2010

Kuzhe vazhdon shërimin në shtëpi Trajneri i kombëtares së Shqipërisë, Josip Kuzhe, të shtunën ka lëshuar spitalin, tetë ditë pasi u mbajt nën mbikqyrje intensive si pasojë e një hemorragjie cerebrale.

Josip Kuzhe del nga spitali

Gazeta Start

Josip Kuzhe nga spitali: Barazimi me Bosnjen, pozitiv

LajmiFundit

Trajneri Kuzhe del nga spitali

Top Channel

Trajneri i Kombëtares Kuzhe del nga spitali pas 8 ditësh mjekime

LajmiFundit

Shqipmedia LajmiFundit 24 orë Yll Press Telegrafi Koha.net Yll Press Lajmetsot

62 artikuj të ndërlidhur »

Netanjahu: Izraeli, shteti i vetem demokratik ne L.M

Gazeta Start - 10.10.2010

Jerusalem Kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu, deklaroi se Izraeli është shteti i vetëm demokratik në Lindjen e Mesme. Ndërsa më parë, Netanjahu dhe liderët e tjerë izraelitë rëndisnin edhe Turqinë së bashku me Izraelin në mesin e ...

Miratohet ligji i lojalitetit nga qeveria izraelite

Evropaelire

Izrael, nënshtetësia, “besnikëri ndaj shtetit hebre”

Top Channel

Miratohet ligji i lojalitetit nga qeveria izraelite

Botasot

Arabët, tjetër mundësi bisedimeve izraelito-palestineze

Gazeta Start

Evropaelire Koha.net Telegrafi VOA Koha.net Botasot Gazeta Start Idividi

54 artikuj të ndërlidhur »