TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bota

Miratohet “Dekreti Salvini”/ Njihuni me ndryshimet për ligjin e emigracionit në Itali

SOT - I sapo botuar

“Dekretin Salvini” është miratuar sot nga qeveria italiane dhe do të ketë ndryshime të mëdha në lidhje me politikat e emigracionit, shkruan TGCom24. Dekreti vendos heqjen e së drejtës së azilit për ...

Italia e vendosur kundër emigrantëve, ashpërson rregullat e azilit dhe të riatdhesimit

Java News

Italia: Qeveria miratoi dekret për emigrantë

Tetova Sot

Qeveria italiane miraton planin kundër migracionit

Alsat
4 artikuj të ndërlidhur »

Bolton: Moska të shqyrtojë vendimin për dërgimin e S-300 për Sirinë

Botasot - parë: 26 min

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare i SHBA-së John Bolton tha sot se planet e Rusisë për të furnizuar Sirinë me sistemin raketor ajror S-300 është një "eskalim domethënës" i Moskës.

Rusia do t’i japë Sirisë sistemet raketore S-300

Portalb

Rusia do të furnizojë Sirinë me sisteme moderne mbrojtjeje

VOA

Rusia furnizon Sirinë me sisteme të reja raketore

Evropaelire

Medial Koha.net Gazeta Tema Botasot

8 artikuj të ndërlidhur »

Trump: Bota ka ndryshuar për një vit

Telegrafi - parë: 26 min

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, një vit pasi kritikoi ashpër udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong-un në Kombet e Bashkuara duke e quajtur “një raketë në mision vetëvrasës”, sot tha se bota ka ...

Trump: Takimi i dytë me Kimin me gjasë “shumë shpejt”

Koha.net

Trump takon kryeministrin japonez para mbledhjes vjetore në OKB

Evropaelire

Misteri Donald Trump!

Telegrafi

Botasot Evropaelire Botasot VOA Portalb Koha.net Botasot Botasot

18 artikuj të ndërlidhur »

Zv/prokurori i përgjithshëm amerikan mund të shkarkohet

Botasot - parë: 16 min

Zëvendësprokurori i përgjithshëm i Shteteve të Bashkuara, Rod Rosenstein, i cili mbikëqyr hetimet e këshilltarit të posaçëm mbi rolin e Rusisë në zgjedhjet presidenciale në SHBA, më 2016, shkoi në ...

Shtypi: Zv/Prokurori i Përgjithshëm Rosenstein pret të shkarkohet

VOA

Zv/prokurori i përgjithshëm amerikan mund të shkarkohet

Evropaelire

Hetimi i lidhjeve me Rusinë: Zv/Prokurori i Përgjithshëm Rosenstein pret të shkarkohet

Gazeta Tema

Top Channel Medial

6 artikuj të ndërlidhur »

Deutche Bank urdhërohet të parandalojë pastrimin e parave

Top Channel - parë: 17 min

Mbikëqyrësi financiar i Gjermanisë ka urdhëruar Deutsche Bank (DBKGn.DE) të bëjë më shumë për të parandaluar pastrimin e parave dhe “financimin e terrorizmit”, dhe ka caktuar një palë të tretë për të ...

Akuza të reja ndaj kandidatit për Gjykatën e Lartë, Brett Kavanaugh

VOA - parë: 3 orë

Presidenti Donald Trump shprehu mbështetje të fortë për kandidatin e tij për Gjykatën e lartë, Brett Kavanaugh, pavarësisht nga një akuzë e re për sjellje të papërshtatshme seksuale kundër tij.

Trump e mbron Kavanaugh, akuzat kundër tij "janë politike"

Evropaelire

Akuza të reja për të përzgjedhurin e Trump

Top Channel

Një tjetër grua akuzon Kavanaugh për sjellje të keqe seksuale

Evropaelire

VOA Gazeta Tema Medial Portalb VOA Botasot Botasot Botasot

15 artikuj të ndërlidhur »

BE ndërmerr veprime ligjore kundër Polonisë

Portalb - parë: 2 orë

Komisioni Evropian (KE) ka ndërmarrë veprime ligjore kundër Varshavës zyrtare në Gjykatën Evropiane të Drejtësisë për të mbrojtur pavarësinë e Gjykatës Supreme të Polonisë, transmeton Anadolu Agency ...

Komisioni Europian ngre padi kundër Polonisë

DW

Gjykatës polakë u detyruan të dilnin në pension, Komisioni Europian ngre padi kundër Polonisë

Gazeta Tema

"Fort Trump" në Poloni?

Botasot

Top Channel Medial

6 artikuj të ndërlidhur »

Kandidati i Partisë Socialiste përjashtohet nga rrjetet sociale, shkak mbiemri i tij “turpërues”

LajmiFundit - parë: 17 min

Facebook ia ka ndaluar fushatën online nja kandidati në rajonin e Vallonisë, Belgjikë për shkak të emrit të tij të papërshtatshëm. Ai quhet Luc Anus dhe emri i tij konsiderohet i papërshtatshëm dhe ...