TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bota

HAPËSIRË – Sateliti turk përfundon vitin e tetë në orbitë

Medial - parë: 2 orë

STAMBOLL, 17 gusht /MEDIAL-AA/ – Sateliti i parë kombëtar turk i vëzhgimit tokësor, i quajtur “Rasat” përfundoi vitin e 8-të në orbitë. Kreu i Këshillit të Kërkimeve Shkencore dhe Teknologjike të ...

Sateliti turk përfundon vitin e tetë në orbitë

Alsat
2 artikuj të ndërlidhur »

HRW kërkon nga Irani të lirojë gratë e arrestuara

Evropaelire - parë: 5 orë

Organizata Human Rights Watch (HRW) i bëri thirrje Iranit që të lirojë gratë e burgosura, të cilat u arrestuan nën dyshimin se janë veshur si burra, me qëllim që të shikojnë nga stadiumi ndeshje të ...

HRW kërkon nga Irani të lirojë gratë e arrestuara

Alsat

HRW kërkon nga Irani të lirojë gratë e arrestuara

Botasot

HRW kërkon nga Irani të lirojë gratë e arrestuara

Portalb
4 artikuj të ndërlidhur »

Turqi, përkujtohet 20 vjetori i viktimave të tërmetit Marmara

Medial - parë: 4 orë

Në qytetin Yalova me një ceremoni u përkujtuan personat që humbën jetën në tërmetin Marmara më 17 gusht të vitit 1999 të ndodhur 20 vite më parë në orën 03:02 në Turqi, raporton Anadolu Agency (AA) ...

Avioni i Nato-s i afrohet atij të ministrit rus, Jet i Kremlinit e bën të largohet

BalkanWeb - parë: 5 orë

Një avion F-18 i Nato-s ka tentuar ti afrohet avionit të ministrit të Mbrojtjes ruse Serghiei Shoigu, që fluturonte mbi Balltik, por që është larguar nga dy jet rusë Su-27, që shoqëronin avionin e ...

I gjeti 360 mijë dollarë, ia ktheu pronarit

Gazeta Express - parë: 5 orë

Një punëtor bashkiak në provincën Manisa të Turqisë gjeti një çantë që kishte 2 milionë lira turke (360.000 dollarë) në një park lokal dhe e ktheu atë tek pronari i saj, raporton Anadolu .

Punëtori gjeti 360 mijë dollarë, ia ktheu pronarit

Alsat

I gjeti 360 mijë dollarë, ia ktheu pronarit

Botasot

Punëtori gjeti 360 mijë dollarë, ia ktheu pronarit

Tetova Sot
4 artikuj të ndërlidhur »