TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ekonomi

Tre nënkryetarë të Bankës Botërore vijnë në Shkup

Medial - parë: 16 orë

Tre nënkryetarë të grupacionit të Bankës Botërore do të marrin pjesë në Konstituencën e Bankës Botërore dhe Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) që do të mbahet nga 21 deri më 22 qershor në Shkup.

Visa lanson produktin e ri që përdor teknologjinë Blockchain

Telegrafi - parë: 17 orë

Kompania financiare Visa duket se bën gjithçka në një shkallë masive. Ajo po shqyrton një treg më të madh: transaksionet ndërkufitare business-to-business (B2B), ku bankat transferojnë para në emër ...

Përfundojnë punimet në rrugën që lidh Matiqanin me Gërminë, Butovcin e Kolovicën

Gazeta Express - parë: 14 orë

Punimet në rrugën Matiqan-Gërmi-Butovc-Kolovicë kanë përfunduar. Lajmin për përfundimin për përfundimin e kësaj rruge me gjatësi 10 kilometra e ka bërë të ditur Komuna e Prishtinës, përmes një ...

Përfundojnë punimet në rrugën që lidh Matiqanin me Gërminë, Butovcin e Kolovicën

Zeri
2 artikuj të ndërlidhur »

OPEC përpiqet të balancoj tregun botëror të naftës

Telegrafi - parë: 15 orë

Eksportuesi më i madh në botë i naftës së papërpunuar, Arabia Saudite, bashkë me anëtarët e tjerë të OPEC-ut dhe aleatët e saj pritet të takohen në muajin korrik me shpresë që të vazhdojnë ...

Përfito sh(lirë) e mirë nga e premtja më e gjatë e vitit

Telegrafi - parë: 14 orë

E premtja e 21 qershorit shënon ditën më të gjatë të vitit me plot 16 orë dhe 38 minuta “ditë”. Kjo datë njëkohësisht shënon edhe ditën e verës dhe e veqanta e kësaj dite është se ndodhë VETËM një ...

Adria Airways rrezikon udhëtaret me avionë të nxjerr jashtë përdorimit

Zeri - parë: 15 orë

Avion të vjetër që në shumë shtete janë nxjerr jashtë përdorimit për shkak të sigurisë, po përdorën nga kompania “Adria Airways” për fluturimet drejt Kosovës, duke rrezikuar kështu seriozisht ...

Diaspora të kenë kujdes: Adria nuk është stabile deri në korrik

Zeri
2 artikuj të ndërlidhur »

Kursi i këmbimit valutor, 17 qershor 2019

SOT - parë: 14 orë

Kursi i këmbimit valutor sipas Bankës së Shqipërisë, e hënë, 17 qershor ...

Pse Richard Branson është kaq i suksesshëm?

Telegrafi - parë: 13 orë

Richard Branson themeloi biznesin e tij të parë, revistën “Student”, pasi u lagua nga shkolla e mesme në moshën 15 vjeç. Shumë shpejt ai u bë bashkëthemelues i kompanisë diskografike Virgin, që më ...

Guvernatori Mehmeti takon Misionin e FSAP të Bankës Botërore

Zeri - parë: 12 orë

Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, Fehmi Mehmeti ka takuar sot zyrtarët e Misionit të Bankës të Bankës Botërore, të cilët po qëndrojnë për vizitë në Kosovë.

Kthimi i TVSH-së, deri në fund të javës jepen udhëzimet

Alsat - parë: 12 orë

Sistemi i cili parashikon kthim të 15 për qind të TVSH-së për prodhimet që kanë 18% tatim të vlerës së shtuar është vendosur, ndërsa gati janë edhe aplikacionet. Momentalisht është duke u testuar.

Kthimi i TVSH-së, deri në fund të javës jepen udhëzimet

Flaka
2 artikuj të ndërlidhur »