TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-01-18 - 2010-01-24

"Sherr" për lirinë e internetit

BBC - 22.01.2010

Marrëdhëniet mes Pekinit dhe Uashingtonit janë tensinuar pas kërcënimit të kompanisë së internetit 'Goggle' se do të largohet nga Kina. Ministria e jashtme kineze paralajmëroi se mbështetja që Shtetet e Bashkuara po i jepnin kësaj ...

Pekin: Mediat hedhin poshtë thirrjet e SHBA për internetin

Evropaelire

Pekin: Akuzat e SHBA për internetin mund t'i dëmtojnë lidhjet

Evropaelire

Interneti rrezikon marrëdhëniet mes Kinës dhe SHBA-së

Alsat

Sekretarja e Shtetit Klinton kritikon censurën në Internet

VOA

Botasot Botasot Telegrafi Evropaelire Albeu.com Telegrafi Botasot Koha.net

14 artikuj të ndërlidhur »

Man. City, 17 milione euro per Behramin

Ina - 23.01.2010

Manchester City hedh grepat per te marre ne skuader kosovarin Valon Behrami, aktualisht pjese e skuadres se West Ham. Klubi i drejtuar nga italiani Roberto Mancuni ofron 17 milione euro per lojtarin me pasaporte zviceriane.

City ofron 17 milione euro per Behramin

Albeu.com

Man. City, 17 milione euro per Behramin

Yll Press

City ofron 15 milionë funte për Behramin

Koha.net

Behrami largohet nga West hami?

Alsat

Koha.net Telegrafi Albeu.com Telegrafi Botasot Albeu.com Koha.net Koha.net

13 artikuj të ndërlidhur »

Hallall i qoftë Shkupit

Lajm - 22.01.2010

Biletat e koncertit humanitar “Shkupi për Shkodrën” u shitën për dy ditë dhe organizatorët për 48 orë mblodhën rreth 10 mijë euro, të cilat janë dedikuar për sanimin e dëmeve që shkaktuan përmbytjet në Shqipërinë Veriore.

Koncert humanitar "Shkupi për Shkodrën" - mbi 4.000 spektatorë

Lajm

Koncert humanitar "Shkupi për Shkodrën" - mbi 4.000 spektatorë

Yll Press

Koncert humanitar për ndihmë të banorëve të Shkodrës

Ina

Koncert humanitar “Shkupi për Shkodrën” /video/

Alsat

Ina Telegrafi Botasot Koha.net Albeu.com Yll Press Lajm Alsat

13 artikuj të ndërlidhur »

MEF-i jep 740 mijë euro për ngrohtoret “Termokos” dhe “Gjakova”

Koha.net - 21.01.2010

Prishtinë, 21 janar - Duke pasur parasysh gjendjen emergjente në të cilën gjenden ngrohtorja e qytetit “Termokos” dhe ngrohtorja e qytetit “Gjakova”, si dhe qytetarët e komunave të Prishtinës e Gjakovës, Ministria e Ekonomisë dhe Financave ...

Në QKUK vazhdon përkeqësimi i gjendjes

Botasot

Lëndë djegëse edhe vetëm për tri ditë

Botasot

Qeveria thotë se “Termokos” është përgjegjësi e Komunës së Prishtinës

Koha.net

Edhe Ngrohtorja e Gjakovës para ndërprerjes së punës

Koha.net

Albeu.com Telegrafi Botasot Koha.net Koha.net Botasot Botasot Botasot

13 artikuj të ndërlidhur »

Guardiola: Barcelona me beri mua te madh, jo une Barcen

Albeu.com - 23.01.2010

Trajneri i Barcelonës Pep Guardiola deklaroi se është skuadra që e bëri atë trajner të madh dhe jo ai atë. “Unë nuk mundem kurrë t’i jap këtij institucioni atë që ky institucion më ka dhënë mua”, deklaroi Guardiola.

Guardiola: Barça më bëri mua të madh, jo unë Barçen

Koha.net

Guardiola: Barça më bëri mua të madh, jo unë Barçen

Yll Press

Guardiola: Nuk kam firmosur ende

Koha.net

Guardiola: Unë e kam vendin në Barcelona

Telegrafi

Botasot Alsat Albeu.com Koha.net Lajm Telegrafi Koha.net

12 artikuj të ndërlidhur »

Ankara: Arrestohen 120 pjesëtarë të rrjetit terrorist Al Kaida

Evropaelire - 24.01.2010

Policia turke mbrëmë ka arrestuar 120 pjesëtarë të rrjetit terrorist Al Kaida në një operacion të madh anti-terrorist. Agjencia e lajmeve Anadollija ka bërë të ditur se pjesëtarët e Al Kaidës janë arrestuar në sulmet e koordinuara në 16 ...

Ankara: Arrestohen 120 pjesëtarë të rrjetit terrorist Al Kaida

Alsat

Ankara: Arrestohen 120 pjesëtarë të rrjetit terrorist Al Kaida

Ina

Turqia arreston 120 pjesetare te rrjetit terrorist Al Kaeda

Albeu.com

Arrestohen 120 pjesëtarë të al-Qaedas në Ankara

Telegrafi

Yll Press Koha.net Evropaelire Koha.net Botasot Evropaelire Alsat

12 artikuj të ndërlidhur »