TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kosovë

Meta në “Mëngjesin e Lutjeve”: Shqiptarët të kontribuojnë për një rajon më bashkëpunues

RTSH - parë: 45 min

Presidenti shqiptar Ilir Meta u ka bërë thirrje shqiptarëve në Ballkanit të kontribuojnë për një rajon më bashkëpunues. Duke folur në aktivitetin e “Mëngjesit të Lutjeve” që po mbahet në Tiranë me ...

Mëngjesi i Lutjeve për Europën Juglindore në Tiranë

RTSH

Ilir Meta: Të duash fqinjin nuk është e lehtë

Gazeta Tema

Veseli: Ballkani Perëndimor ka nevojë për më shumë respekt të ndërsjellë

Koha.net

BalkanWeb Koha.net Ina ABC News Mapo Telegrafi SOT Lajmi.net

16 artikuj të ndërlidhur »

Veseli takon zyrtarin e lartë amerikan Peter Marocco

Lajmi.net - I sapo botuar

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është takuar në Tiranë me ndihmës sekretarin Amerikan të Shtetit për çështje të stabilitetit dhe sigurisë, Peter Marocco, i cili po qëndron në Shqipëri ...

Haradinaj e Veseli në Lutjet e Mëngjesit në Shqipëri

Zhurnal

Veseli në Lutjet e Mëngjesit në Tiranë

Telegrafi

Veseli e Ruçi duan të shtrijnë bashkëpunimin parlamentar

Koha.net

Koha.net Gazeta Express Tetova Sot Telegrafi Lajmi.net Kosova Live Lajmi.net Telegrafi

22 artikuj të ndërlidhur »

Moti sot me temperatura deri 31 gradë

Alsat - parë: 2 orë

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë, ndërsa në disa vende do të ketë edhe vranësira. Pasdite në pjesën jugore do të ketë kushte për reshje lokale të shiut, ndërsa do të fryejë edhe ...

Parashikimi i motit: Një fundjavë për t’u shijuar

Mapo

Në fundjavë mot i ngrohtë

Lajmi.net

Parashikimi i motit për vikend në Kosovë

Koha.net

Tetova Sot Lajmi.net Alsat Koha.net Mapo Tetova Sot Telegrafi Telegrafi

14 artikuj të ndërlidhur »

Lluka: NATO do të ndihmojë në gjetjen e të zhdukurve gjatë luftës

Telegrafi - parë: 3 orë

Delegacioni i Kosovës shumë shpejt do të zhvillojë një takim me përfaqësues të NATO-s në Bruksel. Foraca ushtarake do të ndihmojë Kosovën në gjetjen e personave që konsiderohen ende të zhdukur që ...

Lluka: NATO do të ndihmojë në gjetjen e të zhdukurve gjatë luftës

Lajmi.net

Lluka: NATO do të ndihmojë në gjetjen e të zhdukurve gjatë luftës

Zhurnal
3 artikuj të ndërlidhur »

Musliu: PDK gjithmonë e gatshme për zgjedhje

Telegrafi - parë: 25 min

Në Partinë Demokratike të Kosovës (PDK) thonë se janë të gatshëm për zgjedhje të parakohshme. Madje në partinë që udhëheq Kadri Veseli thonë se kurdo që ato mbahen do të jenë fitues.

Ganimete Musliu ka një mesazh për ministrat: Grahni punës

Lajmi.net
2 artikuj të ndërlidhur »

Kandidatja për drejtoreshë në Spitalin e Mitrovicës i quan tendencioze deklaratat e Agim Bahtirit

Telegrafi - parë: 35 min

Kandidatja për drejtoreshë në Spitalin e Mitrovicës, Mimoza Zeqiri, ka reaguar ndaj deklarimeve të Kryetarit të Mitrovicës, Agim Bahtiri, në polemikën e tij me minsitrin e Shëndetësisë, lidhur me ...

Republika e veteranëve

Lajmi.net - parë: 3 orë

Numri i veteranëve të ish-Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) në fund të muajit maj të këtij viti ka arritur në 37.460, nga 36.794 sa kanë qenë gjatë muajit të parë të këtij viti.

Shuma e madhe e parave që veteranët morën vetëm nga fillimi i këtij viti

Gazeta Express
2 artikuj të ndërlidhur »

Janjiq: Dialogu i brendshëm për Kosovën është rrënuar, Vuçiq mbeti i vetmuar

Telegrafi - parë: 2 orë

Drejtori i Forumit për Marrëdhënie Etnike, Dushan Janjiq, ka deklaruar se dialogu i brendshëm për Kosovën është rrënuar, sepse nuk është arritur objektivi bazë i përcaktuar, me përfshirjen sa më të ...

Janjiq: Dialogu i brendshëm për Kosovën është rrënuar, Vuçiq mbeti i vetmuar

Lajmi.net
2 artikuj të ndërlidhur »