TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-01-18 - 2010-01-24

Gregorian: Mlladic, fshihet ne Serbi

Albeu.com - 19.01.2010

Ish gjenerali i serbëve të Bosnjës, Ratko Mlladiç, fshihet në Serbi. Këtë e ka deklaruar Rafi Gregorian, zëvendësi i Përfaqësuesit të lartë në Bosnjë Hercegovinë gjatë komenteve të dhëna për mediat lokale.

Gregorian thotë se Mlladiç fshihet në Serbi

SETimes

Mlladiçi fshihet në Serbi

Evropaelire

Mlladiçi fshihet në Serbi

Ina

Krimineli Ratko Mlladiç fshihet në Serbi

Alsat

Koha.net Koha.net Telegrafi Botasot

9 artikuj të ndërlidhur »

Meta: Bojkoti i PS-së i turpshëm

Evropaelire - 24.01.2010

“Bojkoti është një turp dhe me këtë bojkot opozita nuk do të arrijë dot të marrë as presidentin, as kryetarët e gjykatave dhe as prokurorinë”, ka deklaruar në Korçë, kryeu i LSI-së dhe ministër i punëve të Jashtme të Shqipërisë Ilir Meta.

LSI: Rama të tërhiqet nga kërcënimet. PS: Meta, mandat të vjedhur

Alsat

Meta: Bojkoti i opozitës, i turpshëm

Ina

Ilir Meta nga Korca: Bojkoti i PS, një turp i Edi Ramës

Botasot

Meta: PS-së nuk do t’i jepen poste

Telegrafi

Ina Ina Telegrafi Botasot

9 artikuj të ndërlidhur »

Fermerët grekë heqin disa bllokada

SETimes - 24.01.2010

24/01/2010 ATHINË, Greqi -- Fermerët grekë zbutën protesta të shtunën (23 janar) pasi u hoqën bllokadat e rreth 20 rrugëve në të gjithë vendin, por 14 të tjera qëndruan, duke përfshirë atë në pikën kufitare Kulata Promahon me Bullgarinë.

Fermerët grekë vazhdojnë me bllokime të rrugëve

BBC

Bllokohet per dy ore pika kufitare e Kapshtices

Albeu.com

Greqi, Fermerët vazhdojnë bllokimin e vendkalimeve kufitare

Alsat

Greqi: Fermerët vazhdojnë bllokimin e vendkalimeve kufitare

Evropaelire

Telegrafi Evropaelire SETimes Botasot

9 artikuj të ndërlidhur »

Vazhdon mot i ftohtë me temperaturë nën zero

Yll Press - 24.01.2010

Sot në mëngjes janë matur minus 15 gradë në Kodrën e Diellit, minus 13 në Krushevë, minus 12 në Mavrovë, minus 11 në Manastir, minus 10 në Kriva Pallankë, minus 9 në Shtip, minus tetë në Shkup, minus gjashtë në Ohër dhe minus tre në ...

Maqedonia kaplohet nga një mot i ftohtë

Alsat

Mot i ftohte kaplon Maqedonine

Albeu.com

Maqedonia është përfshirë nga një valë e ftohtë

Ina

Maqedonia është përfshirë nga një valë e ftohtë

Lajm

Telegrafi Yll Press Botasot Idividi

9 artikuj të ndërlidhur »

Ronaldo shkëlqen me dy gola, por ndëshkohet me karton të kuq!

Botasot - 24.01.2010

Reali i Madridit shënoi fitore me rezultat 2:0 kundër Malagës, në ndeshjen e javës së 19-të të Kampionatit të Spanjës në futboll. Ronaldo kësaj here shpërtheu me dy gola dhe ishte edhe kreator i kësaj fitore mjaft të rëndësishme.

Ronaldo mposht Malagan dhe përjashtohet

Telegrafi

Zbulohet sekreti i Ronaldos

Spiun

Ronaldo sfidohet nga një 12 Vjeçar

Spiun

Brazilianët dëshirojnë Ronaldinjon në kombëtare

Alsat

Telegrafi Botasot Telegrafi Botasot

9 artikuj të ndërlidhur »

Prokuroria heton Universitetin e Prishtinës

Koha.net - 24.01.2010

Prishtinë, 24 janar - Prokurorët vendorë të Prokurorisë Speciale të Kosovës prej disa muajsh janë duke zhvilluar hetime ndaj Universitetit të vetëm publik në Kosovë, atij të Prishtinës.

Universitetet shqiptare thellojnë bashkëpunimin

Ina

Prokuroria speciale heton Universitetin e Prishtinës

Telegrafi

Më shumë bashkëpunim midis dy universiteteve

BBC

Bashkëpunim mes Universitetit të Prishtinës dhe Shkupit

Alsat

Ina Yll Press Koha.net

8 artikuj të ndërlidhur »