TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kulturë

E godet vëllanë me thikë pas zënkës rreth rregullimit të kopshtit

Zhurnal - I sapo botuar

Policia e Pejës ka arrestuar një të dyshuar pasi i njëjti pas një zënke të çastit me vëllain e tij rreth rregullimit të kopshtit të shtëpisë e kishte sulmuar fizikisht atë duke e goditur me thikë.

​Grabitje e armatosur në Prishtinë

Zhurnal

Rrahen vëllezërit në Pejë, përdoren edhe thikat

Lajmi.net

E godet vëllanë me thikë pasi s’po merreshin vesh për rregullimin e kopshtit

Koha.net
4 artikuj të ndërlidhur »

Sheshi u la “i shëmtuar” mbrëmë pas ndeshjes

Koha.net - parë: 1 orë

Mbrëmë në sheshin “Zahir Pajaziti”, u transmetua ndeshja finale e Ligës së Kampionëve në mes të Real Madridit dhe Liverpoolit. Por, pas përfundimit të lojës, sheshi mori pamje krejt tjetër nga plot ...

Në këtë gjendje u la sheshi ‘’Zahir Pajaziti’’ pas ndeshjes finale të LK

Zhurnal

Gjendja e tmerrshme në sheshin e Prishtinës pas finales së Ligës së Kampionëve

Lajmi.net
3 artikuj të ndërlidhur »

Mëditje e ëmbla mëditje

Koha.net - parë: 4 orë

Sikur qeveritarët e ligjvënësit kosovarë ta konsideronin të ëmbël shtëpinë e tyre të quajtur Kosovë, do të ndryshonin Rregulloren e tarifave të mëditjeve për udhëtime zyrtare jashtë vendit, do t’i ...

Superluks me para të shtetit

Koha.net

Kalaja: Shkaku i mëditjeve të larta institucionet s’e ndryshojnë Rregulloren e UNMIK-ut

Koha.net

Superluks me para të shtetit

Gazeta Express

Gazeta Express Koha.net Portalb SOT Mapo

9 artikuj të ndërlidhur »

Vetura goditet nga treni në Ferizaj

Koha.net - parë: 40 min

Dje në fshatin Nekodim të Ferizajt, një veturë është goditur nga treni në hekurudha. Siç njofton policia përmes raportit policor, një burrë duke mos i respektuar shenjat në trafik, kur ka hipur mbi ...

Treni godet një veturë në Ferizaj

Lajmi.net

Treni godet veturën në Ferizaj, nuk ka të lënduar

Telegrafi

Treni godet veturën në Ferizaj, nuk ka të lënduar

Portalb
4 artikuj të ndërlidhur »

Ngre siparin “Mural Fest”, Tirana pjesë e një shpërthimi të vërtetë ngjyrash dhe stilesh

Mapo - parë: 1 orë

Tirana do të bëhet pjesë e një shpërthimi të vërtetë ngjyrash dhe stilesh të ndryshme. Ka nisur në kryeqytet “Mural Fest”, projekt që lindi si fryt i bashkëpunimit mes Bashkisë së Tiranës dhe ...

Ngre siparin “Mural Fest”, Tirana pjesë e një shpërthimi të vërtetë ngjyrash dhe stilesh

Gazeta Tema

Ngre siparin “Mural Fest”, Tirana pjesë e një shpërthimi të vërtetë ngjyrash dhe stilesh

BalkanWeb
3 artikuj të ndërlidhur »

Grabitje e armatosur në Prishtinë

Telegrafi - parë: 20 min

Sipas raportit 24-orësh të Policisë së Kosovës, thuhet se një grabitje ka ndodhur në një barnatore në Prishtinë, ku dy persona të maskuar dhe nën kërcënimin e armës, kanë grabitur arkën me 150 euro ...

Plaçkitet një barnatore në Prishtinë

Koha.net
2 artikuj të ndërlidhur »

Artisti i skulpturave precize në majë lapsi

Koha.net - I sapo botuar

Kur në shtator të vitit 2015 fotografitë e trevjeçarit Aylan Kurdi kishin marrë vëmendjen e të gjithë botës pasi siriani u gjet i vdekur në breg të Mesdheut, pos komuniteteve të tjera, shumë artistë ...

Fshati pa jetë

Koha.net - parë: 2 orë

Në skaj të një livadhi bjen në sy një grumbull gurësh të mbuluar nga barishte. Dikur ata gurë kanë qëndruar të renditur njëri mbi tjetrin në mure të një shtëpie.

Fshati pa jetë

Gazeta Express
2 artikuj të ndërlidhur »

Vëlla e motër, kampionë në sporte të ndryshme

Koha.net - parë: 1 orë

Në familjen Muhadri nga Prizreni këtë vit ka pasur gëzim të dyfishtë. Dy prej tre fëmijëve që merren me sport, e kanë përfunduar edicionin në mënyrën më të mirë të mundshme, me titullin e kampionit.