TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Basketboll

Fundi i një historie të mrekullueshme: LeBron dhe Wade sonte përballen për herë të fundit

Lajmi.net - parë: 5 orë

Një prej dysheve ikonë të NBA, LeBron James dhe Dwyane Wade, do të luajnë përballë njëri tjetrit për herë të fundit. Los Angeles Lakers do të jenë nikoqirë të Miami Heat, të hënën mbrëma (të martën ...

LeBron James shkruan historinë me Lakers

Lajmi.net

LA Lakers vazhdojnë me fitore, shkatërrojnë Grizzlies

Lajmi.net

LeBron James shkruan historinë me Lakers

Ina

Botasot

5 artikuj të ndërlidhur »

NBA/ Toronto “bie” në shtëpi, DeRozan udhëheq Spurs te suksesi i radhës

SuperSport - parë: 17 orë

Kanadezët e Toronto Raptors pësuan humbjen e dytë radhazi, teksa u mposhtën në “Scotiabank Arena” nga Milwaukee Bucks me rezultatin final 99-104. Vendasit e nisën mjaft mirë sfidën, duke marrë ...

San Antonio vazhdon me fitore, Milwaukee befason Toronton

Telegrafi

Bucks befasojnë Raptors duke e i mposhtur

Botasot
3 artikuj të ndërlidhur »

Pas teorisë së Irving për “Tokën e rrafshët”, Curry thotë  se njeriu nuk shkeli kurrë në Hënë

Lajmi.net - parë: 9 orë

Duket se yjet e NBA janë të dashuruar me teoritë konspirative. Fillimisht ishte Kyrie Irving i cili nuk besonte se Toka është e rrumbullakët, por mendonte se është e rrafshët.

Pas teorisë së Irving për “Tokën e rrafshët”, Curry thotë se njeriu nuk shkeli kurrë në Hënë

Botasot
2 artikuj të ndërlidhur »

Bashkimi fiton në udhëtim te Lipjani

Telegrafi - 09.12.2018

Me rezultat 88-77, Bashkimi ka fituar si mysafir i Lipjanit në ndeshjen e xhiros së 12-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Fillim i mbarë i sfidës nga kampioni në fuqi që shënoi tri pikë më ...

Nuk ndalet Z Mobile Prishtina, mposht Golden Eagle Yllin për fitoren e 11-të radhazi

Telegrafi
2 artikuj të ndërlidhur »

Rahoveci rikthehet për ta mposhtur Ponten

Telegrafi - 09.12.2018

Skuadra e Rahovecit është rikthyer nga disavantazhi i lartë në pjesën e dytë të sfidës si mysafir i Ponte Prizrenit, për ta fituar ndeshjen (73-66). Vendasit e nisën mirë sfidën duke shënuar 12 pikë ...

Me 66 pikë epërsi, Trepça mposht Borenë

Telegrafi - 09.12.2018

Triumf tejet e i lartë i Trepçës ndaj Boresë (136-70) në xhiron e 12-të të Superligës së Kosovës në basketboll. Vendasit e filluan fuqishëm sfidën duke shënuar 30 pikë më shumë se kundërshtari në ...

NBA/ Harden nuk mjafton për Houston, Boston “dërrmon” Chicagon

SuperSport - 09.12.2018

Dallas Maverick fitoi në “frymën” e fundit, në sfidën e zhvilluar përballë Houston Rockets, në “American Airlines Center”. Pas 3 fraksionesh të balancuara mes dy ekipeve, Dallas mori pjesën e fundit ...

Fitore të mëdha të LA Lakers dhe Dallasit, Bostoni thyen rekord historik ndaj Chicagos

Telegrafi
2 artikuj të ndërlidhur »