TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-06-07 - 2010-06-13

Shqipëria drejt liberalizimit të tregut të energjisë

Gazeta Start - 13.06.2010

Tiranë Dy linjat e reja të interkonjeksionit, Elbasan-Tiranë-Podgoricë dhe ajo Shqipëri-Kosovë, pritet të jenë dy shtyllat, të cilat jo vetëm që do të përmirësojnë furnizimin me energji të popullatës, por edhe do të liberalizojnë tregun e ...

Valë të nxehti në qiellin e Shqipërisë

Gazeta Start

Zhdukja e Bleonës, halla dhe shoqja merren në Tiranë

Gazeta Start

Tërhiqet Izraeli: Të gatshëm të lejojmë ndihmat në Gaza

Gazeta Start

Rama në Shkodër: Asnjë kompromis për kutitë

Gazeta Start

Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start Gazeta Start

127 artikuj të ndërlidhur »

EULEX-i inkurajon Beogradin për hetimet në Rashkë

Evropaelire - 13.06.2010

Përfaqësuesit e misionit EULEX në Kosovë kanë thënë se i mbetet Beogradit të ndërmarrë hapin e ardhshëm, për të vazhduar me mbledhjen e informacioneve rreth varrezës masive në Rashkë, ku dyshohet të jenë trupat e 250 shqiptarëve të vrarë.

EULEX-i inkurajon Beogradin për hetimet në Rashkë

24 orë

EULEX-i inkurajon Beogradin për hetimet në Rashkë

Botasot

EULEX-i inkurajon Beogradin për hetimet në Rashkë

Koha.net

EULEX-i inkurajon Beogradin për hetimet në Rashkë

BalkanWeb

Telegrafi Lajmetsot Koha.net Telegrafi Yll Press Ina Koha.net Botasot

99 artikuj të ndërlidhur »

Klinton: Irani t’i lirojë të burgosurit politikë

Evropaelire - 13.06.2010

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, ka shënuar përvjetorin e parë të zgjedhjeve të diskutueshme në Iran, duke u bërë thirrje autoriteteve iraniane që t’i përmbushin detyrimet e tyre ndërkombëtare dhe t’i lirojnë të burgosurit ...

Klinton: Irani t’i lirojë të burgosurit politikë

Alsat

Klinton: Irani t’i lirojë të burgosurit politikë

Botasot

SHBA-Iran, vazhdojnë akuzat reciproke

Gazeta Start

Irani së shpejti do të publikojë përparim në programin bërthamor

Alsat

Top Channel Gazeta Start Idividi Top Channel Ina Evropaelire Alsat Top Channel

97 artikuj të ndërlidhur »

Lidhja Arabe kërkon heqjen e bllokadës së Gazës

Evropaelire - 13.06.2010

Gjatë vizitës së parë në territoret palestineze, sekretari i përgjithshëm i Lidhjes Arabe, Amr Musa, ka bërë thirrje për eliminimin e bllokadës izraelite të Rripit të Gazës. “Bllokada duhet të hiqet. Qëndrimi i Lidhjes Arabe është i qartë.

Terhiqet Izraeli: Te gatshem te lejojme ndihmat ne Gaza

Albeu.com

Kreu i Ligës Arabe viziton Gazën

Koha.net

Liga Arabe kërkon heqjen e bllokadës së Gazës

Botasot

Amr Musa bën thirrje për heqjen e bllokadës ndaj Gazës

VOA

Top Channel DW Albeu.com Top Channel Top Channel Alsat DW Evropaelire

89 artikuj të ndërlidhur »

Prizren, përurohet monumenti i NATO-s

Yll Press - 13.06.2010

Në ceremoninë e përurimit të këtij monumenti që bëhet në 11-vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, morën pjesë drejtues të lartë të institucioneve të Kosovës, autoritetet komunale të Prizrenit, përfaqësues të KFOR-it dhe ...

Festohet njëmbëdhjetë vjetori i çlirimit të Kosovës

Alsat

“Vetvendosje” bëhet parti

Top Channel

Prizreni nderon NATO-n

Top Channel

Prizren: Përurohet Monumenti i NATO-s

Botasot

BalkanWeb Botasot Botasot Koha.net Telegrafi Koha.net Botasot Top Channel

66 artikuj të ndërlidhur »