TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-07-05 - 2010-07-11

Rama: Kompromis pa djegien e kutive

Shekulli - 10.07.2010

Lideri i PS shprehu dje gatishmërinë për kompromis që s'mund të përfshijë djegien e fletëve të votimit Paralajmërimi i kryesocialistit: Djegia e fletëve të votimit, ndarja përfundimtare me këtë parlament dhe me këtë qeveri TIRANË - ...

PS: PE do transparencë, komision i ri hetimor me shumicë opozitën

Shekulli

Rama: Rezoluta përfshin fletëvotimet

Telegrafi

Ruçi: Rezoluta, të njëjtat kërkesa me PS

Shekulli

Berisha: Të nisim hetimin e materialeve zgjedhore

Shekulli

Alsat 24 orë Idividi Idividi Top Channel Top Channel 24 orë Evropaelire

112 artikuj të ndërlidhur »

Dhe kampioni është...

Gazeta Start - 11.07.2010

Holanda dhe Spanja do të diskutojnë sot në orën 20:30 titullin e kampionit të botës, përballje që do të luhet në stadiumin Soccer City të Johanesburgut. Botërori afrikanojugor ul sot siparin me finalen e madhe.

Kampionët kthehen në shtëpi

Shekulli

The World Cup Final....

Shekulli

Spanja e Holanda luajnë ndeshjen e tyre të jetës

24 orë

Sfida e sontme: Holandë-Spanjë

Ina

Shqipmedia 24 orë Alsat Albeu.com 24 orë Alsat Koha.net Telegrafi

101 artikuj të ndërlidhur »

Ibrahim Rugova!

Yll Press - 11.07.2010

Natyrisht që kur një Bill Clinton apo Tony Blair e vizitojnë këto kohë Republikën tonë, kjo paraqet një emocion, për të mos e quajtur edhe më tepër, në të gjitha viset e vendit.

Zhvillimi ndryshe - mungon dija apo vullneti?

Yll Press

Blair: Tmerret e Bosnjes sollën veprimin në Kosovë

Yll Press

Lavde për Tony Blair

BBC

Blair: Kosova është çështje e zgjidhur

Gazeta Start

Gazeta Start Gazeta Start BBC Top Channel 24 orë Lajm Albeu.com Top Channel

77 artikuj të ndërlidhur »

Afrika e Jugut 2010: Spanja kampione bote

Evropaelire - 11.07.2010

Spanja ka fituar titullin e kampiones së botës në futboll pas fitores 1-0 kundër Holandës në ndeshjen finale. Goli u shënua ne fundin e shtesës së dytë, pasi loja e rregullt dhe 15 minutat e shtesës së parë përfunduan pa gola.

Më duhen disa ditë pushim

Botasot

Iniesta, futbollisti më i mirë i finales

Botasot

Flash nga Botërori 2010: Spanja favorizohet ndaj Holandës

Shqipmedia

E ardhmja e Gjermanisë duket e ndritshme

Koha.net

Botasot Evropaelire Lajm 24 orë Ina Shqipmedia Alsat Alsat

74 artikuj të ndërlidhur »

Palestinë-Izrael, ende nuk është koha për bisedime direkte

Shekulli - 11.07.2010

Qeveria palestineze ka hedhur poshtë kërkesat e Shteteve të Bashkuara dhe Izraelit për të negociuar drejtpërsëdrejti. Së pari duhet të arrihen përparime në bisedimet indirekte që po zhvillohen, tha presidenti palestinez Mahmud Abaz në ...

Palestinezët: Nuk është koha për bisedime direkte me Izraelin

Ina

Libia dërgon anije me ndihma për Rripin e Gazës

Alsat

Abas: Bisedimet direkte, të padobishme

Evropaelire

Palestinezët: Nuk është koha për bisedime direkte me Izraelin

Telegrafi

Koha.net Botasot VOA Koha.net Shekulli Ina Alsat Evropaelire

57 artikuj të ndërlidhur »