TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2009-09-07 - 2009-09-13

Guardiola: Marrëveshja nuk është prioritare

Telegrafi - 12.09.2009

Në konferencën e shtypit para ndeshjes së sotme ndaj Getafes, strategu i Barcelonës, Pep Guardiola, thotë se ai është i kënaqur me punën e drejtuesve të klubit ...

Guardiola do ta pushojë Messin

Botasot

Barcelona do t’i ofrojë Guardiolës gjithçka që kërkon

Botasot

Barcelona nuk ngutet me Guardiollan

Lajm
4 artikuj të ndërlidhur »

Van Persie: Adebayor deshi të më lëndojë

Telegrafi - 13.09.2009

Sulmuesi Arsenalit, Robin van Persie, ka dhënë një deklaratë në faqen zyrtare të internetit duke e akuzuar ish-bashkëlojtarin e tij Emmanuel Adebayor për ...

Persie: Adebayor me qëllim më shkeli

Botasot

Van Persie: Arsenali ka shpirt ekipor

Telegrafi

Adebayor shënon në fitoren ndaj Arsenalit

Telegrafi
4 artikuj të ndërlidhur »

Maqedonia në pritje të datës për bisedimet me BE-në

Telegrafi - 09.09.2009

Duke folur në një akademi solemne me rastin e18 vjetorin të pavarësisë së Maqedonisë, presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, tha se shpreson që së shpejti ...

Ivanov: Presim datë për nisjen e bisedimeve me BE

Botasot

Ivanov takoi ish presidentët Gligorov dhe Cërvenkovski

Alsat

Ivanov: Presim datë për nisjen e bisedimeve me BE

Alsat
4 artikuj të ndërlidhur »

Kroacia ekstradon dy vrasësit e dyshuar në BiH

SETimes - 11.09.2009

11/09/2009 SARAJEVE, Bosnje dhe Herzegovinë (BiH) -- Dy vrasës të dyshuar të një kamerieri boshnjak u ekstraduan të enjten (10 shtator) nga Kroacia në BiH.

Ikja dhe arrestimi i Abu Hamza

SETimes

BiH arreston policin e dyshuar për krime lufte

SETimes

Gregorian jep një tablo të errët të shanseve të BiH

SETimes
4 artikuj të ndërlidhur »

LDD kundërshton Rregulloren për shërbyesit civilë

Telegrafi - 12.09.2009

Lidhja Demokratike e Dardanisë konsideron se vendimi i dy ministrave të Qeverisë së Kosovës lidhur me pjesëmarrjen e shërbyesve civilë në fushatën zgjedhore, ...

LDD-ja gati kandidaturat

Botasot

LDD-ja kritikon institucionet për protokollin

Ina

LDD-ja kritikon institucionet për protokollin

Telegrafi
4 artikuj të ndërlidhur »

Nga diktatura e proletariatit në ‘Follow me’

Botasot - 10.09.2009

Kishte filluar një epokë tjetër për shqiptarët. Ishte koha kur ata po ndiqnin pa frikë serialin televiziv "Follow me" dhe të mësonin gjuhën angleze në ekranin ...

Berisha: anglishtja, gjuhë globale e njerëzimit

Botasot

Watson: Shqipëria e ka vendin në BE

Botasot

Shqipëria, vend i praktikave evropiane

Botasot
4 artikuj të ndërlidhur »

PSD kundër kufizimeve për shërbyesit civilë në zgjedhje

Telegrafi - 13.09.2009

Vendimi i institucioneve të vendit për zbatimin e rregullores për shërbyesit civilë, të cilët dëshirojnë të kandidojnë në zgjedhjet lokale të nëntorit, është ...

PSD kërkon mos zbatimin e vendimit për shërbyesit civil

Botasot

AKR kërkon ndryshimin e Rregullores për shërbimin civil

Botasot

Kritere të reja për zgjedhjet

Botasot
4 artikuj të ndërlidhur »