TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bota

Qyteti norvegjez ku askush nuk guxon të vdesë e as të lind fëmijë, me ligj ndalohen rreptësisht këto gjëra

Telegrafi - parë: 17 orë

Përveç se mban titullin e qytetit më verior në botë, ky qytet norvegjez Longjerbien që gjendet në Svalbard është i veçantë edhe për faktin se askush nuk ka vdekur atje për më shumë se 69 vite, pasi ...

Qyteti norvegjez ku askush nuk guxon të vdesë e as të lind fëmijë, me ligj ndalohen rreptësisht këto gjëra

Gazeta Express
2 artikuj të ndërlidhur »

Hyri si i infiltruar në grupin e tij, ish-polici zbulon problemin shëndetësor të Pablo Escobar

SOT - parë: 19 orë

Kapoja i drogës Pablo Escobar ishte bipolar, pretendon një polici i fshehtë i cili ishte infiltruar brenda grupit të tij. Ai ka zbuluar takimin e tmerrshëm me 'zotin e drogës'.

Festivali i Woodstock/ Nisin festimet e 50-vjetorit

Top Channel - parë: 20 orë

Në 50 vjetorin e festivalit të Woodstokut, festimet kanë filluar. Hipi tashmë në moshë të thyer, dhe të rinj që adhurojnë epokën, janë zhytur në shpirtin e Woodstockut në ditën e parë të festimeve ...

50-vjetori i festivalit të Woodstock

RTSH
2 artikuj të ndërlidhur »

Krokodili tërheq nga varka dhe e gëlltit të gjallë një 10-vjeçar para syve të familjarëve

Gazeta Express - parë: 19 orë

Në jug të Filipineve, një krokodil hëngri një djalë 10 vjeçar përpara familjes së tij, pasi e tërhoqi nga një varkë prej druri. Siç raportojnë mediat e huaja, “krokodili i grykëderdhjes” e tërhoqi ...

Krokodili ha një djalë 10-vjeçar të gjallë

Botasot

Krokodili tërheq nga varka dhe e gëlltit të gjallë një 10-vjeçar para syve të familjarëve

Tetova Sot
3 artikuj të ndërlidhur »

Korsika nderon perandorin/ 250 vjetori i lindjes së Napolonit

Top Channel - parë: 20 orë

Në Korsikë, po shënohet 250 vjetori i lindjes së Napoleonit. Dhe si pasojë, në Ajaccio janë organizuar ceremoni që do të ndahen në tre ditë, në nder të 250 vjetorit të lindjes së perandorit.

Mianmari dhe Bangladeshi, përpjekje për rikthimin e refugjatëve Rohingya

Flaka - parë: 20 orë

Kalam ka theksuar se identiteti i 3.500 personave është konfirmuar nga Mianmari dhe se refugjatët Rohingya, të konfirmuar nga qeveria e Mianmarit, nëse dëshirojnë mund të rikthehen në Mianmar.

Gjermani, ministri i Financave kandidon për kryetar të SPD-së

ABC News - parë: 20 orë

Ministri gjerman i Financave, Olaf Sholc ka bërë publik vendimin e tij për të kandiduar për kryetar të Partisë Social Demokrate gjermane. Sholc është politikani i dytë më i mbështetur për t’u bërë ...

Gjermani, ministri i Financave kandidon për kryetar të SPD-së

Medial
2 artikuj të ndërlidhur »

Meksika nuk dëshiron të ekzekutohet sulmuesi i El Pasos

Evropaelire - parë: 21 orë

Presidenti i Meksikës, Andres Manuel Lopez Obrador, ka thënë se shteti i tij nuk dëshiron që të ekzekutohet sulmuesi i El Pasos, që ka lënë të vdekur 22 persona dhe besohet se ka shënjestruar ...

Meksika nuk dëshiron të ekzekutohet agresori i El Pasos

BalkanWeb

Meksika kundër ekzekutimit të sulmuesit të El Pasos

Gazeta Express

Meksika kundër ekzekutimit të sulmuesit të El Pasos

Tetova Sot

Zhurnal Zeri Botasot

7 artikuj të ndërlidhur »