TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shqipëri

Minatorët protestojnë përpara Kuvendit

ABC News - I sapo botuar

Minatorët kanë dalë në protestë para Kuvendit ndërkohë që në seancën plenare pritet të miratohet projektligji për minatorët. Kërkesa kryesore e punëtorëve të nëntokës është mirarimi i statusit të ...

Minatorët protestë para parlamentit, pensionisti: Do djeg veten

BalkanWeb

Minatoret protestë para parlamentit

LajmiFundit

Foto+Video/ Ish-minatorët protestë para parlamentit: Duam status

Mapo

Top Channel BalkanWeb Medial Top Channel Medial Gazeta Express SOT SOT

20 artikuj të ndërlidhur »

Selia e PD, mblidhen aleatët

RTSH - parë: 26 min

Një takim mes kreut të PD Lulzim Basha dhe aleatëve të tij opozitarë, pritet të mbahet mesditën e së enjte në selinë e PD. Në vemendje do të jetë intensifikimi i aksionit opozitar i cili do të ...

Basha, takim me aleatët në selinë e PD

LajmiFundit

Një ditë pas letrës publike të Edi Ramës, sot në selinë blu Basha mbledh aleatët

Gazeta Express

Basha mbledh në seli aleatët për aksionin opozitar

Botasot

SOT SOT BalkanWeb Mapo Top Channel RTSH Medial Albeu.com

70 artikuj të ndërlidhur »

Në 2017 kërkoi azil në Gjermani, kush është deputeti që u betua sot në Kuvend?

SOT - parë: 26 min

Sot në Kuvendin e Shqipërisë janë betuar dy deputetë të rinj. Ata janë Artemis Dralo (Malo) dhe Ervis Meço. Zv/ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme Artemis Dralo mori mandatin e Flamur Golemit, ...

Betohen dy deputetë të rinj të Kuvendit

Botasot

Dy deputetë të rinj betohen në Kuvend

Medial

Në 2017 kërkoi azil në Gjermani, sot u betua si deputet në Kuvend

Mapo

ABC News Java News

6 artikuj të ndërlidhur »

"Opozita po bën thirrje për luftë civile", Ligoraq Karamelo bën kërkesën urgjente

SOT - parë: 16 min

Sot po zhvillohet seanca e radhës plenare në Kuvendin e Shqipërisë ku në rendin e ditës janë disa projektligje, por debatin pritet që të mbizotërojë debati politik për krizën dhe hapjen e negociatave.

“Rasti i parë në historinë e këtij vendi”, deputeti kërkesë urgjente për çështjen e biznesmenit të njohur: Zgjedhje të ...

SOT - I sapo botuar

Sapo ka nisur seanca plenare ditën e sotme, ka qenë deputeti i ri Erion Piciri, që ka ngritur një kërkesë për ngjarjen e shumëpërfolur të ditëve të fundit, atë të biznesmenit italian Francesco ...

Edhe deputeti i ri i opozitës kërkon dorëheqjen e Ramës pas akuzës së rëndë

LajmiFundit
2 artikuj të ndërlidhur »

Përplasja e ashpër me Brahon, PS nxjerr rezolutën e re për Tufën: Duhet t’u qëndrojë…

SOT - parë: 16 min

Në seancën e sotme plenare po shqyrtohet raporti vjetor i Institutit për Studimin e Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit. Sipas praktikës parlamentare, drejtuesi i institucionit do të raportojë sot në ...

27 vite më parë kur mafia tronditi Italinë: Gjysmë ton dinamit për vrasjen e Giovanni Falcones

Albeu.com - parë: 16 min

Si sot 27 vite më parë, mafia do të bënte një goditje të forta ndaj ligjit në Itali duke vrarë me një sasi të madhe dinamiti një ndër gjykatësit më në zë të kohës, i cili kishte futur një burg qindra ...

"U vra nga mafia", ambasadori i BE nxjerr foton e gjyqtarit të njohur që u ekzekutua: Idetë e tij janë ende gjallë!

SOT
2 artikuj të ndërlidhur »