TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2009-11-30 - 2009-12-06

Kush do mbrojë Bllacën?

Evropaelire - 06.12.2009

Përfaqësues të EULEX-it dhe ata të strukturave të avokatëve të vendit nuk deshën të komentojnë se kush do të jetë përgjegjës për caktimin e avokatit mbrojtës të Nazim Bllacës.

Kosovë, rrezikohet procesi ndaj Bllaces

Alsat

Kush do ta mbrojë Nazim Bllacën?

Lajm

Rrezikohet procesi ndaj Bllaces

Ina

Avokatët kosovarë nuk duan ta mbrojnë Bllacën

Koha.net

Botasot Telegrafi Botasot Ina Botasot Evropaelire Ina Evropaelire

102 artikuj të ndërlidhur »

Turqia nuk jep trupa shtesë për Afganistanin

Evropaelire - 06.12.2009

Kryeministri i Turqisë Rexhep Taip Erdogan sot e përjashtoi mundësinë për më shumë trupa turke në Afganistan. Ai i bëri këto komente para nisjes për në Uashington ku do të takohet me presidentin amerikan Barak Obama.

Turqia nuk jep trupa shtesë për Afganistanin

Botasot

SHBA mirëpresin vendimin e aleatëve për dërgimin e trupave shtesë në Afganistan

VOA

Meta merr pjesë në takimin e ministrave të NATO-s

Telegrafi

SHBA-të mirëpresin vendimin e aleatëve

Telegrafi

Botasot BBC Fakti Evropaelire Alsat Idividi Ina Evropaelire

67 artikuj të ndërlidhur »

Plan për "izolimin" e shqiptarëve?

Alsat - 06.12.2009

Instituti i Prognozave Rajonale në Tiranë pretendon për ekzistimin e një plani sekret për izolimin e shqiptarëve të Shqipërisë dhe Kosovës, pas heqjes së vizave nga ana e BE-së për Maqedoninë, Serbinë dhe Malin e Zi.

Jankullovska nuk mohon se s`do ketë viza për Kosovën

Fakti

Plani per "izolimin" e shqiptareve?

Albeu.com

Përfitime të shumta për transportin e Maqesonisë

Fakti

Përfitim etë shumta për transportin e Maqesonisë me liberalizimin e vizave

Idividi

Lajm Alsat Ina Ina Fakti Fakti Idividi Idividi

62 artikuj të ndërlidhur »

Shtohet numri i të prekurve nga gripi i derrave

Alsat - 06.12.2009

Shtohet numri i të prekurve nga virusi A H1N1 edhe për 33. Prej tyre 17 janë shtrirë në klinikën për sëmundje infektive në Shkup, 5 në repartin e sëmundjeve infektive në Spitalin Ushtarak dhe 11 fëmijë në Klinikën e fëmijëve.

Shtohet numri i të prekurve nga virusi AH1N1

Lajm

Viktima e gjashtë nga gripi A (H1N1) në Maqedoni

Yll Press

Kryqi i Kuq mbajti trajnim për gripin A/H1N1

Telegrafi

Kryqi i Kuq trajnoi 120 persona për gripin A H1N1

Koha.net

Botasot Botasot Koha.net Ina Lajm Telegrafi Botasot Koha.net

57 artikuj të ndërlidhur »

Turqia kunder ligjit per minaret ne Zvicer

Albeu.com - 06.12.2009

Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan, ka reaguar pas referendumit që ndalon ndërtimin e minareve në Zvicrës. Numri një i ekzekutivit në Turqi e ka përkufizuar referendumin për ndalimin e minareve si një akt islamofobie.

Iran: Kritikohet vendimi për ndalimin e minareve

Evropaelire

Sondazhi ne France: 55 % e qytetareve i thone jo ndalimit te minareve

Albeu.com

Ndalimi zviceran i minareve quhet "diskriminues"

SETimes

Francë: 55 për qind kundër referendumit për minare

Koha.net

Koha.net Fakti Idividi Idividi Lajm Albeu.com Alsat Lajm

33 artikuj të ndërlidhur »

Përleshje me policinë në Athinë e Selanik

BBC - 06.12.2009

Në Athinë ka pasur përleshje gjatë protestave për shënimin e njëvjetorit të vrasjes së një adoleshenti nga policia. Demonstruesit kanë hedhur gurë në drejtim të forcave të rendit, kanë thyer dritaret e bankave dhe u kanë vënë zjarrin ...

Athinë: Arrestohen 100 të rinj pas përleshjes me policinë

Evropaelire

Athinë: Arrestohen 100 të rinj pas përleshjes me policinë

Lajm

Dhunë në protestat në Greqi

Evropaelire

Në Athinë përleshje në njëvjetorin e vrasjes së një nxënësi/video/

Alsat

SETimes Telegrafi Koha.net Botasot Koha.net VOA Evropaelire Alsat

33 artikuj të ndërlidhur »

Turqia përkrah integrimin e Maqedonise

Yll Press - 06.12.2009

Erdogan gjatë takimit me Kryeministrin Gruevski dhe zëvendëskryeministrin Ademi u shpreh se Turqia, Maqedoninë e ndjen si anëtare të NATO-s, ndërsa bashkarisht do të integrohen në strukturat evropiane.

Kryeministri Gruevski për vizitë në Turqi

Alsat

Erdogan fton Greqinë të mos kontestojë emrin e Maqedonisë

Alsat

Erdogan: Athina zyrtare të lejojë Maqedoninë të quhet Maqedoni

Koha.net

Asnjë përparim në takimin Gruevski-Barroso

BBC

Fakti Albeu.com Ina Idividi Lajm DW Alsat Evropaelire

33 artikuj të ndërlidhur »