TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Rajon

E reja vdes pas darkës romantike me të fejuarin, ja për çfarë dyshohet

SOT - parë: 16 orë

Këtë restorant e kishte frekuentuar edhe më parë. Aty ndihej e sigurt, Chiara Ribechini, sikurse edhe mbrëmë kur 24 vjecarja nga Pisa u sëmur menjëherë pas darkës dhe vdiq rrugës për në spital për ...

Shkak reaksioni alergjik, italiania 24-vjeçare humb jetën pas darkës në restorant

Telegrafi

Shkak reaksioni alergjik, italiania 24-vjeçare humb jetën pas darkës në restorant

Ina
3 artikuj të ndërlidhur »

Tiranë: Fondacion i ri për ndriçimin e krimeve të diktaturës

VOA - 16.07.2018

Në Tiranë u çel sot një fondacion i ri joqeveritar për ndriçimin e krimeve të diktaturës. Studiuesit thanë se edhe sot pas 3 dekadash krimet e regjimit mbulohen me besnikëri prej pjesëtarëve të tij.

Kosovë, mungesa e konsensusit për takimin e radhës me Serbinë

VOA

Investime amerikane në Maqedoni

VOA
3 artikuj të ndërlidhur »

Gjirokastër, mision i ri arkeologjik në Luginën e Drinos

VOA - parë: 7 orë

Një mision i ri arkeologjik po zhvillon kërkime në Luginën e Drinos në Gjirokastër ku ruhen kala dhe vendbanime antike. Kërkimet synojnë veçanërisht të hedhin dritë mbiKalanë e Palokastrës që i ...

Gërmimet në luginën e Drinos, të dhënat flasin për një kamp romak

ABC News
2 artikuj të ndërlidhur »

Nesër takimi Thaçi-Vuçiç

ABC News - parë: 10 orë

Zëdhënësja e shefes së diplomacisë së Jashtme të BE-së, Maja Koçijançiç, nënvizon se është me rëndësi, që dialogu Kosovë-Serbi të intensifikohet. Ajo bën me dije se në takimin e nesërm do të ...

Vuçiq: Nuk do ta ëndërroni më Gjermaninë, për tre muaj do të rriten rrogat

Ina - parë: 17 orë

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç njoftoi një rritje të konsiderueshme të pagave për reth tre – tre muaj e gjysmë për punëtorët mjekësorë. Siç tha ai, gjithçka do të bëhet për të qëndruar këtu, për të ...

Komuna e Preshevës çertifikoi 45 biznese

Ina - parë: 17 orë

Komuna e Preshevës ndihmoi në çertifikim mbi trajnimin e kryer për fillimin e biznesit. 45 qytetarë të interesuar nga komuna jonë kaluan trajnimin dy ditorë dhe tani kanë mundësinë që të aplikojnë ...

Shqipëri: Nismë për përmirësimin e legjislacionit për koncensionet e HEC-eve

VOA - 16.07.2018

Shqetësimi për vazhdimin e ndërtimit të hidrocentraleve në lumenjtë e Shqipërisë ka mbledhur në Shkodër përfaqësues të organizatave mjedisore, të cilët u shprehën mbi nevojën e përmirësimit të ...

Shqipëri: Nismë për përmirësimin e legjislacionit për koncensionet e HEC-eve

Botasot
2 artikuj të ndërlidhur »

Markoviq: Deklarata e shqiptarëve ka për qëllim të shantazhoj shtetin

Ina - 16.07.2018

Presidenti i Serbisë së Bashkuar, Dragan Markovic Palma, tha se deklarata e këshilltarëve shqiptarë nga jugu i Serbisë është një përpjekje për të shantazhuar vendin dhe shtoi se nuk është rastësisht ...

Solana: Duhet t’i kërkojmë falje Erdoganit, NATO ishte në dijeni për grushtetin në Turqi

Ina - 16.07.2018

Ish-sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Javier Solana ka deklaruar se NATO-ja ishte në dijeni të organizimit të grushtshtetit ushtarak në Turqi në vitin 2015.

Solana: Duhet t’i kërkojmë falje Erdoganit, NATO ishte në dijeni për grushtshtetin në Turqi

Lajm
2 artikuj të ndërlidhur »