TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-09-13 - 2010-09-19

Paqartësi për temat e bisedimeve Kosovë-Serbi

Gazeta Start - 19.09.2010

Prishtinë - Përfaqësues të institucioneve në Kosovë nuk komentojnë idetë eventuale për temat e bisedimeve me palën serbe. Mediat serbe raportuan ditë më parë, për ekzistimin e një vullneti në Bruksel që në tryezën e diskutimeve ndërmjet ...

Nju Jork, agjendë për bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë

Alsat

“Statusi i veriut”, me kundërvlerë njohjeje dhe anëtarësimi

Koha.net

“Statusi i veriut”, me kundërvlerë njohjeje dhe anëtarësimi

Lajmetsot

Nisja e dialogut Kosovë-Serbi pritet nga fundi i tetorit

Koha.net

Botasot Koha.net Koha.net Koha.net Shekulli Evropaelire Koha.net Lajmetsot

89 artikuj të ndërlidhur »

Kërcënimet ndaj Priftit, prokuroria nis hetimet

24 orë - 17.09.2010

Hetimet për këtë cështje po kryhen nga prokurori Besnik Muci, pas kallëzimit të depozituar nga Dritan Prifti, mësohet gjithashtu, se hetuesit kanë kryer këqyrjen adresës personale e ish-ministrit Prifti si dhe kompjuteri nga i cili ...

Kërcënimet ndaj Priftit, prokuroria nis hetimet

BalkanWeb

'Vallja e korrupsionit..'

Shekulli

Pas darkës, Meta e Prifti bëjnë paqe

Gazeta Start

“Prifti”, Marku: Akuzat i vërteton gjykata, jo politika

Top Channel

Yll Press Shekulli 24 orë 24 orë Top Channel LajmiFundit Ina 24 orë

77 artikuj të ndërlidhur »

Romët dhe be-ja

Shekulli - 19.09.2010

Komisionerja e BE për Drejtësi, Viviene Reding, është e bindur "personalisht se Komisioni Evropian nuk ka zgjidhje tjetër përpos të iniciojë aksione të thyerjes së ligjit kundër Francës", pasi kjo e fundit nisi largimin e detyrueshëm të ...

Bullgaria mbron veprimet e Francës ndaj romëve

Gazeta Start

Romët dhe BE-ja- International Herald Tribune

Ina

Bullgaria mbron veprimet e Francës ndaj romëve

Evropaelire

Bullgaria mbron veprimet e Francës ndaj romëve

Alsat

Evropaelire Botasot Lajmetsot Gazeta Start Top Channel DW Alsat Evropaelire

67 artikuj të ndërlidhur »

Sërish protesta të vreshtarëve?

Evropaelire - 19.09.2010

Vreshtarët e Rahovecit thonë se Qeveria e Kosovës dhe bodrumet ende nuk kanë ofruar ndonjë zgjidhje lidhur me gjetjen e një vendi për grumbullimin e prodhimit të tyre. Ata shprehen të pakënaqur dhe paralajmërojnë rinisje të protestave.

Qeveria të bëjë kompensimin ligjor të prodhuesve të rrushit

Paragrafi

Prodhuesit e rrushit nuk e pranojnë ofertën e Qeverisë

Koha.net

Prodhuesit e rrushit nuk e pranojnë ofertën e Qeverisë

Lajmetsot

Rahovec: Lirohen nga arresti katër vreshtarët

Koha.net

Koha.net Botasot Lajmetsot Botasot Gazeta Start Evropaelire Top Channel Top Channel

56 artikuj të ndërlidhur »

PS: Ekspozita, u ble nga pushtetarët, jo nga pronarët

LajmiFundit - 18.09.2010

TIRANE—Lajmifundit-Socialistët thanë sot se ndërkohë që Genc Ruli ka dështuar t’i përgjigjet pyetjeve të ngritura në lidhje me privatizmin e ish-Ekspozitës ”Shqipëria sot”, nuk mund të mos ndërhynte për të mbrojtur këtë aferë edhe ...

“Ekspozita”, PS: Berisha genjeu

Top Channel

"Ekspozita" PS: Trualli u ble nga pushtetarët jo nga pronarët

24 orë

“Ekspozita”, PS: Berisha genjeu

24 orë

Ruli: Pronarët mbi 90% të tokës

Top Channel

BalkanWeb Yll Press Gazeta Start Gazeta Start 24 orë Top Channel LajmiFundit Top Channel

55 artikuj të ndërlidhur »

Kosova optimiste për dialogun me Beogradin

Gazeta Start - 17.09.2010

Prishtinë Kryetari i Parlamentit të Kosovës, Jakup Krasniqi ripërsëriti qëndrimin e institucioneve kosovare për gatishmërinë e shprehur edhe më herët për dialog me Serbinë.

“Përfitimi” nga humbjet

Lajm

Kush përfitoi nga rezoluta?

Evropaelire

Kosova optimiste për dialogun me Beogradin

Yll Press

Kush përfitoi nga rezoluta?

Botasot

Ina Evropaelire Evropaelire Lajmetsot Botasot Telegrafi VOA Botasot

54 artikuj të ndërlidhur »