TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Chelsea pas Arbër Zenelit

Lajmi.net - I sapo botuar

Viti 2019 po del të jetë i destinuar për yjet e Përfaqësueses së Kosovës. Pas shumë lajmeve rreth interesimeve të Milanit dhe Barcelonës për Edon Zhegrovën, është tani një tjetër lojtar i Kosovës që ...

E bujshme, gjiganti anglez kërkon Arbër Zenelin

Zeri

Chelsea monitoron Zenelin

Koha.net

Chelsea pas Arbër Zenelit

Botasot

Zeneli, bashkë me Messin në mesin e 10 asistuesve më të mirë në Evropë

Zhurnal

Gazeta Express

6 artikuj të ndërlidhur »
Futboll »

Rrëfehet Xherdan Shaqiri, ka një kërkesë speciale për lojtarët e Liverpoolit

Zeri - parë: 29 min

Mbajtja e 'mentalitetit fitues' që është kultivuar që prej fillimit të sezonit është krucial nëse Liverpooli dëshiron t'i arrijë synimet, gjithnjë sipas Xherdan Shaqirit.

Xherdan Shaqiri mes 10 lojtarëve me më shumë trofe

Albeu.com

Xherdan Shaqiri 'live', mund ta shikoni pas pak orëve

Zeri

Botasot Zeri Zeri Zeri Gazeta Express Zeri Tetova Sot Gazeta Express

21 artikuj të ndërlidhur »

Gabimi i pafalshëm i Barcës që mund ta diskualifikojë nga Kupa e Mbretit

Lajmi.net - parë: 29 min

Barcelona rrezikon të diskualifikohet nga Kupa e Mbretit pa e zhvilluar fare ndeshjen e dytë të kthimit ndaj Levantes. Katalanët, në sfidën e parë të cilën e humbën 2:1 nga Levante në udhëtim, kanë ...

Barcelona mund të diskualifikohet nga Kupa e Mbretit për këtë arsye

Botasot

Barcelona mund të përjashtohet nga Kupa e Mbretit

Zeri

Medial Albeu.com

5 artikuj të ndërlidhur »

Emery tregohet i “vetëpërmbajtur” për lajmet mbi largimin e Ozilit

Botasot - parë: 48 min

Trajneri i Gunners ka thënë se nuk do të flas për të ardhmen e fituesit të Botërori dhe as për ndonjë largim të tij gjatë afatit kalimtar të dimrit Unai Emery nuk është duke “menduar” për fatin që e ...

Këto janë pagat marramendëse të Xhakës e Mustafit në Arsenal

Zhurnal

Pagat marramendëse të Xhakës dhe Mustafit tek Arsenali

Zeri

Telegrafi Gazeta Express Zhurnal Zeri Tetova Sot Zeri Albeu.com Lajmi.net

24 artikuj të ndërlidhur »
Basketboll »

Warriors nuk iu ndahen fitoreve (VIDEO)

Ina - parë: 4 orë

Golden State Warriors kanë shënuar fitore ndaj New Orleans Pelicans, 147-140. Stephen Curry me 41 pikë dhe Kevin Durant me 30 pikë e 15 kërcime ishin më të mirët te kampionët e NBA-së.

Sezon rekordesh në NBA

ABC News

Nuk ndalen Warriors

Zeri

SuperSport Telegrafi Telegrafi Telegrafi Koha.net SuperSport Zeri Lajm

18 artikuj të ndërlidhur »

Për përfundim të palestrës në Rahovec duhen veç një garanci dhe tri javë punë

Koha.net - parë: 8 orë

Në Federatën e Basketbollit të Kosovës (FBK) insistojnë se nuk kanë plan B dhe nuk duan as të mendojnë për të, derisa klubi premton organizim që do të jetë model, shkruan sot Koha Ditore.

