TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kulturë

“Flakadanët e janarit”, nderime për heroin e shqiptarëve, Skënderbeun

Flaka - parë: 51 min

Është muaji kur ndizen flakadanët që shënojnë përjetesën e atyre që shënuan ndër vite historinë e popullit shqiptar. Për të përkujtuar 17 janarin, 551 vjetorin e vdekjes së Gjergj Kastrioti – ...

Hasani: E turpshme për Gjilanin, heroi Kadri Zeka ende pa shtatore

Botasot

Kurti kujton vëllezërit Gërvalla dhe Kadri Zeka

Botasot

Kadri Zeka përkujtohet edhe në Gjilan

Botasot

Botasot Lajm Botasot Botasot Telegrafi Botasot Botasot Botasot

41 artikuj të ndërlidhur »

Berlusconi: Do kandidoj për zgjedhjet evropiane

ABC News - parë: 2 orë

“Në moshën më të bukur që kam, kam vendosur, nisur nga një ndjenjë përgjegjësie për të shkuar në Evropë, ku mungon mendimi i thellë për botën”. Këtë deklaroi ish – kryeministri italian Silvio ...

Berlusconi paralajmëron kandidaturën për Parlamentin Europian

Koha.net

Berlusconi shpall kandidaturën për zgjedhjet europiane

Lajm

Berlusconi kandidon për PE

Botasot

LajmiFundit

5 artikuj të ndërlidhur »

Sarajeva: Kosova, gati për të negociuar heqjen e taksës

Lajm - parë: 3 orë

Kosova ka pranuar kërkesën e Bosnjës për negociatat mbi shfuqizimin e taksës 100 për qind për mallrat e saj – konfirmoi të enjten nga Ministri i Tregtisë së Jashtme dhe Marrëdhënieve Ekonomike të ...

Gashi: Takimi me Qeverinë e Bosnjës nuk është negociim për tarifën

Evropaelire

Gashi: Takimi me Qeverinë e Bosnjës nuk është negociim për tarifën

Lajmi.net

Qeveria deklarohet për mundësinë e negociimit për taksën me Bosnjën

Zeri

Telegrafi Koha.net Botasot BalkanWeb

8 artikuj të ndërlidhur »

Përafrohet drafti i marrëveshjes “Mini-Shengen” Kosovë-Shqipëri

Botasot - parë: 1 orë

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Selami Shkodra, ka pritur sot në takim një delegacion nga Republika e Shqipërisë, të kryesuar nga zëvendësministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Etjen ...

Përafrohet drafti i marrëveshjes “Mini-Shengen” Kosovë-Shqipëri

Koha.net

Përafrohet drafti i marrëveshjes “Mini-Shengen” Kosovë-Shqipëri

Telegrafi
3 artikuj të ndërlidhur »

Mushkolaj: Ekziston tashmë një kornizë mbi të cilën pritet të arrihet marrëveshja finale

Koha.net - parë: 22 min

Koha Ditore sot ka raportuar se Rezoluta për dialogun me Serbinë është shkelur nga vetë Delegacioni shtetëror. Në të parashihej që delegacioni ta finalizonte Platformën e dialogut brenda një muaji, ...

“Evropa kreative”, mundësi e mëdhe për krijuesit kosovarë

Zhurnal - parë: 5 orë

Organizatat kosovare do të kenë mundësi të aplikojnë për grante për projekte shumëvjeçare Në solemnitetin e hapjes së Zyrës për programin e Bashkimit Evropian, “Evropa Kreative”, Ministrja e ...

Përmes programit “Europa kreative” synohet integrimi kulturor i Kosovës në Europë

Botasot

Hoxha: “Evropa kreative” ofron mundësi për të rinjtë tanë në fushën e kulturës

Botasot

Artistët bëhen me vendtakim

Botasot

Kosova Live Lajmi.net Koha.net Medial

8 artikuj të ndërlidhur »

Daçiç dhe Vulin ngatërrojnë fjalimet me njëri-tjetrin

ABC News - parë: 3 orë

Ivica Daçic dhe Aleksandër Vulin, dy ministrat e qeverisë serbe, kanë dhënë spektakël gjatë një aktiviteti në ambasadën norvegjeze në Beograd. Dy ministrat e qeverisë serve, Ivica Daçiç dhe ...

Bëhen horë Daçiq e Vulin, plasin të qeshurat në sallë

Zeri

Vulin ka një kërkesë për KFOR-in në lidhje me Kosovën

Lajmi.net

Vulin: Serbët në Kosovë janë të sigurt vetëm me KFOR-in

Botasot

Koha.net Botasot Lajm Zeri Alsat

9 artikuj të ndërlidhur »