TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bota

Ekziston rrezik i vërtetë nga Bregzit pa marrëveshje

Zhurnal - parë: 3 orë

Kryetari i Komisionit Evropian Zhan Klod Junker sot deklaroi se rreziku që Britania e Madhe ta braktisë BE-në pa marrëveshje për dalje ende është “shumë real”.

Juncker: Rreziku i një Brexit pa marrëveshje është gjithnjë e më real

ABC News

Juncker: Rreziku i një Brexit pa marrëveshje është gjithnjë e më real

Medial
3 artikuj të ndërlidhur »

Arabia Saudite shet ndërtesën ku u vra gazetari Khashoggi, Turqia nuk di asgjë!

Telegrafi - parë: 2 orë

Arabia Saudite ka shitur ndërtesën që strehonte misionin e saj diplomatik në Stamboll, ku gazetari saudit Jamal Khashoggi u vra vitin e kaluar, tha një transmetues turk.

Italia para një krize të re qeveritare?

Telegrafi - parë: 4 orë

Qeveria e re italiane ka vetëm një javë që ka filluar nga puna, kur njëra nga trI partitë e koalicionit u përça. Senatori socialdemokrat Matteo Renzi njoftoi në intervista se do të braktisë Partinë ...

Itali, Renzi largohet nga Partia Demokratike, me partinë e re rrezikon koalicionin PD-5Yje

SOT

A ndodhet Italia para një krize të re qeveritare?

Top Channel

ANALIZA: A ndodhet Italia para një krize të re qeveritare?

Gazeta Tema

DW BalkanWeb SOT Top Channel SOT Top Channel Java News ABC News

19 artikuj të ndërlidhur »

Tre të vdekur në garën me barka të shpejta në Venecia

Gazeta Express - parë: 5 orë

Së paku tre persona, përfshirë dy britanikë, kanë vdekur në një aksident me barkë në qytetin italian të Venecias. Mediet lokale raportuan se një barkë e shpejtë e ka goditur një pendë artificiale të ...

Po provonte thyerjen e rekordit, humb jetën kampioni italian dhe dy të tjerë

Top Channel

Përplaset varka në Venecia, 3 të vdekur

ABC News

Tre të vdekur në garën me barka të shpejta në Venecia

Zhurnal

Botasot SOT Albeu.com Botasot Medial

9 artikuj të ndërlidhur »

Vdiq pak minuta para se të martohej

Zeri - parë: 2 orë

Një nuse shtatzënë vdiq nga një goditje pak minuta para se të arrinte në altar, duke lënë burrin e saj një baba të vetëm për vajzën e tyre të porsalindur.

Meksikë, gjenden 29 trupa pajetë në qese plastike

Zeri - parë: 2 orë

Autoritetet meksikane thanë të martën se kishin gjetur 29 trupa, të paketuar në më shumë se njëqind qese plastike, të hedhura në një varr klandestin në shtetin e dhunshëm perëndimor të Jalisco.

Meksikë/ 44 kufoma të masakruara gjenden në një pus (FOTO)

Mapo

Meksikë, të paktën 44 kufoma të masakruara gjenden në një pus

BalkanWeb
3 artikuj të ndërlidhur »

Mekanizmi me anë të së cilit qelizat e kancerit i rezistojnë kimioterapisë

Gazeta Express - parë: 2 orë

Një studim i fundit ka zbuluar mekanizmin se si qelizat kancerogjene i rezistojnë kimioterapisë, nuk shkatërrohen dhe kthehen edhe më të forta. Në vend që të vdesin për shkak të shkatërrimit të ...

Qelizat e kancerit i mbijetojnë kemoterapisë duke ngrënë qelizat fqinje

SOT
2 artikuj të ndërlidhur »

Rezervat strategjike amerikane të naftës, ku ruhen dhe kur përdoren?

Zhurnal - parë: 6 orë

Pak ditë më parë rafineritë e naftës në Arabinë Saudite ranë pre e një sulmi, duke sjellë dhe shkatërrimin e tyre. Deri më tani askush nuk mban përgjegjësi për këtë sulm, ndërsa SHBA ka akuzuar ...

SHBA-ja ka rezerva të pafundme nafte të ruajtura në shpella nëntokësore

Koha.net

Rezerva të pafundme nafte të ruajtura në shpella nëntokësore

Top Channel

Depozita natyrore gjigante, ku ruhen stoqet e naftës së SHBA-ve

Albeu.com

Respublica Zeri Botasot Gazeta Tema

8 artikuj të ndërlidhur »

Amerikani vret tre të rinj që i kishin hyrë në oborr për të vjedhur

Zeri - parë: 5 orë

Një burrë amerikan në Georgia të Shteteve të Bashkuara i ka vrarë tre adoleshentë, të cilët i kishin hyrë të maskuar në oborrin e shtëpisë me qëllim për të vjedhur.

Amerikani vret tre të rinj që i kishin hyrë në oborr për të vjedhur

Gazeta Express
2 artikuj të ndërlidhur »