TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bota

Trump pranon se ka gabuar në deklaratën e tij me presidentin rus

Koha.net - parë: 4 orë

Presidenti i SHBA-së, Donald Tramp, i cili po përballet me kritika të shumta në lidhje me paraqitjen në Samitin e Helsinkit me presidentin rus, Vladimir Putin, tha se ishte i gabuar kur tha se nuk e ...

​Trump pranon se ka gabuar në deklaratën e tij me presidentin rus

Telegrafi

Trump: Takimi me Putinin “madje ishte më i mirë” se samiti i NATO-s

Portalb

Juncker viziton Trumpin më 25 korrik

Evropaelire

Java News Top Channel Botasot Zeri Top Channel Lajmi.net Medial Evropaelire

248 artikuj të ndërlidhur »

Obama kundër Trump: Kohë të vështira e të pasigurta

Top Channel - parë: 4 orë

Ish-presidenti amerikan, Barack Obama, ka reflektuar mbi kohën e vështirë dhe të pasigurt që po kalon bota, në një fjalim në nder të Nelson Mandelës të martën, një ditë pasi pasuesi i tij, Donald ...

Obama: Bota po kalon kohë të çuditshme e të pasigurta

VOA

Obama: Bota po përballet me kohëra "të çuditshme"

Evropaelire

Barack Obama rikthehet në shtëpi

ABC News

Lajmi.net Gazeta Tema Botasot Tetova Sot Java News Lajmi.net SOT Koha.net

14 artikuj të ndërlidhur »

Trump e pranon: Po e bëra një gabim

Zhurnal - parë: 3 orë

Presidenti Donald Trump kërkoi të martën të sqaronte “minimin” e tij publik ndaj agjencive amerikane të inteligjencës, duke thënë se ai kishte gabuar kur tha se nuk kishte arsye për të besuar se ...

Egjipti shënjestron rrjetet sociale me ligj të ri

Zhurnal

Juncker viziton Trumpin më 25 korrik

Zhurnal

Dhjetëra persona të vdekur pas një sulmi vetëvrasës në Afganistan

Zhurnal

Zhurnal

5 artikuj të ndërlidhur »

Fushata pro Brexit-it, shkeli ligjin elektoral

Top Channel - parë: 8 orë

Grupi “Vote Leave”, që kryesoi fushatën pro “Brexit”-it në referendumin e 2016 është gjobitur me 61 mijë paund dhe është paditur në polici pas një hetimi të komisionit elektoral, që doli në ...

Gjobitet fushata për Brexit në Britani

Evropaelire

Gjobitet dhe denoncohet fushata britanike që mbështeti Brexit

ABC News

Pasojat e daljes së Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian, për shtetet e vogla anëtare?

Botasot

Zeri Lajmi.net Botasot Portalb Medial Alsat Koha.net

11 artikuj të ndërlidhur »

Pakti BE-Japoni, sfidë ndaj Donald Trump

Top Channel - parë: 11 orë

Bashkimi Europian dhe Japonia firmosen njërën prej marrëveshjeve më të mëdha të tregtisë në botë, e cila do të mbuloje gati një të tretën e GDP-së së globit dhe rreth 600 milionë vetë.

BE dhe Japonia vulosin marrëveshjen e tregtisë së lirë

DW

BE dhe Japonia nënshkruajnë marrëveshje për tregti të lirë

Evropaelire

BE arrin marrëveshjen tregtare më të madhe në histori me Japoninë

ABC News

Alsat Medial RTSH Mapo Telegrafi Durres Lajm Lajmi.net Koha.net

14 artikuj të ndërlidhur »

Cunami në Majorka, uji mbi 1,5 metra përmbyt plazhet dhe lokalet

Mapo - parë: 7 orë

Frikë në ishujt Majorka dhe Minorka, ku një mini cunam përmbyti plazhet dhe lokalet aty pranë. Fenomeni ndodhi ditën e hënë më 16 korrik. Zona më e prekur ishte ajo e Ciutadella-s, ku niveli i ujit ...

Lajmet kryesore të ditës, 17/07/2018 – 13:00

Top Channel

Cunami i frikshëm shënon viktimën e parë, babai vdes para syve të gruas e dy fëmijëve

SOT

Minicunami merr gjithçka që gjen përpara, përmbyt plazhet dhe baret

SOT

Top Channel Mapo Durres Lajm Mapo Telegrafi Tetova Sot Koha.net Zeri

17 artikuj të ndërlidhur »

SHBA, rusja e akuzuar, në pritje të masës së arrestit

VOA - parë: 10 orë

Një shtetase ruse, mbështetëse e së drejtës për mbajtjen e armëve dhe e lidhur ngushtë me Shoqatën Kombëtare të Armëve si përfaqësuese e Rusisë, është akuzuar të hënën se po komplotonte për të ...

Kush është Maria Butina, spiunia ruse që u kap para takimit Trump – Putin

Lajmi.net

Arrestohet në SHBA rusja e akuzuar për spiunazh

ABC News

Qeveria amerikane ka akuzuar një 29 vjeçare ruse si agjente e Rusisë

RTSH

Top Channel Evropaelire Gazeta Tema VOA Portalb Botasot Tetova Sot Mapo

24 artikuj të ndërlidhur »

Kim Jong-un “i shokuar”, vonesa e mangësi gjatë inspektimit

Top Channel - parë: 8 orë

Lideri koreanoverior, Kim Jong-un, ka ndërmarrë një pozicion të pazakontë kritik ndaj zyrtarëve, për vonesa në përfundimin e projekteve ekonomike. Lideri i Koresë së Veriut, zakonisht lëvdon zyrtarët ...

Zemërohet diktatori Kim Jong-un

ABC News

Njeriu i mistereve të mëdha, dhjetë fakte për Kim Jong-un

Botasot

Kim Jong i zemëruar me atë që gjeti në vendin e tij

Lajmi.net

Botasot LajmiFundit

6 artikuj të ndërlidhur »