TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Rajon

I riu shqiptar rrahu për vdekje sirianin në diskotekë, Prokuroria kërkon mbi 5 vjet burg

Ina - parë: 7 orë

Mbi gjashtë muaj më parë ndodhi një përleshje brutale me grushta në “Black Lounge” të diskotekës “Joy” në Henstedt-Ulzburg. Një shqiptar 22-vjeçar e goditi disa herë me grushta sirianin 22-vjeçar, i ...

Gjermani: Shqiptari rrahu për vdekje sirianin

Ina

Grushta kokës, shqiptari lë të vdekur sirianin: Nuk desha ta vrisja

LajmiFundit
3 artikuj të ndërlidhur »

Negociatat, Vuçiç shpërthen ndaj ndërkombëtarëve

ABC News - parë: 22 orë

Në ditën e ushtrisë, Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka shpërfillur platformën e Prishtinës për bisedimet dypalëshe. Ai akuzoi Perëndimin se po anashkalon Serbinë dhe po fokusohet vetëm tek ...

“Nuk kemi mbështetje ndërkombëtare për Kosovën”, dorëzohet Vuçiç?

Java News

Dorëzohet Vuçiç: Nuk kemi mbështetje ndërkombëtare për Kosovën…

Gazeta Tema
3 artikuj të ndërlidhur »

Shkëmbim ushtarësh Greqi-Turqi? Pavlopulos: As që vihet në diskutim

Almakos - parë: 24 orë

Greqia strehon tetë ushtarë turq, të akuzuar nga Recep Taip Erdogan si pjesëmarrës në grushtin e dështuar të shtetit të vitit 2016, ndërsa Turqia mban në burg dy ushtarë grekë, të cilët i ndaloi në ...

Cipras kërkon lirimin e ushtarakëve të burgosur në Turqi

Alsat

Greqia i thotë jo Erdoganit për shkëmbimin e ushtarëve të arrestuar

BalkanWeb

Tsipras refuzon Erdogan për shkëmbimin e dy ushtarakëve grekë

SOT

Evropaelire Tetova Sot Lajmi.net Telegrafi Tetova Sot BalkanWeb Gazeta Tema Ina

15 artikuj të ndërlidhur »

Ligji për gjuhët në Maqedoni ende në duart e Presidentit Ivanov

ABC News - 23.04.2018

Presidenti i Maqedonisë Ivanov vijon të mbajë ende peng ligjin për gjuhët duke mos pranuar ta firmosë atë dhe pse të miratuar për herë të tretë nga parlamenti i vendit.

Dy muaj pas miratimit në Kuvend, ligji për gjuhët mbetet peng i presidentit maqedonas

BalkanWeb

Ivanov I shkon deri në fund/ Nuk firmos ligjin për shqipen

LajmiFundit
3 artikuj të ndërlidhur »

Bosnja s’ia ekstradon Turqisë një “gylenist

Ina - parë: 7 orë

Një gjykatë në Bosnjë dhe Hercegovinë ka refuzuar kërkesës e Turqisë për ta ekstraduar një shtetas të saj. Ai është një prej të kërkuarve për lidhje me lëvizjen e Fetullah Gylenit, të cilën Ankaraja ...

Hapet java e personave të zhdukur në Kosovë

VOA - parë: 21 orë

Me thirrjet e familjarëve për më shumë trysni mbi Serbinë për ndriçimin e fatit të zhdukurve gjatë luftës në Kosovë, sot u hap java kushtuar personave të zhdukur.

Ky është shqiptari që kishte përgjakur Arkanin/VIDEO

Ina - parë: 23 orë

Ish-paramilitarin Zhelko Razhnjatovic i njohur si Arkani e kishte rrahur një prishtinas në vitet e 70’ta. Gani Kolovica, personazhi i këngës së fundit të Unikatilit, ka treguar për rrahjen me Arkanin ...

Kush janë këngëtarët që kanë punuar për UBD-ën?/FOTO

Ina - parë: 23 orë

Në mediat serbe tashmë është hapur debat se kush kanë qenë këngëtarët që kanë punuar për shërbimit sekret ish-jugosllav i njohur si UDBA. Një nga mediat rozë ka përmendur emra, ndër të cilët Zdravo ...