TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-07-12 - 2010-07-18

Sot e nesër shi pastaj vapë deri në fund të javës

Alsat - 18.07.2010

Rrugë të zbrazëta dhe parqe pa njërëz është pamja e sotme e Shkupit. Temperaturat e larta janë shkaku kryesor që qytetarët të mos dalin nga shtëpitë e tyre ose të kalojnë uikendin në ndonjë prej vendeve turistike në vend apo jashtë shtetit.

Vapë mbi 40 gradë në Evropën Qëndrore

Alsat

Sot dhe neser shi ne Maqedoni

Albeu.com

Vapa ne Shqiperi, temperatura kalon 40-shin

Albeu.com

I nxehti, termometri shënon 40 gradë

24 orë

BalkanWeb Koha.net Yll Press Ina Top Channel BalkanWeb Koha.net Lajmetsot

37 artikuj të ndërlidhur »

“The New York Times”:Amiri, agjent i CIA-s për disa vite

Gazeta Start - 16.07.2010

Uashington E përditshmja amerikane, "The New York Times", konfirmoi sot se fizikani iranian, Shahram Amiri, i cili kaloi 14 muaj në SHBA në rrethana misterioze ka qenë për disa vite një informator i CIA-s në Iran.

NYT: Amiri, informator i CIA-s

Evropaelire

“NYT”: Shkencëtari iranian, spiun i CIA-s

Top Channel

NYT: Amiri, informator i CIA-s

Botasot

Amiri “i rrëmbyer” nga CIA: S´kam qenë fizikan bërthamor

Gazeta Start

Top Channel Ina Albeu.com Evropaelire Idividi Idividi Botasot Koha.net

37 artikuj të ndërlidhur »

Afganistan, vdesin 6 ushtarë të huaj

Top Channel - 18.07.2010

Katër ushtarë britanikë dhe dy amerikanë kanë vdekur gjatë të premtes dhe të shunës në disa sulme të ndryshme në Afganistan. Lajmin e bën të ditur komanda e misionit të Isaf dhe autoritetet britanike.

Afganistan: Janë vrarë pesë ushtarë të NATO-s

Evropaelire

Në Afganistan vriten pesë ushtarë të NATO-s

Alsat

Afganistan, vriten 6 ushtarë të huaj

Telegrafi

Afganistan: Janë vrarë pesë ushtarë të NATO-s

Botasot

Alsat Evropaelire Botasot Evropaelire Top Channel Evropaelire Alsat Albeu.com

35 artikuj të ndërlidhur »

Presidenti kroat viziton Beogradin

BBC - 18.07.2010

Presidenti i Kroacisë, Ivo Josipoviq, po zhvillon një vizitë dyditore në Serbi, vizita e tij e parë që kur mori postin në fillim të këtij viti. Marrëdhëniet mes dy vendeve fqinje vazhdojnë të jenë të tensionuara që prej luftlës së Kroacisë ...

Josipoviq: Kroacia nuk do të ndërmjetësojë në rastin e Kosovës

Evropaelire

Kroacia nuk do te ndermjetesoj ne rastin e Kosoves

Albeu.com

Presidenti kroat viziton Beogradin

24 orë

Serbia e Kroacia të përmirësojnë marrëdhëniet

Telegrafi

Koha.net Botasot Koha.net Telegrafi BalkanWeb Lajmetsot Evropaelire Botasot

32 artikuj të ndërlidhur »