TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-01-18 - 2010-01-24

Reali dhe Gramozi shkëlqejnë në errësirë

Yll Press - 24.01.2010

Paniku i minutave të para në errësirë u shkaktua nga një zonjë që një natë më parë kishte parë filmin 2012 (që paralajmëron fundin e botës) dhe po thoshte duke belbëzuar se kishte parë një ëndërr sikur fundi i Galaktikës do të fillojë nga ...

Real madrid në Shqipëri

Spiun

Erësira që mbuloi realin ne Qemal Stafa

Spiun

Hetime rreth ikjes së dritave në Qemal Stafa

BBC

Nisin hetimet per skandalin e mbremshem ne "Qemal Stafa"

Albeu.com

Alsat Alsat Ina Telegrafi Yll Press Koha.net Yll Press Albeu.com

32 artikuj të ndërlidhur »

Josipoviq: Kroacia për politikë paqësore

Koha.net - 24.01.2010

Zagreb, 24 janar – Presidenti i sapozgjedhur i Kroacisë, Ivo Josipoviq, thekson se Kroacia udhëheqë politikë paqësore. Josipoviq tha se është habitur nga qëndrimi i presidentit serb Boris Tadiq në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, ku akuzoi ...

A vetizolohet Serbia shkaku i Kosovës?

Evropaelire

A vetizolohet Serbia shkaku i Kosovës?

Ina

Josipoviq: Serbia e humbi Kosovën shumë para pavarësisë së saj

Evropaelire

Serbia e humbi Kosovën shumë para pavarësisë së saj

Ina

Albeu.com SETimes Koha.net Telegrafi Botasot Alsat Alsat Albeu.com

28 artikuj të ndërlidhur »

Pirja e duhanit dhe varfëria

Lajm - 24.01.2010

Doc. dr. Idriz Kovaçi Le ta rrëfejmë tregimin lidhur me pirjen e duhanit, por përmes numrave dhe le ta shqyrtojmë reflektimin e tij mbi ekonominë tonë të brishtë dhe të vogël.

Gruevski po ia pi gjakun qytetarëve

Lajm

Duhani, protestuan mbi 80 për qind të lokaleve

Alsat

Mbi 80 për qind e lokaleve respektuan grevën

Ina

Duhani, protestuan mbi 80 për qind të lokaleve

Botasot

BBC BBC Idividi Idividi Idividi Idividi Lajm Alsat

27 artikuj të ndërlidhur »

Ronaldo para derbit: Jam tifoz i Milanit

Albeu.com - 24.01.2010

Ish-sulmuesi i Interit dhe i Milanit, Ronaldo, që aktualisht luan me Korinthiasin në kampionatin brazilian, ka pohuar se sot në mbrëmje do të bëjë tifo për kuqezinjtë.

Ronaldo: Jam tifoz i Milanit, jo i Interit

Telegrafi

Ronaldo “ndez” derbin: Jam tifoz i Milanit

Koha.net

Interi ia ka marrë zemrën Milanit

Botasot

Interi mposhti Milanin 2-0

Koha.net

Yll Press Yll Press Telegrafi Telegrafi Telegrafi Botasot Alsat Albeu.com

22 artikuj të ndërlidhur »

Besimtarët kërkojnë përgjegjësi nga kreu i Bashkësisë Islame/video/

Alsat - 24.01.2010

‘Për të gjitha veprimet, do të përgjigjet para Allahut’, kështu reagojmë besimtarët ndaj veprimeve të fundit të Bashkësisë Fetare Islame dhe të kreut të saj, i cili sipas drejtuesve të institucioneve ka kërkuar që vendi ku ka qenë Xhamia ...

‘Xhamia Burmali’, Thaçi kundër kreut të BFI-së

Lajm

Ademi:Kam thënë të vërtetën për të njoftuar opinionin lidhur me Burmali Xhaminë

Yll Press

S’mundet për kishën “po”, për xhaminë “jo”

Fakti

Ditën kur vendoset gurthemeli për kishë, do vendoset edhe për xhami

Lajm

Ina Alsat Alsat Ina Yll Press Lajm Alsat Ina

21 artikuj të ndërlidhur »

Obama 'zbut' reformën shëndetësore

BBC - 21.01.2010

Presidenti Obama ka lënë të kuptohet se mund të ndjekë një variant më të zbutur të reformës në kujdesin shëndetësor. Ky mesazh vjen pasi partia e tij demokrate humbi një vend të sigurtë në senat.

Partia e Obamës humb një vend në Senat

BBC

SHBA: Demokratët pësojnë humbje të madhe

Evropaelire

Humbet serish Obama, republikanet +1 ne Senat

Albeu.com

SHBA: Demokratët pësojnë humbje të madhe

Ina

DW Lajm Botasot VOA Telegrafi Botasot VOA Botasot

18 artikuj të ndërlidhur »

Gjilani dhe pazarllëku politik

Botasot - 23.01.2010

Zgjedhjet e nëntorit 2009, në përgjithësi treguan një pjekuri relative politike të popullit të Kosovës para së gjithash, e mandej edhe të partive politike e kandidatëve të tyre.

KQZ as sot nuk diskuton për Gjilanin

Botasot

KQZ e lë Gjilanin pa kryetar

Koha.net

KQZ ende pa vendim për Gjilanin

Telegrafi

AAK-ja kërkon inaugurimin e KK të Gjilanit, PDK-ja thotë javën tjetër

Koha.net

Botasot Evropaelire VOA Albeu.com Evropaelire Evropaelire Koha.net Botasot

18 artikuj të ndërlidhur »