TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bota

Thellohet lufta tregtare, Kina paralajmëron SHBA-në

ABC News - parë: 6 orë

Lufta e tarifave tregtare mes Shteteve të Bashkuara dhe Kinës ka ndërruar kah. Këtë herë ka qenë Pekini që ka njoftuar vendosjen e një tarife prej 10 për qind për produktet amerikane, duke shkaktuar ...

Trump u përgjigjet tarifave të reja kineze

VOA

SHBA-Kinë, luftë me taksa/ Reagon Trump: Do hakmerrem

Top Channel

Trump fton kompanitë amerikane të largohen nga Kina

Evropaelire

SOT Botasot Gazeta Tema Gazeta Tema Evropaelire Portalb BalkanWeb Alsat

12 artikuj të ndërlidhur »

Vdes një nga njerëzit më të pasur të botës

SOT - parë: 7 orë

Ka ndërruar jetë një nga njerëzit më të pasur në botë. Bëhet fjalë për miliarderin konservator David Koch, i cili ndërroi jetë ditën e sotme në moshën 79-vjeçare.

Ndërron jetë në moshën 79-vjeçare miliarderi, David Koch

BalkanWeb

Vdes miliarderi amerikan David Koch

Gazeta Tema

Vdes një nga njerëzit më të pasur të botës (FOTO)

Mapo

VOA Koha.net Zeri Botasot

8 artikuj të ndërlidhur »

SHBA – Uashingtoni: Tarifat doganore kineze nuk ngadalësojnë ekonominë amerikane

Medial - parë: 3 orë

NJU JORK, 23 gusht /MEDIAL-ANSA/ – Tarifat doganore kineze nuk e ngadalësojnë ekonominë amerikane, theksoi Peter Navarro, këshilltari për politikat tregtare i Donald Trump.

Trump: Nuk kemi nevojë për Kinën

Alsat

Trump: Nuk kemi nevojë për Kinën

Botasot

Trump: Nuk kemi nevojë për Kinën

Telegrafi

Medial BalkanWeb

6 artikuj të ndërlidhur »

Rusi, kritiku i Kremlinit lë qelinë

ABC News - parë: 5 orë

Aktivisti i njohur rus Aleksei Navalni nuk ka ndërmend të heqë dorë nga protestat kundër presidentit Vladimir Putin. I sapodalë nga qelia, ku vuajti një dënim pasi bëri thirrje për zgjedhje të lira, ...

Lirohet nga burgu lideri opozitar rus, Aleksei Navalny

Evropaelire

Opozitari rus Navalny lirohet nga burgu

Medial

Lirohet nga burgu lideri i opozitës në Rusi

Alsat

ABC News Botasot Zhurnal Zeri Portalb Koha.net Gazeta Express

11 artikuj të ndërlidhur »

Rusi, stacioni bërthamor nis lundrimin drejt Arktikut

Top Channel - parë: 6 orë

Rusia ka lancuar stacionin bërthamor lundrues që do të përshkojë rreth 5 mijë km nga porti arktik i Murmansk-ut deri në Chukotka, në Lindjen e Largët.

Rusi, centrali i parë bërthamor lundrues nis udhëtimin

ABC News
2 artikuj të ndërlidhur »

Video/ ‘Shigjetat e Kuqe’ ngjyrosin qiellin e New York-ut, ja pamjet

Top Channel - parë: 4 orë

‘Shigjet e kuqe’ dhuruan spektakël në qiejt e New York-ut sot. Ekipi i ekranit Royal Air Force ka fluturuar mbi monumentet e famshme në New York City, përfshirë edhe Statujën e Lirisë.

Gardh kundër emigrantëve; Sllovenia vendos tela me gjemba në kufirin me Kroacinë

Top Channel - parë: 5 orë

Nga fjalët te veprat. Ishte njoftuar në fakt muaj më parë dhe tani, Sllovenia ka nisur të ndërtojë nëntë kilometra rrethim me tela me gjemba në kufirin me Kroacinë, për të përballuar fluksin e ...

Itali, PD dhe 5-Yjet, përparime në bisedimet për qeverinë e re

BalkanWeb - parë: 5 orë

Dita e parë e bisedimeve midis Lëvizjes 5-Yje dhe Partisë Demokratike të qendrës së majtë (PD) për të formuar një qeveri të re italiane përfundoi të premten.