TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Maqedoni

Moti bën kthesën e madhe

SOT - I sapo botuar

Sot moti do të jetë me vranësira mesatare dhe reshje shiu në jug dhe juglindje në pjesën e dytë të ditës. Era do të jetë me drejtim veriperëndimt (NË) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet.

Parashikimi i motit, e mërkurë 20 mars 2019

Mapo

Mot me diell e vranësira të pjesshme nesër në Kosovë

Koha.net

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Portalb

Zeri Alsat Botasot Botasot Lajm Lajm Lajm Almakos

34 artikuj të ndërlidhur »

Hahn: Ndryshimi i qeverive në Ballkan, vetëm përmes votës

Lajmi.net - parë: 11 orë

Protestat në vendet e Ballkanit si Shqipëria, Serbia dhe Mali i Zi ndiqen me vëmendje në Bruksel, por ndaj Bashkimit Europian ka pasur shpesh akuza se në emër të stabilitetit po toleron cenimin e ...

KE-ja kërkon nga Maqedonia Veriore plotësimin e kritereve për anëtarësim në BE

Koha.net

BE-ja për protestat në Ballkan: Ndryshimet bëhen përmes proceseve demokratike

Evropaelire

Hahn: Maqedonia e Veriut pishtar shprese

DW

LajmiFundit BalkanWeb Java News Botasot Botasot SOT Medial SOT

23 artikuj të ndërlidhur »

Arrestohet një funksionar i ‘regjimit’ të kaluar

Ina - parë: 12 orë

Ish-kryetari i komunës së Karposhit dhe lideri aktual i partisë GROM, Stevço Jakimovski dhe tetë persona të tjerë këtë paradite janë arrestuar me urdhër të Prokurorisë Themelore Publike për ...

Arrest shtëpie për Stevçe Jakimovskin

Alsat

Paraburgim shtëpiak për Stevçe Jakimovskin

Botasot

Jakimovski qenka i sëmurë, prandaj i caktohet arrest shtëpiak

Flaka

Medial Alsat Alsat Medial Alsat Botasot Albeu.com Alsat

43 artikuj të ndërlidhur »

Demiri: PSP-ja nuk ka më mbështetjen që kishte dikur

Alsat - parë: 8 orë

Në një debat mes analistëve në emisionin “Programi 200” në Alsat mbi fatin e PSP-së, kur ka aq shumë diskutime nga politika, vokati Demiri thotë se PSP-ja nuk ka më mbështetjen që kishte kur u ...

Demiri: “Hilja” për fatin e PSP-së është bërë që në fillim

Alsat

Juristët: Politikanët të mos tregtojnë me PSP-në

Flaka

Nuk dihet ende qëndrimi i VMRO-së për PSP-në

Alsat

Almakos Botasot Flaka Flaka Portalb Medial Ina Botasot

67 artikuj të ndërlidhur »

Cilët çelësa i ka dhënë Alimi? Disa argumente per gjykatësen Kacarska

Shqipmedia - parë: 4 orë

Shkruan: Arben Zeqiri Cilët çelësa i ka dhënë Alimi? Disa argumente per gjykatësen Kacarska Si gjykatëse ajo duhet të jetë e drejtë deri në fund dhe deri në fund ta thotë të vërtetën, kur ka thënë ...

Aksident në Mitrovicë, një i lënduar

Botasot - parë: 12 orë

Rreth orës 16:00 në rrugën ” Dëshmorët e Kombit” në Mitrovicë, ka ndodhur një aksident. Në aksident kanë qenë të përfshirë një veturë dhe motoçikletë.

Aksident në Mitrovicë, ka edhe të lënduar

Lajmi.net

Aksident trafiku në Mitrovicë

Zeri

Shkupjani me motoçiklet përplaset me një shtyllë betoni, lëndohet rëndë ai dhe bashkëudhëtarja

Flaka

Lajm Portalb Almakos Almakos Botasot Almakos Ina

11 artikuj të ndërlidhur »

Ligji i Amnistisë, Kacarska: Me atë ligj drejtësia nuk është e plotë

Flaka - parë: 9 orë

Gjyqtarja Dobrilla Kacarska, e cila e udhëhoqi procesin gjyqësor lidhur me ngjarjet në Kuvend më 27 prill 2017 dhe mori aktvendim për gjithsej 211 vjet burg për 16 të pandehur, thotë se jo vetëm për ...

Kacarska: Shumë njerëz më urojnë për dënimin e shqiptuar

Botasot

Kacarska: Mickoski të flej qetë, te unë nuk ka urdhëra gjyqësore

Flaka

Kacarska: Nuk mundet vetëm se Jankulloska është nënë, procedura të mos kryhet

Flaka

Botasot Lajm Medial Tetova Sot Medial

9 artikuj të ndërlidhur »

BDI zgjodhi kandidatin për kryetar të komunës së Dibrës

Ina - parë: 9 orë

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ka caktuar kandidatin e saj për zgjedhjet lokale në komunën e Dibrës. Dega e kësaj partie caktoi Hekuran Dukën për kandidat për kryetar komune për zgjedhjet e ...

BDI zgjodhi kandidatin për kryetar të komunës së Dibrës

Tetova Sot

Zyrtare: Hekuran Duka kandidat i BDI-së për Dibrën

Flaka

LAJM I FUNDIT: BDI garon me Hekuran Dukën në Dibër (FOTO)

Medial

Ina

5 artikuj të ndërlidhur »