TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bota

21-vjeçari transgjinor nuk pranohet në ushtrinë zvicerane

Zeri - 16.08.2019

Ai kishte shpallur zyrtarisht gjininë e tij dhe për mospranimin e tij në ushtri ai ka thënë se është diskriminuar Transmann Ellyot do të dëshironte të bashkohej me ushtrinë.

21-vjeçari transgjinor nuk pranohet në ushtrinë zvicerane

Gazeta Express

21-vjeçari transgjinor nuk pranohet në ushtrinë zvicerane

Botasot
3 artikuj të ndërlidhur »

Historia tronditëse e futbollistit të famshëm që vrau të dashurën, trupin ua hodhi qenve

Antpress - 16.08.2019

Bruno Fernandes, i cili ishte një nga yjet e futbollit brazilian dhe që për pak nënshkroi me Barcelonën, është lënë i lirë muajin e kaluar, pasi ishte dënuar me 22 vite burg për vrasjen e ish-të ...

Vrau ish të dashurën dhe ia hodhi trupin qenve, braziliani merr hapin e rëndësishëm pasi doli nga burgu

SOT
2 artikuj të ndërlidhur »

Nëna e gjen djalin 3 vjeç të vdekur në banjë, pasi e la të luante me lodra

Gazeta Express - 16.08.2019

Fëmijët duan kujdes të madh. Mjaftojnë pak sekonda, dhe gjithçka mund të kalojë në fatalitet. Një djalë 3 vjeç i quajtur Aayan, fatkeqësisht hëngri tre tableta të depresionit të nënës së tij, të ...

Nëna e gjen djalin 3 vjeç të vdekur në banjë, pasi e la të luante me lodra

Botasot
2 artikuj të ndërlidhur »

Video/ Nuk u larguan nga rruga, kamioni shtyp disa protestues

Top Channel - 16.08.2019

Një kamion është futur në mes të një turme protestuesish të clët po protestonin në një qendër ndalimi të ICE (Imigracionit dhe Doganave) në Rhode Island të Shteteve të BAshkuara të Amerikës.

Nuk u larguan nga rruga, kamioni shtyp disa protestues

Botasot
2 artikuj të ndërlidhur »

Hakerët sulmojnë ueb faqen e Bankës Qendrore Evropiane

Botasot - 15.08.2019

Banka Qendrore Evropiane (ECB) ka shuar sot njërën nga ueb faqet e saj, pasi ishte sulmuar nga hakerët dhe infektuar me viruse. ECB ka bërë të ditur se të dhënat e ndjeshme nuk janë rrezikuar, por ka ...

Sulmohet faqja e Bankës Qendrore Evropiane

Flaka

Hakerët sulmojnë ueb faqen e Bankës Qendrore Evropiane

Telegrafi

Hakerët sulmojnë ueb faqen e Bankës Qendrore Evropiane

Zhurnal

Zeri

5 artikuj të ndërlidhur »

Vazhdon të bie numri i kërkesave për azil në Zvicër

Zhurnal - 15.08.2019

Në gjysmën e parë të vitit 2019, Zvicra pranoi 10% më pak kërkesa për azil sesa e njëjta periudhë e vitit të kaluar, duke vazhduar një prirje rënëse që filloi në 2018.

Për t’u habitur! Kjo është peshkatarja më tërheqëse në botë, kap peshq që peshojnë 100 kg

SOT - 15.08.2019

Emily Riemer 24-vjeçe, është një e re e cila udhëton nëpër gjirin e Floridas dhe Karabie, e cila ka arritur që të mbledhë një numër të madh ndjekësish në rrjetin social Instagram.

Frika për recesionin, tronditen tregjet ndërkombëtare pas lajmit për 5 ekonomitë e mëdha

Top Channel - 15.08.2019

Bursat në Evropë u tronditën të enjten pas një ditë të trazuar në tregjet amerikane dhe aziatike, shkaktuar nga frika e investitorëve për recesionin e paralajmëruar global.

Ngjitja në Everest, Nepali përcakton rregulla të reja për alpinistët

Alsat - 15.08.2019

Alpinistët që duan t’i ngjiten malit Everest, tani përballen me rregulla të reja. Para së gjithash ata duhet të demonstrojnë se janë alpinistë me eksperiencë, para një paneli këshillues që qeveria e ...

Ngjitja në Everest: Përcaktohen rregulla të reja për alpinistët

Gazeta Express

Ngjitja në Everest: Përcaktohen rregulla të reja për alpinistët

Zeri

Ngjitja në Everest: Përcaktohen rregulla të reja për alpinistët

Tetova Sot

RTSH

5 artikuj të ndërlidhur »