TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ekonomi

Promovimi i kompanive jashtë vendit, eksportuesit: Mbështetje financiare nga shteti

Flaka - parë: 4 orë

Klubi i eksportuesve pranë Odës Ekonomike do të kërkojë nga Qeveria që të ndryshohet pjesëmarrja e kompanive nëpër promovimet dhe saemet e ndryshme në vend dhe jashtë.

Eksportuesit: Probleme me fuqinë punëtore

Alsat

Eksportuesit: Probleme me fuqinë punëtore

Zhurnal
3 artikuj të ndërlidhur »

MBPZhR dhe UNDP bashkëpunojnë për përkrahjen e grave fermere

Lajmi.net - parë: 9 orë

Ministrja e ka njoftuar atë për investimet e MBPZhR-së që do të realizohen gjatë këtij viti në kuadër të Programit për Bujqësi dhe Zhvillim Rural, si dhe për gjitha projektet tjera që për qëllim kanë ...

Reçica uron përfaqësuesen e UNDP-së në Kosovë për marrjen e detyrës

Botasot

MBPZhR dhe UNDP bashkëpunojnë për përkrahjen e grave fermere

Kosova Live

MBPZHR dhe UNDP bashkëpunojnë për përkrahjen e grave fermere

Telegrafi

Zeri Botasot Koha.net Gazeta Express

8 artikuj të ndërlidhur »

Dyshime për abuzime me arkat fiskale, fillojnë hetimet ndaj ATK-së

Gazeta Express - parë: 12 orë

Autoriteti Kosovar i Konkurrencës ka bërë të ditur se ka filluar hetimet në Administratën Tatimore të Kosovës, për moszbatim të udhëzimit administrativ për shfrytëzimin e pajisjeve elektronike dhe ...

Dyshime për abuzime me arkat fiskale, fillojnë hetimet ndaj ATK-së

Zeri

Autoriteti i Konkurrencës nis hetimet ndaj ATK-së për arkat fiskale

Telegrafi
3 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj: Qeveria do vazhdojë të jetë krah i prodhuesve vendorë

Telegrafi - parë: 11 orë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka njoftuar se Qeveria e Kosovës ka ndërmarrë hapa të mëdhenj në krijimin e një klime të favorshme në të bërit biznes dhe do vazhdojë të jetë krah i ...

Kryeministri Haradinaj takon deputetin Ramiz Kelmendi, flasin për fuqizimin e ekonomisë

Telegrafi

Haradinaj: Qeveria do vazhdojë të jetë krah i prodhuesve vendorë

Botasot
3 artikuj të ndërlidhur »

Rreth 23 milionë euro nga buxheti i Kosovës u ndanë për OJQ-të në vitin 2018, kjo është lista e plotë (Dokument)

Telegrafi - parë: 11 orë

Shumë organizata që bëjnë monitorimin e shpenzimeve të parasë publike kanë kritikuar me vite të tëra institucionet për mënyrën e shpenzimit të parasë.

Komisionin e Ekonomisë cakton afat tjetër për projektligjin e korporatës së investimeve

RTSH - parë: 10 orë

Grupi demokrat në Komisionin e Ekonomisë është kundër projektligjit për krijimin e korporatës së investimeve shqiptare. Sipas argumentimeve të bëra nga nën-kryetari i komisionit, Arben Elezi ky ...

FMN: Vendet në rajonin e CESEE do të humbasin 12% të fuqisë punëtore deri 2050

Botasot - parë: 10 orë

Vendet e Evropës Qendrore, Lindore dhe Juglindore (CESEE) mund të përballen me rënie të fuqishme të fuqisë punëtore gjatë 30 vjetëve të ardhshëm, paralajmëroi sot Tao Jang, zëvendësdrejtori i ...

Fondi Monetar: Vendet e Evropës Qendrore, Lindore dhe Juglindore do të humbasin fuqinë punëtore gjatë tre dekadave të ardhshme

Telegrafi
2 artikuj të ndërlidhur »

52 mijë shqiptarë morën leje qëndrimi në vendet e BE-së, të 14-tët në botë

Medial - parë: 9 orë

Rreth 52 mijë leje qëndrimi për herë të parë janë dhënë për Shqiptarët në vendet e Bashkimit Europian në vitin 2017. Eurostat ka publikuar sot të dhënat mbi lëvizjen e njerëzve në vendet anëtare, ku ...

Numër rekord, sa shqiptarë morën leje qëndrimi në vendet e BE-së

Gazeta Express
2 artikuj të ndërlidhur »

Nis ndërtimin e shtëpive për dy familje skamnore në Gjakovë

Botasot - parë: 9 orë

Petrol Company sot zyrtarisht ka filluar ndërtimin e dy shtëpive për dy familje në nevojë në komunën e Gjakovës, ku edhe iu është bërë thirrje të gjithë qytetarët që të furnizohen në Petrol Company, ...

Petrol Company ndërton dhe dy shtëpi për dy familje skamnore në Gjakovë

Telegrafi
2 artikuj të ndërlidhur »

AKB dhe DMPP me misionarë të përbashkët ekonomik në shtatë shtete

Telegrafi - parë: 9 orë

Aleanca Kosovare e Bizneseve (AKB) dhe Dhoma Kombëtare e Tregtisë, kanë nënshkruar marrëveshjen e bashkëpunimit me Misionin Diplomatik për Paqe dhe Prosperitet (DMPP) me qëllim të ngritjes së ...