TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-01-18 - 2010-01-24

Këshilli i Evropës të martën diskuton për gripin e derrave

Alsat - 24.01.2010

Kryetari i Komitetit për shëndetësi në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës, Uolfgang Vodarg, ka deklaruar se pandemia e virusit A/H1N1 nuk ekziston dhe se industria farmaceutike në bazë të kësaj është duke përfituar.

OBSH: Shkon në mbi 14 mijë numri i vdekjeve nga H1N1

Evropaelire

OBSH: Mbi 14 mijë të vdekur nga 'Gripi i derrave'

Botasot

Shtatë raste të reja të gripit H1N1

Idividi

A H1N1 situata nën kontroll, por kërkon vigjilencë të shtuar

Telegrafi

Telegrafi Botasot Botasot

8 artikuj të ndërlidhur »

Nadal siguroi çerekfinalen, Del Potro jashtë

Koha.net - 24.01.2010

Melbourne, 24 janar - Në xhiron e katërt të turneut Grand Slam në Melbourne, në meçet që u zhvilluan të dielën u arritën këto rezultate: Rafal Nadal - Ivo Karlloviq 6-4, 4-6, 6-6, 6-:4 Marin Çilliq - Juan Martin Del Potro 5-7, 6-4, 7-5, ...

AO: Nadal dhe Murray ndeshen në çerekfinale

Telegrafi

Nadal me vështirësi në raundin e katërt

Telegrafi

Nadal dhe Karlloviq në të tetën e finales në Melbourne

Koha.net

AO: Nadal kalon në raundin tretë

Telegrafi

Telegrafi Telegrafi Botasot

8 artikuj të ndërlidhur »

Benitez lavdëron heroin e fitores, Kuyt

Telegrafi - 21.01.2010

Menaxheri i Liverpoolit, Rafa Benitez, është i ngazëllyer me dy golat e shënuar nga Dirk Kuyt në fitoren e mbrëmshme prej 2-0 ndaj Tottenhamit. “Dirk punon shumë, ai madje mundi të shënojë katër golat.

Benitez e ka kaluar stresin!

Botasot

Benitez: Liverpooli më i mirë në pjesën e dytë të sezonit

Telegrafi

Gerrard nuk largohet nga Liverpooli

Albeu.com

Gerrard nuk largohet nga Liverpooli

Koha.net

Telegrafi Botasot Koha.net

8 artikuj të ndërlidhur »

DEBAT I ASHPËR NË PARLAMENTIN EVROPIAN

Fakti - 22.01.2010

DEBAT I ASHPËR NË PARLAMENTIN EVROPIAN Emri i Maqedonisë, sherr në Evropë Takimi i delegacionit të Parlamentit Evropian, në të cilin duhej të përgatitet Komiteti i përzier parlamentar PE-Maqedoni, përfundoi me diskutim të ashpër midis ...

PE, debat i ashpër për kontestin e emrit

Ina

Debat i ashpër në Strasburg për kontestin Maqedoni - Greqi

Alsat

Debat i ashpër në Parlamentin Evropian për kontestin e emrit

Lajm

Debat i ashpër në Strasburg për kontestin Maqedoni - Greqi

Botasot

Koha.net Yll Press

7 artikuj të ndërlidhur »

Hiqet pllaka e kryeministrit nga Akademia e Shkencave

Ina - 24.01.2010

Agu i së shtunës e ka gjetur ndërtesën e re të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës pa pllakën me shënimin “Tempujt e dijes dhe të shkencës janë rreze drite për kombin dhe njerëzimin”, me emrin dhe funksionin e kryeministrit Hashim ...

Hiqet pllaka e kryeministrit Thaci nga Akademia e Shkencave

Albeu.com

Hiqet pllaka e kryeministrit nga Akademia e Shkencave

Koha.net

Thaci si Tito, citatet e tij ne muret e Akademise

Albeu.com

Emri i Thaçit në hyrje të Akademisë së Shkencave të Kosovës!

Alsat

Koha.net Botasot

7 artikuj të ndërlidhur »

LDK ngre padi në Gjykatën Supreme

Ina - 23.01.2010

Lidhja Demokratike e Kosovës ka dërguar padi në Gjykatën Supreme të Kosovës duke kërkuar që të përfillet vendimi i Komisionit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa për përsëritje të votimit në komunën e Gjilanit.

LDK ngre padi ne Gjykaten Supreme?

Albeu.com

LDK ngre padi në Gjykatën Supreme

Telegrafi

LDK pret nga Gjykata Supreme rivotimin në Gjilan

Botasot

LDK ngre padi në Gjykatën Supreme?

Koha.net

Koha.net Botasot

7 artikuj të ndërlidhur »

Ministri Hyseni udhёton pёr nё Nju Jork

Ina - 20.01.2010

Ministri i Punёve tё Jashtme i Republikёs sё Kosovёs, z. Skender Hyseni ka udhёtuar sot pёr nё Nju Jork, ku do tё marrё pjesё nё mbledhjen e radhёs sё Kёshillit tё Sigurimit tё Kombeve tё Bashkuara, e cila pritet tё mbahet tё premten mё 22 ...

Ministri Hyseni udhёton pёr nё New York

Telegrafi

Ministri Hyseni udhёton pёr nё Nju Jork

Botasot

Ministri Hyseni udhёtoi pёr nё New York

Koha.net

Hyseni kërkon njohje nga Liga Arabe

Ina

Koha.net Telegrafi

7 artikuj të ndërlidhur »

Dade: Topalli po dhunon të drejtat e opozitës

Ina - 24.01.2010

“Zonja Topalli, në mënyrë të përsëritur, vazhdon diversionet dhe dhunimin e të drejtave të opozitës, përmes shkeljes flagrante të rregullores, për emërimin e delegacioneve të përhershme në asambletë e organizmave ku Shqipëria bën pjesë dhe ...

Dade:Topalli, ka grabitur vendet e opozites ne KE

Albeu.com

Dade: Fundi i bojkotit ne dore te Berishes

Albeu.com

Dade: Fundi i bojkotit në dorë të Berishës

Ina

Dade: Fundi i bojkotit të PS, në dorë të Berishës

Telegrafi

Ina Evropaelire

7 artikuj të ndërlidhur »