TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Maqedoni

Kryeministri Zaev për vizitë në Maltë, takon kreun shtetërorë atje

Zhurnal - parë: 36 min

Valeta, 26 maj - Delegacioni Qeveritar i udhëhequr nga Kryeministri Zoran Zaev më 29 dhe 30 maj, do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Maltës, njofton Medial.mk.

Kryeministri Zaev javën e ardhshme për vizitë në Maltë

Portalb

Zoran Zaev për vizitë zyrtare në Maltë

Telegrafi
3 artikuj të ndërlidhur »

Grafite naziste në bustin e Titos në Kumanovë (Foto)

Telegrafi - parë: 56 min

Në bustin e Josip Broz Titos në Kumanovë janë vizatuar sërish grafite naciste. Këto grafite janë vizatuar mbrëmë. Ndërsa për këtë ka informuar edhe kryetari i Kumanovës, Maksim Dimitrievski.

Në Kumanovë simbole të nazizmit mbi përmendoret e qytetit/FOTO

Ina

Grafite naziste në bustin e Titos në Kumanovë (Foto)

Tetova Sot

Grafite naziste në bustin e Titos në Kumanovë, reagon kreu i komunës Dimitrievski

Zhurnal
4 artikuj të ndërlidhur »

Disa tërmete lëkunden rajonin e Ohrit dhe Prespës

Zhurnal - parë: 1 orë

Ohër/Prespë, 26 maj - Në rajonin e Prespës dhe Ohrit mbrëmë janë regjistruar disa tërmete të një pas njëshme nga Fakulteti Matematiko-Natyror në Shkup.

Regjistrohen disa tërmete në rajonin e Ohrit dhe Prespës

Telegrafi

Dy tërmete dridhin rajonin e Ohrit

Ina

Një tërmet 4.9 ballë godet Japoninë

Portalb

Portalb Lajm Alsat Tetova Sot

8 artikuj të ndërlidhur »

OBRM-PDUKM: Shteti po zhytet në borxhe, ndërsa qytetarët varfërohen

Telegrafi - parë: 2 orë

Partia oopozitare maqedonase OBRM-PDUKM, thotë se qeveria e LSDM-së po vazhdon ta zhytë shtetin në borxhe dhe t’i varfërojë qytetarët, ndërsa Zoran Zaevi këtë sipas tyre, e mbulon me vendimet e ...

VMRO: LSDM po vazhdon me përndjekjen politike

Alsat

Maqedoni, opozita: Gjykatat në shërbim të Zaev për të përndjekur kundërshtarët

SOT

VMRO: LSDM po vazhdon me përndjekjen politike

Zhurnal

Tetova Sot Portalb

6 artikuj të ndërlidhur »

Edhe pse premtoi, Qeveria ende nuk ka ueb-faqe funksionale në gjuhën shqipe!

Portalb - parë: 4 orë

Qeveria e Maqedonisë ende nuk ka ueb-faqe funksionale në gjuhën shqipe edhe pse paraprakisht kanë premtuar se për dy muaj e njëjta do të jetë gati . Tani për tani, janë vendosur kategoritë në ...

Qeveria ende nuk e ka në versionin shqip faqen zyrtare në Internet

Lajm

Qeveria ende nuk e ka në versionin shqip faqen zyrtare në Internet

Tetova Sot
3 artikuj të ndërlidhur »

Gjendja e komunikacionit në Maqedoni

Zhurnal - I sapo botuar

Shkup, 26 maj - Lidhja Automoto e Maqedonisë njofton se komunikacioni në rrugët shtetërore zhvillohet pa ndërprerje dhe nëpër korsi të thata. Ata rekomandojnë vozitje të kujdesshme, përshtatje të ...

“BMW x5” grabitet në pikë të ditës në Shkup, ja viktima?

Ina - parë: 16 min

Në pikë të ditës dje është grabitur një makinë e tipit “BMW x5” në një nga pjesët qendrore të Shkupit. 51 vjeçari me inicialet A.M nga Shkupi ka lajmëruar rastin në policinë e Shkupit, duke thënë se ...

Strumicë, zbulohen 25 emigrantë nga Pakistani

Telegrafi - I sapo botuar

Tridhjetë minuta pas mesnate në polici është denoncuar se në afërsi të fshatit Kosturino të Strumicës, ka një grup të madh të emigrantëve dhe dy makina me të cilat transportohen.

Këtë verë nuk do të mund të përdoren pedalinat në liqenin e Strugës

Portalb - parë: 12 orë

Turistët në Liqenin e Strugës këtë verë nuk do të munden që të përdorin pedalina, pasi që Komuna e Strugës, me vendim të Këshillit, e ka ndaluar përdorimin e tyre, njofton Portalb.mk .

Nuk do të ketë më pedalina në liqenin e Strugës

Zhurnal

Komuna e Strugës do të ndaloj përdorimin e anijeve

Telegrafi

Nuk do të ketë më pedalina në liqenin e Strugës

Flaka
4 artikuj të ndërlidhur »