TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-07-12 - 2010-07-18

Hetime mbi rrëzimin e avionit të Fazlliçit

Gazeta Start - 17.07.2010

Ndërkohë që organet hetimore kroate kanë nisur hetimet lidhur me rrëzimin e avionit ku udhëtonte biznesmeni serbo-kroat Damir Fazlliç, ky i fundit ka vijuar i qetë pushimet në jahtin Nina.

Kroaci, rrëzohet avioni i Damir Fazlliç

24 orë

Hetohet rrezimi i avionit te Fazllic

Albeu.com

Kroaci, rrëzohet avioni i Damir Fazlliç

BalkanWeb

Kroaci, rrëzohet avioni me Damir Fazlliç

Gazeta Start

Shekulli Alsat Idividi Ina Top Channel Koha.net Yll Press Telegrafi

21 artikuj të ndërlidhur »

Oktapodët e Kosovës

Koha.net - 18.07.2010

Fitoi oktapodi Paul, i cili u bë yll jo vetëm i paganëve por edhe i atyre që nuk janë dhe u shndërrua në qenien për të cilën, pas Iniestës, u fol më së shumti javën që e lamë pas. Kjo kryesisht në Evropë.

Oktapodi Paul, i pashitshëm

Lajmetsot

Oktapodi Paul drejt Madridit?

Telegrafi

Oktapodi orakull Indianët duan të blejnë një të tillë

BalkanWeb

Orakulli i Oberhausenit

Koha.net

Lajm 24 orë Alsat Top Channel BalkanWeb Koha.net Yll Press Yll Press

21 artikuj të ndërlidhur »

Tërmet i fuqishëm në Alaskë

Top Channel - 18.07.2010

Një tërmet i fuqisëm 6.7 ballë ka goditur ditën e sotme shtetin e Alaskës në SHBA. Autoritetet kanë qetësuar banorët e zonave duke thënë se nuk ka asnjë alarm për cunami. Lajmin e bën të ditur Qëndra e Cunamit në Paqësor.

Guinea e Re, tërmet 6.9 ballë

Top Channel

Greqi, dy tërmete godasin ishujt Alonisos dhe Kos

Gazeta Start

Greqi, lëkundje tërmeti, nuk ka viktima

Top Channel

Greqi, dy tërmete në 24 orët e fundit

Top Channel

Lajmetsot BalkanWeb Koha.net Botasot Telegrafi 24 orë Idividi Idividi

21 artikuj të ndërlidhur »

Votohet ne Komunen e Parteshit

Albeu.com - 18.07.2010

Procesi i votimit për kryetar të Komunës së re të Parteshit ka nisur të dielën me kohë, në orën 7:00 të mëngjesit. Deri në mesditë interesimi për të votuar ka qenë i kënaqshëm, kanë thënë zyrtarë komunë të KKZ-së të dielën.

Bashkia e re e Kosovës voton

SETimes

Në Partesh sot balotazhi për kreun e komunës

Koha.net

Në Partesh sot po mbahet balotazhi për kryetar komune

Botasot

Komuna e re e Parteshit voton kryetarin

Koha.net

Lajmetsot Telegrafi Telegrafi Koha.net Koha.net VOA Koha.net Telegrafi

20 artikuj të ndërlidhur »

BE ndëshkon Slloveninë

Evropaelire - 17.07.2010

Bashkimi Evropian ka ndëshkuar Slloveninë për keqpërdorim të fondeve të parapara për zhvillimin rural. Në buxhetin e BE-së, Sllovenia duhet të kthejë 2.28 milionë euro, edhe pse autoritetet sllovene pohojnë se bëhet fjalë për një “gabim”.

Bujqësia, BE ndëshkon Slloveninë

Top Channel

BE ndeshkon Sllovenine

Albeu.com

BE ndëshkon Slloveninë

Botasot

Parlamenti slloven miratoi deklaratë për Ballkanin

Idividi

Botasot Gazeta Start Ina Alsat Evropaelire Top Channel Idividi Idividi

20 artikuj të ndërlidhur »

Shkëmbim zjarri me policinë, vritet një 16-vjeçar

Shekulli - 18.07.2010

Uniformat blu ishin në ndjekje të dy personave të dyshuar si autorë të grabitjes me armë të tre ulqinakëve katër ditë më pare Drejtuesi i automjetit dhe një tjetër person janë larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes, duke lënë të vdekur ...

Arrestohen rrëmbyesit e malazezëve

Top Channel

Shkëmbimi i zjarrit në Lezhë, policia ndalon 2 të dyshuar

24 orë

Shkëmbimi i zjarrit në Lezhë, policia ndalon 2 të dyshuar

BalkanWeb

Arrestohen rrëmbyesit e malazezëve në Lezhë

Koha.net

Gazeta Start 24 orë Albeu.com 24 orë BalkanWeb Koha.net Gazeta Start SETimes

19 artikuj të ndërlidhur »

Ronaldinjo largohet nga milani

Alsat - 18.07.2010

Futbollisti Brazilian, Ronaldinjo është shumë pranë largimit nga skuadra e Milanit. Edhe pse zyrtarët milanez potencojnë se braziliani nuk do të largohet nga skuadra e tyre, mediat italiane bëjnë të ditur se skuadrat e Flamengos dhe Los ...

Ronaldinho kushton 10 milionë euro?

Telegrafi

Ronaldinho drejt MLS?

Telegrafi

Milan bllokon largimin e Rondaldinhos

Koha.net

Milan bllokon largimin e Rondaldinhos

Lajmetsot

Telegrafi Gazeta Start Shqipmedia Albeu.com Botasot Koha.net Telegrafi Gazeta Start

19 artikuj të ndërlidhur »