TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-01-18 - 2010-01-24

Haiti: Trupat e OKB-së përdorin gaz lotsjellës

Alsat - 24.01.2010

Gjatë shpërndarjes së ndihmave në Hait i trupat e OKB-së përdorën në fundjavë gaz lotsjellës dhe shtinë për paralajmërim. Siç thuhet nga agjencitë e lajmeve, incidenti ndodhi në një pistë të aviacionit ushtarak në kryeqytetin ...

Haiti: 200 mijë viktima, 3 milionë pa kulm mbi kokë

Ina

Haiti: 200 mijë viktima, 3 milionë pa kulm mbi kokë

Alsat

Haiti: 200 mije viktima, 3 milione pa kulm mbi koke

Albeu.com

Haiti, pas 11 ditesh nen rrenoja shpetohet 24 vjecari

Albeu.com

Evropaelire Evropaelire VOA Telegrafi Koha.net Yll Press Yll Press Botasot

147 artikuj të ndërlidhur »

Katër vite pa Rugovën - Presidentin historik të Kosovës

Botasot - 24.01.2010

NEW YORK : Në SHBA këto ditë po mbahen manifestime përkujtimore në përvjetorin e katërt të vdekjes së presidentit Ibrahim Rugova. Në këtë kuadër në praninë e shumë mërgimtarëve, të enjten pasdite në njerin prej mjediseve të lokalit ...

Rugova ua rikthej dinjitetin shqiptarëve

Botasot

Shqiptarët kishin nevojë për një lider, ai ishte Rugova

Botasot

Presidenti i përhershëm i Kosovës

Fakti

Gjithmonë Rugova!

Fakti

Idividi Ina Botasot Botasot Botasot Albeu.com Evropaelire Alsat

56 artikuj të ndërlidhur »

Ministri Todorov tërheq vendimin për maqedonishten

Alsat - 24.01.2010

Ministri i Arsimit Nikolla Todorov ndërron qëndrimin rreth mësimit të maqedonishtes nga klasa e para. Sipas Todorovit, ekspertët do të thonë fjalën e fundit rreth vendimit të tij të mëparshëm që maqedonishtja të mësohet nga klasa e parë ...

Për mësimin e maqedonishtes do të vendosin ekspertët juridik

Ina

Bojkoti i maqedonishtes detyron Todorovin te terhiqet nga vendimi

Albeu.com

Todorov refuzon të tërheq vendimin dhe të dorëhiqet

Yll Press

Ministri Todorov tërheq vendimin për maqedonishten

Telegrafi

Alsat Telegrafi Fakti Idividi Lajm Alsat Ina Lajm

52 artikuj të ndërlidhur »

Ahmeti: Piroritet i BDI-së, integrimi në BE dhe NATO

Telegrafi - 23.01.2010

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, sekretari general i partisë Abdilaqim Ademi dhe anëtari i kryesisë qendrore Musa Xhaferi janë takuar të premten me ministrin austriak të Punëve Evropiane dhe Ndërkombëtare, Mihael ...

Një rast i lopës së çmendur në Austri

Koha.net

Shefi i diplomacisë austriake Shpindeleger viziton Shkupin

Alsat

Shkatërrohet një bandë kosovare në Austri

Alsat

Mihael Shpindeleger: Deri në vitin 2020 të gjitha shtetet nga Ballkani Perëndimor do të jenë në BE

Idividi

Idividi Lajm Albeu.com Ina Idividi Idividi Alsat Ina

37 artikuj të ndërlidhur »

Këshilli i Sigurimit të OKB-së diskuton për Kosovën

SETimes - 24.01.2010

24/01/2010 NJU JORK, Shtetet e Bashkuara -- Shefi i UNMIK Lamberto Zanier informoi të premten (22 janar) Këshillin e Sigurimit të OKB mbi Kosovën, duke u kërkuar autoriteteve lokale, shqiptarëve të Kosovës dhe serbëve të Kosovës të punojnë ...

Hyseni kërkoi që Serbia të mos ndërhyjë më në punët e Kosovës

Alsat

KS i OKB-së për Kosovën - debate të ashpra, "shokime" dhe replika

DW

Rikonsolidimi duhet te ndodhe edhe ne veriun e Kosoves

Albeu.com

KS tërheq vërejtjen për tensionet në veri të Kosovë

Evropaelire

Albeu.com Evropaelire Botasot Koha.net Telegrafi Botasot Koha.net Botasot

36 artikuj të ndërlidhur »

PSD kërkon kontroll speciale të cilësisë së ndërtimit të autostradës

Botasot - 24.01.2010

Drejtues të Partisë Socialdemokrate kanë kritikuar institucionet vendore për mos funksionimin e sistemit të sigurimeve sociale edhe dhjetë pas përfundimit të luftës, ndërsa kërkuan aprovimin imediat të Ligjit të sigurimit pensiono ...

Qeveria s'ka ide se si do të paguhen kreditë për autostradën

Koha.net

Zigzag: Dëgjuesit pyesin ministrin Fatmir Limaj

BBC

Nga autostrada e Kosovës do të përfitojë gjithë rajoni

DW

Nga autostrada e Kosovës do të përfitojë gjithë rajoni

Ina

Koha.net Botasot Albeu.com Koha.net Botasot Botasot Telegrafi Koha.net

32 artikuj të ndërlidhur »