TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-07-12 - 2010-07-18

Scherzinger zëvendëson Cole

Lajmetsot - 18.07.2010

Scherzinger zëvendëson Cole Këngëtarja e grupit “Pussycat Doll”, Nicole Scherzinger do ta zëvendësojë këngëtaren Cheryl Cole në emisionin “X Factor”, ku ka filluar të zhvillohet pjesa tjetër për konkursin e talenteve të muzikës.

Chelsea kërkon 30m për Cole

Telegrafi

Ancelotti: Ashley Cole qëndron në Chelsea

Telegrafi

Cheryl Cole del nga spitali

Koha.net

Cheryl Cole të heqë dorë nga seksi për një kohë

Telegrafi

Koha.net Telegrafi Telegrafi Telegrafi Koha.net

10 artikuj të ndërlidhur »

Vrasja e biznesmenit, ngrihen tre pista hetimi

Shekulli - 18.07.2010

Policia shprehet se deri më tani ka vetëm të shoqëruar të cilët janë marrë në pyetje e më pas janë liruar VLORË - Ngrihen tre pista hetimi lidhur me ekzekutimin me armë zjarri të ndërtuesit Kaçandon Shehaj.

Vritet biznesmeni i ndërtimit, qëllohet me 7 plumba

Shekulli

Ekzekutohet 37 vjeçari në Vlorë, policia heton për shkaqet e autorin e krimit

Shekulli

Vlorë, ekzekutohet me armë zjarri 37 vjecari

Top Channel

Vlorë, ekzekutohet biznesmeni

Top Channel

Ina Lajmetsot Botasot Yll Press Koha.net

10 artikuj të ndërlidhur »

“Thahet” Patosi, 5 ditë pa ujë

Top Channel - 17.07.2010

Rreth 35 mijë banorë në qytetin naftëtar të Patosit, që prej 5 ditësh vuajnë mungesën e ujit të pijshëm në familjet e tyre. Banorët thonë se mungesa e ujit në këto dite të nxehta vere është një veprim i patolerueshëm nga ana e ujësjellësit.

300 familje në Bregun e Lumit, vuajnë mungesën e ujit prej 2 vitesh

24 orë

300 familje në Bregun e Lumit, vuajnë mungesën e ujit prej 2 vitesh

BalkanWeb

Pas tre muajsh, Gostivari me ujë të pijshëm

Lajm

Tiranë, banorët e zonës së depos prej kohësh pa ujë

24 orë

BalkanWeb 24 orë BalkanWeb 24 orë BalkanWeb

10 artikuj të ndërlidhur »

Ndërrohen një e treta e ministrave

Lajm - 18.07.2010

Të paktën gjashtë ministra pritet të shkarkohen në rikonfigurimin e kabinetit qeveritarë që planifikohet të ndodh muajin e ardhshëm. Burime të larta nga qeveria bëjnë të ditur se nga ministrat maqedonas që do të përfshihen në rikonfigurim ...

Maqedoni, pritet ndryshimi i te pakten gjashte ministrave

Albeu.com

Maqedoni, ndërrohen një e treta e ministrave

Telegrafi

Pritet të rikonfigurohet edhe Qeveria e Maqedonisë

Koha.net

Forum: Rikonstruim i Qeverisë gjatë muajit gusht

Ina

Idividi Shqipmedia Yll Press Idividi Idividi

10 artikuj të ndërlidhur »

Bosch: Ka ardhur koha që kriza të marrë fund

Gazeta Start - 16.07.2010

Korçë Ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Robert Bosch, ka deklaruar se ka ardhur koha që kriza politike në Shqipëri të marrë fund. Ai ishte i pranishëm sot në qytetin juglindor të Korçës, duke nënvizuar si pozitive nisjen e dialogut midis ...

Kriza, Bosch: Është koha për kompromis

24 orë

Bosch: Eshte koha per kompromis

Albeu.com

Bosch: Është koha për kompromis mes PS-PD

Koha.net

Bosch: Ka ardhur koha që kriza të marrë fund

Botasot

Telegrafi BalkanWeb Ina Telegrafi

9 artikuj të ndërlidhur »

Australia mban zgjedhjet në verë

Lajm - 18.07.2010

Kryeministrja australiane, Julia Gillard ka shpallur mbajtjen e zgjedhjeve më 21 gusht. Çështjet kryesore kanë të bëjnë me imigracionin, ndryshimet e klimës dhe gjendjen e ekonomisë australiane.

Australia mban zgjedhjet në verë

BBC

Australia mban zgjedhjet në verë

24 orë

Australi, zgjedhjet e përgjithshme më 21 gusht

Top Channel

Australia në zgjedhje të parakohshme

Evropaelire

Botasot Botasot Telegrafi Koha.net

9 artikuj të ndërlidhur »

Kryebashkiaku i Vorës, Gërdecin e kërkuam për kompleks lojërash

Shekulli - 17.07.2010

Fiqiri Ismaili tha se një vit para shpërthimit kishin kërkuar nga Ministria e Mbrojtjes kalimin e repartit në administrim Dëmi i shkaktuar nga shpërthimi sipas vlerësimeve arrinte në 24 milionë euro TIRANË- "Ministria e Mbrojtjes një vit ...

Kreu i Bashkise Vore: Asnje dijeni per fabriken ne Gerdec

Albeu.com

"Gërdeci", kreu i Bashkisë Vorë: Asnjë dijeni për fabrikën

24 orë

"Gërdeci", kreu i Bashkisë Vorë: Asnjë dijeni për fabrikën

BalkanWeb

Ish-drejtori i SHIU-t: Nuk ka pasur sabotazh në Gërdec

Shekulli

Shekulli 24 orë Top Channel BalkanWeb

9 artikuj të ndërlidhur »

Takim Gruevski - Silajxhiq

Idividi - 16.07.2010

Sarajevë, 15 korrik 2010 (MIA) - Rritje e bashkëpunimit në pjesën infrastrukturore, energjetikë dhe arsim dhe hapje të iniciativës për formim të qendrave të përbashkëta hulumtuese ballkanike ishin temë e takimit të sotëm në Sarajevë midis ...

Gruevski-Shpiriq: Marrëdhëniet midis Maqedonisë dhe BeH-së të shkëlqyeshme, pa çështje të hapura

Idividi

Marrëdhëniet mes Maqedonisë dhe BeH së pa çështje të hapura

Botasot

Gruevski për vizitë zyrtare në BeH

Ina

Kryeministri Gruevski për vizitë zyrtare në BeH

Idividi

Idividi Ina Telegrafi Yll Press

9 artikuj të ndërlidhur »