TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-07-12 - 2010-07-18

Dhunë për t’i nxitur bisedimet

Telegrafi - 16.07.2010

Serbia vlerësohet se i nxit incidentet në Mitrovicë për ta ngritur veriun si çështje me vete në bisedime. Veriu i Kosovës kërkon zgjidhje politike dhe jo ushtarake, ishte mesazhi i kësaj jave që erdhi nga Komanda e KFOR-it dhe e NATO-s pas ...

“Incidentet në veri, raste të izoluara”

Gazeta Start

NATO nuk do të lejojë akte dhune në asnjë pjesë të Kosovës

Alsat

Admirali Ficxherald viziton sot Prishtinën

Gazeta Start

Admirali i NATO-s, Fitzgerald sot vizitë në Kosovë

Ina

Idividi Evropaelire Ina BalkanWeb Botasot Koha.net Yll Press Koha.net

19 artikuj të ndërlidhur »

Wenger: Harrojeni Fabregasin

Telegrafi - 18.07.2010

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, ka bërë thirrje që të ndërpriten njëherë e përgjithmonë spekulimet për të ardhmen e Cesc Fabregas. “Po, ka pasur shumë fjalë për këtë. Unë gjithmonë kam thënë se ne duam që ai të qëndrojë.

Puyol: Fabregas, e ardhmja e Barcës

Telegrafi

Fabregas në Barça, n’ mot

Lajmetsot

Barcelona dorëzohet për Cesc

Telegrafi

Fabregas, Barcelona bën prapa-kthehu

Gazeta Start

Telegrafi Gazeta Start Albeu.com Top Channel Lajmetsot Koha.net Telegrafi Gazeta Start

19 artikuj të ndërlidhur »

Norvegjia ekstradon një serb për krime lufte në Kosovë

Idividi - 15.07.2010

Prishtinë, 14 korrik 2010 (MIA) - Një serb i Kosovës, i akuzuar për krime lufte, do të përballet me drejtësinë kosovare. I akuzuari është arrestuar në Norvegji në mars të vitit 2010 bazuar në një fletarrest ndërkombëtar.

Një serb i akuzuar për krime lufte ekstradohet në Kosovë

Alsat

Pejë, 30 ditë paraburgim kriminelit të luftës

Top Channel

30 ditë paraburgim për të ekstraduarin nga Norvegjia

Evropaelire

30 dite paraburgim per serbin e ekstraduar

Albeu.com

SETimes Botasot Yll Press Koha.net Telegrafi Botasot Ina Evropaelire

17 artikuj të ndërlidhur »

Kuvendi, PD rrëzon edhe kandidatin Muçmata

Shekulli - 16.07.2010

Modalitetet për hetimin e zgjedhjeve. Si do të procedohet me çështjen e fletëve të votimit. Deputetët e djathtë votuan dje kundër kandidaturës së tretë të propozuar nga presidenti Topi për Gjykatën e Lartë TIRANË - Deputetët e djathtë kanë ...

Gjykata e Lartë, Kuvendi “rrëzon” Muçmatajn

Gazeta Start

Gjykata e Lartë Kuvend,sot votimi për Muçmatën

24 orë

"Shuplake" presidentit Topi, Kuvendi rrezon Mucmaten

Albeu.com

Gjykata e Lartë maxhoranca rrëzon Vexhi Mucmatën

24 orë

Top Channel BalkanWeb Shekulli Gazeta Start Shekulli 24 orë Albeu.com 24 orë

17 artikuj të ndërlidhur »

Forlan: Jam i lumtur te Atletico

Telegrafi - 18.07.2010

Diego Forlan ka hedhur poshtë spekulimet që e lidhnin atë me një kalim te Juventusi, duke thënë se ai është mjaft i lumtur në Spanjë. Më herët kemi shkruar se Forlan është duke u kërkuar nga Juventusi dhe se bisedimet janë duke u ...

Cerezo: Nuk ka oferta për Forlan

Telegrafi

Juventus, 20 mln euro për Forlan

Lajmetsot

Juventus gati të rrëmbejë sulmuesin Forlan

Gazeta Start

Tenisti i dështuar, hero i botërorit

Yll Press

Telegrafi Koha.net Koha.net 24 orë Albeu.com Alsat Yll Press BalkanWeb

17 artikuj të ndërlidhur »

Fol: Korrupsioni nuk po luftohet

Evropaelire - 17.07.2010

Institucionet e Kosovës nuk po ndërmarrin asgjë për të luftuar korrupsionin, thuhet në raportin e fundit të Lëvizjes Fol. Organizatat joqeveritare në Kosovë thonë se niveli i lartë i korrupsionit në vend dhe krimi i organizuar kanë filluar ...

Lëvizja FOL, publikon raportin “Monitoruesi i korrupsionit”

Botasot

Korrupsioni sfidë për shoqërinë kosovare

Telegrafi

Institucionet nuk po e luftojnë korrupsionin

Lajmetsot

Institucionet nuk po e luftojnë korrupsionin

Koha.net

Botasot Albeu.com Koha.net Telegrafi Evropaelire Botasot Albeu.com Alsat

17 artikuj të ndërlidhur »