FBK dhe KB Rahoveci zotohen se nuk do të mungoj spektakli në final 8 të Kupës

Botasot

Ky është orari i Final 8 në basketboll

Zeri

Telegrafi Botasot Almakos Telegrafi Botasot Almakos

9 artikuj të ndërlidhur »

Bashkimi pëson nga Teuta në Ligën Ballkanike

Telegrafi - parë: 20 orë

Skuadra e Bashkimit ka regjistruar një tjetër humbje në Ligën Ballkanike. Kampioni i Kosovës ka pësuar para tifozëve të vet në përballjen kundër ekipit të Teutës me rezultat (101-83).

Bashkimi pëson nga Teuta në Ligën Ballkanike

Almakos

Bashkimi pëson nga Teuta në Ligën Ballkanike

Botasot
3 artikuj të ndërlidhur »
Motosport »

I biri i Schumacherit e teston veten në Formula 1

Zhurnal - 16.01.2019

Ekipi i Ferrarit në Formula 1 ka bërë të ditur se mund t’ia japë një mundësi djalit të Michael Schumacherit, Mick. Ky i fundit do ta ketë mundësi të marrë pjesë në fazën testuese në sezonin e ...

Djali i Schumacher, Mick po testohet nga Ferrari

Telegrafi

Djali i Schumacher, Mick po testohet nga Ferrari

Almakos
3 artikuj të ndërlidhur »

Niki Lauda lirohet nga spitali

Telegrafi - parë: 2 orë

Ai konsiderohet si një ndër garuesit më të mirë njeh historia e veturave të shpejta – Formula 1. Niki Lauda është liruar nga një spital në shtetin austriak, ku u trajtua për një grip.

Niki Lauda lirohet nga spitali

Almakos
2 artikuj të ndërlidhur »

Hamilton: Rival për titull këtë sezon do t’i kem Vettelin dhe Bottasin

Telegrafi - parë: 2 orë

Lewis Hamilton pret një rivali të vjetër dhe një aleat të ngushtë që ta rivalizojnë në garën për titull në Formula 1. Britaniku ka fituar vitin e kaluar titullin e pestë në karrierë, duke i ofruar ...

Hamilton: Rival për titull këtë sezon do t’i kem Vettelin dhe Bottasin

Almakos
2 artikuj të ndërlidhur »
Sporte te tjera »

77 vite nga lindja e Muhammad Ali, vjen befasia e madhe

Lajmi.net - parë: 7 orë

Kentucky, vendlindja e Muhammad Ali, do ta nderojë boksierin e ndjerë në 77 vjetorin e lindjes. Bordi i Autoritetit Rajonal të Aeroportit Louisville votoi të mërkurën për të ndryshuar emrin në ...

Aeroporti ndërkombëtar në Louisville merr emrin Muhammed Ali

Koha.net

77 vite nga lindja e Muhammad Ali, vjen befasia e madhe

Medial

Zhurnal Ina

5 artikuj të ndërlidhur »

WBC merr vendim për duelin Wilder-Fury

Tetova Sot - parë: 20 orë

WBC (World Boxing Council) ka urdhëruar sot dy boksierët e peshës së rëndë Deontay Wilder e Tyson Fury që të nisin zyrtarisht negociatat për të zhvilluar revanshin.

WBC merr vendim për duelin Wilder-Fury

Gazeta Express

Fury vs Joshua, tifozët zgjedhin fituesin

Lajmi.net

Zeri Lajmi.net Telegrafi Albeu.com Almakos Tetova Sot Albeu.com Almakos

13 artikuj të ndërlidhur »

Nadal e Sharapova kalojnë me sukses rundin e dytë në “Australian Open”

Koha.net - parë: 22 orë

Rafael Nadal e kaloi me sukses kundërshtarin e rundit të dytë, Matthew Ebden, 6:3, 6:2 dhe 6:2 në garën e “Australian Open” të mërkurën, në një paraqitje të jashtëzakonshme.

Nadal avancon tutje

Botasot

Australian Open, kualifikohen Federer e Nadal, “ok” dhe Kerber

SuperSport

Lajm

4 artikuj të ndërlidhur »
« Lajme

MIG-ët serbë fotografohen nga dritarja e aeroplanit të Putinit

Zeri - I sapo botuar

Gazetarët rusë kanë publikuar fotografi në Twitter të aeroplanëve ushtarakë serbë “MIG” të kapura nga aeroplani në të cilin presidenti rus, Vladimir Putin udhëtoi në Beograd.

