TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-07-12 - 2010-07-18

Jeremic: Kemi arsye per te qene optimist

Albeu.com - 18.07.2010

Kemi arsye që të jemi optimistë në prag të dhënies së mendimit të GJND-së për shpalljen e njëanshme të pavarësisë së Kosovës, i ka deklaruar sot FoNetit në Almaty, kryeqytetin e Kazakistanit, ministri i jashtëm serb, Vuk Jeremiq.

Kemi arsye të jemi optimistë, thotë Jeremiq

Koha.net

Kemi arsye të jemi optimistë, thotë Jeremiq

Lajmetsot

Kosova, Jeremiç: GJND s' do të jetë fundi i luftës tonë

24 orë

Kosova, Jeremiç: GJND s' do të jetë fundi i luftës tonë

BalkanWeb

Evropaelire Idividi Top Channel 24 orë Lajm Albeu.com Botasot Koha.net

14 artikuj të ndërlidhur »

Chelsea në garë për Balotellin

Telegrafi - 18.07.2010

Është folur për një ‘derbi’ mes Manchester Cityt dhe Manchester Unitedit për Mario Balotellin, por duket se tani po del në skenë dhe një palë e tretë, me agjentin Mino Raiola që ka konfirmuar interesimin e Chelseat për sulmuesin e ri.

Pritet marrëveshje për Balotellin

Lajmetsot

City dhe United në luftë për Balotellin

Telegrafi

Balotelli, Inter refuzon 30 milionë nga City

Top Channel

Rossi, zëvëndësues i Balotellit

Telegrafi

Telegrafi Koha.net Telegrafi Telegrafi Telegrafi Telegrafi Gazeta Start Telegrafi

14 artikuj të ndërlidhur »

Presidenti Obama: Republikanët në Kongres po pengojnë rimëkëmbjen e ekonomisë

VOA - 17.07.2010

Presidenti Barak Obama po akuzon republikanët në Kongres se po bllokojnë rimëkëmbjen e ekonomisë amerikane. Në fjalimin e tij të përjavshëm ditën e sotme, zoti Obama kritikoi republikanët se po përdorin teknika proceduriale për të penguar ...

Obama cilëson republikanët si parti e të pasurve

Koha.net

Obama: Republikanët në Kongres po pengojnë rimëkëmbjen e ekonomisë

Botasot

Obama në pikën më të ulët të besimit tek amerikanët

Idividi

Amerikanët humbin besimin në presidentin Obama

Koha.net

Lajmetsot Shekulli Shekulli Top Channel Albeu.com VOA Botasot Telegrafi

14 artikuj të ndërlidhur »

Skandalet e korrupsionit që kanë përfshirë botën

Shqipmedia - 15.07.2010

Nga Angola në Uzbekistan, Haiti e Zimbabve, në shumë vende të botës pra, korrupsioni nuk kalon pa u ndëshkuar e kjo është normative. Por, ndërkohë që ne e lidhim korrupsionin me vendet e pazhvilluara, liderët e disa prej vendeve më të ...

Urim nga Ivanovi deri tek Sarkozi me ratin e festës kombëtare të Francës

Idividi

Francë, skandali “Sarkozi” zgjeron përmasat

Top Channel

Sarkozi në TV për të sqaruar skandalin

BBC

Sarkozi kundërshton akuzat për marrje parash

Gazeta Start

24 orë Top Channel Idividi Idividi DW Koha.net Koha.net Lajmetsot

14 artikuj të ndërlidhur »

Libri shqip i kthehet Ulqinit

Koha.net - 18.07.2010

Ulqin, 18 korrik - Çelet në Ulqin për të dhjetin vit radhazi panairi i librit, “Ulqini 2010”. Veprimtaria e rëndësishme kushtuar librit do të nisë më 28 korrik dhe do të përfundojë më 4 gusht.

Panairi i Librit “Ulqini 2010” me risi

Yll Press

Forca thërret socialdemokratët të udhëheqin Ulqinin

Lajmetsot

Forca thërret socialdemokratët të udhëheqin Ulqinin

Koha.net

Ulqini, mikpritës i panairit të librit

Gazeta Start

Koha.net BalkanWeb Botasot Koha.net VOA Koha.net Koha.net Koha.net

13 artikuj të ndërlidhur »

Obama përshëndet reformën financiare

BBC - 16.07.2010

Presidenti Obama thotë se, pas miratimit nga senati amerikan i reformave të rëndësishme në sistemin financiar, qytetarët amerikanë nuk do ta mbajnë kurrë më barrën e gabimeve të bëra nga institucionet e qendrës financiare bankare ...

Senati miraton reformën financiare, Obama e përshëndet

Gazeta Start

Obama: Reforma financiare mbron konsumatorin

Top Channel

Obama përshëndet reformën financiare

24 orë

Miratohet ligji për reformën e tregut financiar në SHBA

Botasot

Telegrafi Yll Press Koha.net VOA Botasot Lajmetsot VOA Botasot

13 artikuj të ndërlidhur »