TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bota

Shteti mysliman ku burrat ngacmohen seksualisht më shumë se gratë

Gazeta Express - 19.08.2019

Një studim i “BBC” në botën arabe arriti një rezultat të papritur në Irak, ku u zbulua se burrat përballeshin me nivele alarmante të dhunës seksuale. Një sondazh i “BBC News” zbuloi se burrat në dy ...

Shteti mysliman ku burrat ngacmohen seksualisht më shumë se gratë

Botasot
2 artikuj të ndërlidhur »

India shkakton shqetësime për emetimet e larta të SO2 dhe ndotjes

Medial - 19.08.2019

India është emetuesi më i lartë i dioksidit të squfurit (SO2) në botë, njërit prej ndotësve kryesor që kontribuon në vdekjet dhe ndotjen globale të ajrit, njoftoi të hënën Greenpeace, transmeton ...

“Fytyra e luftës”/ Vogëlushi që u shpërfytyrua gjatë sulmit në Siri

Top Channel - 19.08.2019

“Një fytyrë e njomë, e plagosur nga lufta”- kështu shkruan BBC, teksa përshfaq në një kronikë, historinë e vogëlushit nga Siria, jeta e të cilit ndryshoi një vit më parë, gjatë një sulmi ajror.

“Fytyra e luftës”/ Vogëlushi që u shpërfytyrua gjatë sulmit në Siri

Botasot
2 artikuj të ndërlidhur »

Karvani ushtarak turk cak i Sul.meve ajrore në Idlib, tre civilë të vdekur

Medial - 19.08.2019

Burimi: ©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni ...

Australia arreston një prej vrasësve më të kërkuar

Gazeta Express - 19.08.2019

Një nga personat më të kërkuar në Australi është zënë pas më shumë se dy vjetësh në arrati. Ai kërkohej për një vrasje në një qendër tregtare. Jonathan Dick, 41 vjeç, dyshohet për vrasjen e vëllait ...

Australia arreston një prej vrasësve më të kërkuar

Zeri

Australia arreston një prej vrasësve më të kërkuar

Zhurnal
3 artikuj të ndërlidhur »

Shi i madh, ja si u përmbyt Stambolli, një person i vdekur

Gazeta Express - 19.08.2019

Shirat e dendur kanë goditur qytetin turk të Stambollit, duke përmbytur rrugët dhe bodrumet, duke bllokuar shoferët në rrugë dhe duke prishur shërbimet hekurudhore.

Shi i madh, ja si u përmbyt Stambolli, një person i vdekur

Botasot

Përmbytet Stambolli, një person i vdekur

Zhurnal
3 artikuj të ndërlidhur »

E rëndë: Kërkuesi i thesarit gjen kamerën GoPro afër ujëvarës, përmbante momentet e fundit të jetës së një djaloshi

Gazeta Express - 19.08.2019

Një video nga momentet e fundit të jetës së një djaloshi është gjetur afër një ujëvare nga një zhytës i cili pa GoPro-në e tij të zhytur nën ujë. Richard Ragland hasi në vështirësi dhe u mbyt në ...

E rëndë: Kërkuesi i thesarit gjen kamerën GoPro, brenda ishin momentet e fundit të jetës të një djaloshi

Zhurnal
2 artikuj të ndërlidhur »

Një anije me emigrantë lejohet të zbarkojë në Spanjë

Alsat - 18.08.2019

Shteti i Spanjës këtë të diel ka deklaruar se një anije që ka në bord më shumë se 100 emigrantë mundet të ankorohet në portin e Algerciras, kjo pasi anija është duke qëndruar për dy javë rresht në ...

Anija me migrantë lejohet të zbarkojë në Spanjë

Evropaelire

Anija me mbi 100 imigrantë ende në ujrat e brigjeve të Italisë

VOA

Autoritetet italiane shpëtojnë 57 migrantë

Botasot

Botasot Botasot Gazeta Tema Alsat Alsat Zeri Zhurnal Portalb

22 artikuj të ndërlidhur »

Dolën për peshkim/ Humbin që prej të premtes dy zjarrfikësit

Top Channel - 18.08.2019

Dy zjarrfikës janë shpallur të humbur që të premten bëjnë me dije mediat amerikane. Brian McCluney dhe Justin Walker janë parë për herë të fundit të premten në mëngjes duke lëshuar varkën e tyre të ...

Dolën për peshkim/ Humbin që prej të premtes dy zjarrfikësit

Botasot

Humbin dy zjarrfikës që nga e premtja

Gazeta Express

Dolën për peshkim: Humbin që prej të premtes dy zjarrfikësit

Tetova Sot
4 artikuj të ndërlidhur »