TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-08-09 - 2010-08-15

Qeveria përgjegjëse për mosrealizimin e "Ohrit"

Gazeta Start - 15.08.2010

Shkup - Analistët politik në Maqedoni vlerësojnë se Marrëveshjes së Ohrit po i bëhen obstruksione nga ana e vetë Qeverisë. Profesori universitar, Lubomir Fërckovski, ish-kandidati për president nga opozita maqedonase vlerëson se ...

Liqeni i Ohrit, mbytet nëna e dy fëmijëve

Shekulli

Ademi: Çdo institucion duhet të përkushtohet në implementimin e Marrëveshjes së Ohrit

Lajm

Ngecin punësimet e parapara sipas Marrëveshjes së Ohrit

Ina

Analistet: Qeveria pergjegjese per mosrealizimin e "Ohrit"

Albeu.com

Shqipmedia Shqipmedia Ina Koha.net Lajmetsot Botasot Koha.net Lajm

119 artikuj të ndërlidhur »

Vrasja në Himarë, PS dhe MB akuza e kundërakuza

Gazeta Start - 15.08.2010

Tiranë Partia Socialiste e vlerësoi si mungesë të qartë të sigurisë vrasjen e së enjtes në Himarë, ku mbeti i vdekur një 35-vjeçar. Qeveria ka humbur tërësisht kontrollin mbi territorin duke i lënë terren krimit rrugaçërisë, është dorëzuar ...

Tiranë, plagosen tre policë në një aksident

Gazeta Start

Ohër, mbytet një grua në ujërat e liqenit

Gazeta Start

Peshkopi, nga dasma në spital të helmuar

Gazeta Start

Historia e letrës, përplasje PS-LSI

Gazeta Start

Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start

101 artikuj të ndërlidhur »

Agjërimi i mirëfilltë, veçoria e muslimanëve

Yll Press - 15.08.2010

Allahu ka thënë: “O besimtarë! Ju është urdhëruar agjërimi, ashtu si u ishte urdhëruar atyre para jush, që të mund të ruheni. Omer BERISHA Agjërimi është disa ditë, por nëse ndonjëri prej jush është sëmurë ose duke udhëtuar, le të agjërojë ...

Porosia që del nga Ramazani i sivjetmë

Koha.net

Ramazan: Hurmat janë begati e uji është pastërti

Shekulli

Ramazani zbraz plazhet e Strugës

Ina

RAMAZANI, MUAJ I NDRYSHIMIT - Nga Bashkim Aliu

Ina

Top Channel Yll Press Gazeta Start Gazeta Start Evropaelire Alsat Lajm Albeu.com

83 artikuj të ndërlidhur »

Maqedonia nuk do ta mbështetë rezolutën serbe

Yll Press - 15.08.2010

Sekretari i Ministrinë e Jashtme të Maqedonisë, Abdulkadër Memedi, ka thënë se Maqedonia nuk do të marrë ndonjë vendim që do të bie në kundërshtim me veprimet e deritanishme për njohjen e pavarësisë së Kosovës, raporton televizioni KTV.

Hoxha: Pas GJND-së, Kosova në OKB

Ina

Maqedonia nuk mbështet rezolutën serbe për Kosovën

Ina

1244 – e keqja e domosdoshme - Halil Matoshi

Ina

Hoxha: Pas GJND-së, Kosova do të jetë në OKB

Botasot

Botasot Koha.net Telegrafi Gazeta Start BBC Top Channel 24 orë Botasot

76 artikuj të ndërlidhur »

AAK të mërkurën publikon dëshmitë për bisedimet sekrete

Ina - 15.08.2010

Zyrtar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), kanë paralajmëruar se të mërkurën e ardhshme do t’i bëjnë publike dëshmitë për deklarimet e bëra ditë më parë për zhvillimin e bisedimeve sekrete mes zyrtarëve të Qeverisë së Kosovës dhe ...

Te merkuren, AAK paraqet deshmite per bisedimet sekrete

Albeu.com

AAK: Të mërkurën, fakte për bisedimet sekrete Kosovë-Serbi

LajmiFundit

AAK, të mërkurën paraqet dëshmitë

Shqipmedia

AAK të mërkurën paraqet dëshmitë për bisedimet sekrete

Koha.net

Telegrafi Botasot Yll Press Koha.net BBC Evropaelire Ina 24 orë

54 artikuj të ndërlidhur »

Turqia formon komision për hetim të sulmit izraelit ndaj karvanit humanitar të anijeve për Rripin e Gazës

Idividi - 13.08.2010

Ankara, 12 gusht 2010 (MIA) - Turqia po formon komision, i cili do të zbatojë hetim për aksionin izraelit më 31 maj, kundër karvanit të anijeve humanitare për Rripin e Gazës, me ç'rast u vranë nëntë turq, kumtoi Ministria turke e Punëve të ...

Bullgaria - vend negociatash për Lindjen e Mesme?

DW

Federata Palestineze ankohet në FIFA

Top Channel

Turqia krijon një komision për të hetuar sulmin ndaj flotiljes

SETimes

Federata Palestineze ankohet në FIFA

Botasot

Koha.net Evropaelire Top Channel SETimes Botasot Telegrafi Gazeta Start Shqipmedia

48 artikuj të ndërlidhur »

MB: PS po nxin realitetin, aksidentet në rënie

Gazeta Start - 15.08.2010

Tiranë - Ministria e Brendshme iu kundërpërgjigj opozitës, duke e akuzuar atë se po tenton të nxirë realitetin dhe ka akuzuar Partinë Socialiste se ka dezinformuar opinionin publik për situatën e qarkullimit rrugor, aksidentet dhe masat e ...

Aksidentet bilanc tragjik, PS: Basha përgjegjës për parandalimin

LajmiFundit

Për 10 ditë, 10 të vdekur në komunikacion

Evropaelire

Akuzat për aksidentet, Ministria e Brendshme: PS dezinformon

LajmiFundit

PS, Xhacka: Siguria rrugore, shqetësim Aksidentet, bilanc lufte

24 orë

LajmiFundit Alsat Koha.net Lajmetsot Koha.net BalkanWeb Telegrafi Botasot

46 artikuj të ndërlidhur »