Mediat botërore: Putini konsolidon lidhjet me Serbinë

Evropaelire

Putin në Serbi: Kosova nxiti tension në rajon me themelimin e Ushtrisë

Koha.net

Telegrafi Zeri Botasot Gazeta Express Telegrafi SOT Botasot Portalb

109 artikuj të ndërlidhur »

Takim i mbyllur mes Haradinajt dhe Hahnit

Lajmi.net - parë: 39 min

Para pak çastesh ka filluar takimi në mes të kryeministrit Ramush Haradinaj dhe komisionerit Johannes Hahn. Kryeministri Ramush Haradinaj dhe komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi të Mirë dhe ...

Hani nga Prishtina shkon në Tiranë

Alsat

Hahn e mban mister vizitën e tij, nuk flet para mediave

Albeu.com

Koha.net Telegrafi Ina Telegrafi ABC News Top Channel Top Channel Telegrafi

75 artikuj të ndërlidhur »

Studentët e Juridikut: Peticioni për mësim është bërë nga Fressh, të na bashkohen pedagogët

Botasot - I sapo botuar

Sot është bërë publik një lajm ku studentët e drejtësisë kanë nënshkruar një peticion ku kanë kërkuar mësim. Por, kjo gjë sipas studentëve të cilët kanë që prej ditës së parë që janë në protestë dhe ...

"Nuk ka përgjysmim tarifash edhe sikur të rrini 30 vjet", Rama regjistrohet nga studentët (VIDEO)

Albeu.com

Në rrugët e Brukselit protestuan mijëra studentë

Portalb

Medial Albeu.com ABC News Koha.net Java News RTSH Albeu.com LajmiFundit

113 artikuj të ndërlidhur »
Argëtim »

‘Frymëzimi im më i madh’ Rita Ora uron të ëmën për ditëlindje me FOTO të rralla nga fëmijëria

Tetova Sot - I sapo botuar

Ditën e sotme për këngëtaren shqiptare Rita Ora është një ditë e veçantë, mamaja e saj Vera ka ditëlindjen. Këngëtarja ka bërë një urim tepër të veçantë për nënën dhe një dedikim mjaft të përzemërt.

Në Parlamentin Evropian ekspozohen punimet e kosovarëve

Ina

Rita Ora e uron me imazhe të rralla nga fëmijëria nënën e saj për ditëlindje

Telegrafi

Telegrafi Botasot Lajmi.net Gazeta Express Telegrafi Almakos Lajmi.net Gazeta Tema

18 artikuj të ndërlidhur »

Google konfirmon se do të ndalojë mbështetjen për aplikacionet 32 bitësh

Koha.net - parë: 49 min

Google ka konfirmuar se do të ndalojë mbështetjen për aplikacionet Android 32-bit, derisa ka vendosur edhe një afat të fundit për zhvilluesit për t’u siguruar që aplikacionet e tyre përmbushin ...

Nga data 1 Gusht Google Play nuk do të pranojë disa lloje aplikacionesh

PC World

Google ndalon mbështetjen e aplikacioneve 32-bit

Botasot

PC World Medial Medial Medial Alsat PC World Alsat Lajm

12 artikuj të ndërlidhur »

Eksporti i Shqipërisë mbulon importin 48,4%

Koha.net - parë: 2 orë

Deficiti tregtar i Shqipërisë u ngushtua gjatë vitit 2018. Sipas Institutit të Statistikave, vitin e kaluar deficiti në tregtinë e mallrave u ulë në 331 miliardë lekë, me një rënie prej 6,5% ...

Deficiti tregtar i BE-së për nëntë muaj arrin 25.2 miliardë euro

Telegrafi

Italia, “mbreti” i eksporteve shqiptare në 2018-ën, Kosova e dyta

BalkanWeb

Alsat Medial Gazeta Tema Antpress Almakos Lajm Telegrafi Durres Lajm

12 artikuj të ndërlidhur »
Ne kete dite ...