TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-05-10 - 2010-05-16

Policia: Pesë efekivë u plagosën të premten

Shekulli - 16.05.2010

Referohet në Prokurorinë e Tiranës materiali hetimor i incidentit, ndërsa pretendohet se ka pamje filmike për incidentin Në deklaratën e saj, policia përsërit se protesta ishte e paligjshme, pasi ajo nuk ishte njoftuar TIRANË- Protesta e ...

Biznesi minoritar grek në protestë:Qeveria po ndjek politikë abuzive me gjobat

Shekulli

Minoritarët grekë protestë kundër qeverisë

24 orë

Vazhdojnë protestat në Greqi

SETimes

Opozita shqiptare përsëri proteston kundër qeverisë

SETimes

Top Channel Yll Press BalkanWeb Botasot Shekulli Shekulli Shekulli Gazeta Start

132 artikuj të ndërlidhur »

Klosi, grevisti i 44 në spital. Brokaj: Gjendja brenda çadrave, kritike

Shekulli - 16.05.2010

UPDATE- Mjeku Sabit Brokaj, që kujdeset për shëndetin e grevistëve brenda çadrave ka deklaruar se situata po bëhet shumë serioze. Sipas tij, shëndeti i grevistët është në rrezik, ndërkohë që shumë të tjerë brenda grevës pritet të dalin.

PD, Gumi: Deputetët e PS po largohen nga kampingu

Gazeta Start

Rama: Berisha po pengon transparencën

Top Channel

Rama: Komuniteti ndërkombëtar po luan rolin e tij, ne po luajmë tonin dhe qeveria duhet të luajë të vetin

DW

Gumi: Grevistët po largohen nga kampingu

Top Channel

Albeu.com Alsat Botasot Shekulli Shekulli Albeu.com Albeu.com Botasot

102 artikuj të ndërlidhur »

Vrasja në Radushë, OJQ-të: Ekspertizë ndërkombëtare

Gazeta Start - 16.05.2010

Shkup - Vrasja e katërfishtë në Radushë të Shkupit edhe më tutje është një nga temat qendrore, që ka ngjallë reagime të vazhdueshme. Vrasja makabre në një pritë të organizuar dhe të montuar e katër shqiptarëve afër kufirit me Kosovën, ...

Vrasja në Radushë, OJQ-të ekspertizë ndërkombëtare

Ina

Lirim Jakupi dhe Fatos Alija të vrarë në Radushë?

Lajm

Lirim Jakupi dhe Fatos Alija te vrare ne Radushe?

Albeu.com

Më shumë të vrarë në Radushë?

Telegrafi

Botasot Yll Press Koha.net Telegrafi Ina Idividi Idividi Ina

84 artikuj të ndërlidhur »

Amerikanët rikthehen në procesin e zgjidhjes së emrit

Alsat - 15.05.2010

Pas dështimit të politikanëve evropian për të kontribuar në zgjidhjen e çështjes së emrit , në proces sërish po kthehen amerikanët. Një pjesë e analistëve vendor, kështu e interpretojnë mesazhin e ndihmës sekretarit amerikan të shtetit, ...

Aksion tjetër i policisë në Maqedoni

BBC

Gordon takoi në Zagreb kryeministrin Gruevski

Ina

SHBA shpreson deri në tetor të zgjidhet problemi me emrin

Idividi

Takim i presidentit Ivanov me ndihmëssekretarin e SHBA-së, Filip Gordon

Idividi

Idividi Idividi Alsat Alsat SETimes Botasot Yll Press Shekulli

84 artikuj të ndërlidhur »

Tajlandë, policia vret dy protestues

Gazeta Start - 16.05.2010

Bangkok Dy protestues të tjerë kanë gjetur vdekjen, pasi janë qëlluar nga policia në Bangkok të Tajlandës. Viktimat e radhës u shënuan sot pas përleshjeve midis bluzave të kuqe që kërkojnë rrëzimin e qeverisë dhe forcave të rendit.

Qeveria refuzon ndërmjetësimin ndërkombëtar

BBC

Tajlanda në kaos, 24 viktima gjatë 3 ditëve

Top Channel

Intensifikohen përleshjet në Bangkok

Lajm

Kryeministri tajlandez nuk heq dorë nga shpërbërja e protestës

Ina

24 orë Evropaelire Top Channel Alsat Top Channel 24 orë Evropaelire Botasot

76 artikuj të ndërlidhur »

Rasti i fundit për një ekonomi të fuqishme evropiane

Koha.net - 15.05.2010

Bruksel, 15 maj – Euroja po kalon nëpër krizën më të thellë në historinë e saj të shkurtër. Qeveritë e eurozonës janë pajtuar për ndarjen e një pakoje ekonomike për shpëtimin e sistemit financiar, por kjo nuk do të mjaftojë për shpëtimin e ...

Euroja bie përsëri

Evropaelire

Kriza në Greqi dhe ndikimi i saj

24 orë

Euroja bie përsëri

Botasot

Merkel: Kriza e euros, mundësi për BE-në

Evropaelire

Koha.net Botasot DW DW Evropaelire Top Channel Botasot Botasot

47 artikuj të ndërlidhur »