TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ekonomi

Punëtorët kundërshtojnë shitjen pa kushte të “Llamkos”-it

Botasot - parë: 22 orë

Ndërmarrja për prodhimin dhe përpunimin e llamarinës “Llamoks” në Vushtrri, pritet të dalë në ankand publik brenda pak muajsh. Më 8 shkurt, Gjykata Themelore e Prishtinës - Departamenti për Çështje ...

Punëtorët kundërshtojnë shitjen pa kushte të “Llamkos”-it

Evropaelire

Punëtorët kundërshtojnë shitjen pa kushte të ‘Llamkos’-it

Telegrafi

Punëtorët kundërshtojnë shitjen pa kushte të “Llamkos”-it

Lajmi.net

Zeri

5 artikuj të ndërlidhur »

Ankesa pa fund për Ligjin e Pagave, a mund t’i kthehet Kuvendit?

Lajmi.net - 16.02.2019

Sot dy javë në Kuvendin e Kosovës u votua Ligji i Ri për Pagat, por pakënaqësitë nuk kanë përfunduar. Ligji i Pagave pas votimit në Kuvendin e Kosovës i është dërguar presidentit të Kosovës, Hashim ...

Cilat janë gjasat që Ligji i Pagave t'i kthehet Kuvendit

Zeri

Ankesa pa fund për Ligjin e Pagave, a mund t’i kthehet Kuvendit?

Botasot
3 artikuj të ndërlidhur »

Aeroporti i Vlorës, prej 2 vitesh mbetet vetëm premtim

Respublica - parë: 20 orë

Për rreth dy vite, kryeministri Edi Rama ka premtuar ndërtimin e aeroportit të Vlorës, por ende nuk ka një kohë të përcaktuar kur do të fillojnë punimet.

Të interesuar po, por nuk aplikon askush për bankë në Kosovë

Lajmi.net - parë: 20 orë

Aktualisht në Kosovë operojnë 10 banka komerciale dhe përbëjnë 67.5 për qind të aseteve totale të sektorit financiar. Industria bankare në Kosovë, karakterizohet nga veprimtaria e degëve të bankave ...

Të interesuar po, por nuk aplikon askush për bankë në Kosovë

Botasot
2 artikuj të ndërlidhur »

11 vjet pas pavarësisë, politika mbetet pengesë e zhvillimit ekonomik

Telegrafi - parë: 5 orë

Temat e mëdha politike viteve të fundit kanë qenë ndër shkaqet kryesore që ekonomia e vendit nuk ka qenë në nivelin e duhur. Kështu thonë njohës të ekonomisë kur flasin për zhvillimin ekonomik ...

11 vjet shtet, ekonomia e Kosovës e ballafaquar me shumë sfida

Telegrafi

11-vjet shtet, ekonomia e Kosovës e ballafaquar me shumë sfida

Zeri
3 artikuj të ndërlidhur »

Sejko në mbledhjen e Konstituencës së FMN dhe Bankës Botërore

BalkanWeb - parë: 3 orë

Guvernatori i Bankës së Shqipëri Gent Sejko mori pjesë në Mbledhjen e Konstituencës së Fondit Monetar Ndërkombëtar dhe të Grupit të Bankës Botërore, zhvilluar në Valletta, Maltë Ky takim mblodhi së ...

Coca Cola blen plazmën e Serbisë për 260 milionë euro

Zeri - parë: 2 orë

Kompania e njohur botërore për prodhimin e pijeve, “Coca-Cola”, ka njoftuar gjatë ditës së sotme se do ta blejë fabrikën serbe të biskotave, “Bambi”, për 260 milionë euro nga investitori privat, “Mid ...

Inxhinieri i Coca-Cola akuzohet për spiunazh për Kinën

SOT
2 artikuj të ndërlidhur »

Prodhuesit gjermanë të makinave më të rrezikuarit nga tarifat tregtare të SHBA-së

Telegrafi - parë: 21 min

Gara e aksioneve të makinave evropiane këtë vit mund të përbëjë një goditje për evropianët, gjë e cila vjen si një pengesë nga SHBA-ja për importin e makinave dhe rritjen e tarifave.

Miratohen ndryshimet në kontratat e Partneritetit Publik-Privat

RTSH - I sapo botuar

Komisioni i Financave dhe Ekonomisë në Kuvendin e Shqipërisë ka miratuar me votat e maxhorancës ndryshimet e kërkuara në një nga ligjet më të debatueshme të kohëve të fundit, në atë të Partneritetit ...