TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Takim i mbyllur mes Haradinajt dhe Hahnit

Lajmi.net - parë: 55 min

Para pak çastesh ka filluar takimi në mes të kryeministrit Ramush Haradinaj dhe komisionerit Johannes Hahn. Kryeministri Ramush Haradinaj dhe komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi të Mirë dhe ...

Hani nga Prishtina shkon në Tiranë

Alsat

Mbetet sekret çka biseduan në takim Hahni e Haradinaj

Koha.net

Hahn e mban mister vizitën e tij, nuk flet para mediave

Albeu.com

Ina Telegrafi Telegrafi ABC News Top Channel Top Channel Telegrafi BalkanWeb

75 artikuj të ndërlidhur »
Maqedoni »

Angjushev: Stabilizimi i raporteve ndërshtetërore ka efekt mbi ekonominë

Portalb - I sapo botuar

Me nismë të zëvendëskryeministrit për Çështje Ekonomike të Republikës së Maqedonisë, Koço Angjushev dhe zëvendës-kryetarit të Këshillit të Ministrave të Republikës së Bullgarisë, Tomisllav Donçev, ...

Do të hapet kalim i përbashkët kufitar mes Maqedonisë dhe Bullgarisë

Telegrafi

Delegacionet e Maqedonisë dhe Bullgarisë u takuan për ta intensifikuar bashkëpunimi ekonomik

Portalb

Flaka Telegrafi Flaka Lajm Tetova Sot Lajm Lajmi.net Botasot

12 artikuj të ndërlidhur »

Kuvendi i Maqedonisë miratoi Ligjin për parandalimin e korrupsionit

Telegrafi - I sapo botuar

Kuvendi i Maqedonisë me 81 vota “për” sot pasdite e miratoi në procedurë të shkurtuar Ligjin për parandalimin e korrupsionit dhe konfliktit të interesave.

Sot votohet ligji i ri i Anti-korrupsionit

Alsat

Vazhdon sot seanca për “anti-korrupsionin”

Alsat

Telegrafi Medial Portalb Lajm Flaka Alsat Telegrafi Medial

48 artikuj të ndërlidhur »

Asnjë gjurmë nga dhunuesi i Selës, Vojminovski

Alsat - parë: 2 orë

Prokuroria Publike kërkon dëshmi nëse dikush e ka ndihmuar gjatë arratisjes Nikolla Vojminovskin, i dënuar me 13 vjet e gjysmë burg për vrasjen në tentativë të kryetarit të Aleancës për shqiptarët, ...

Prokuroria: Sulmuesi i Selës ishte i sëmurë, s’kishte shenja se do të arratiset

Lajm

Prokuroria: Do të hetohet nëse Vojminovski është ndihmuar gjatë arratisjes

Telegrafi

Portalb Alsat Medial Alsat Lajm Medial Lajm Alsat

57 artikuj të ndërlidhur »
Kosovë »

Bytyqi: Kërkesat e SBASHK’ut ekstreme, të hënën nxënësit të kthehen në shkollë

Botasot - I sapo botuar

Ministri i Arsimit Shyqiri Bytyqi ka folur për grevën e mësimdhënësve, duke thënë se kërkesat e tyre janë ekstreme dhe të njejtat do t’i kushtojnë miliona buxhetit të shtetit.

Dita e katërt e grevës në arsim, SBASHK nuk heq dorë nga kërkesat

Botasot

Gashi: MAShT kundër grevës në arsim

Botasot

Zeri Lajmi.net Evropaelire Lajmi.net Zeri Lajmi.net Telegrafi Evropaelire

46 artikuj të ndërlidhur »

Mustafa takohet me Apostolovan, diskutojnë për dialogun me Serbinë

Lajmi.net - parë: 2 orë

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, sot ka takuar shefen e zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova. Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, gjatë ditës së ...

Qëndrimet e LDK-së për dialogun, takohen O’Connell dhe Mustafa

Lajmi.net

Mustafa takoi Apostolovan dhe ambasadorin O’Connell, diskutuan për dialogun me Serbinë

Telegrafi

Botasot Gazeta Express Botasot Gazeta Express Botasot Evropaelire Telegrafi Koha.net

39 artikuj të ndërlidhur »

Ymeri thotë se trajtimi që po u bëhet romëve, ashkalive dhe egjiptasve është i pajustifikueshëm

Koha.net - parë: 2 orë

Human Rights Watch, organizata joqeveritare amerikane me aktivitet ndërkombëtar në mbrojtje të të drejtave të njeriut publikoi sot raportin botëror, për 90 vende.

Kohë të vështira për të drejtat e njeriut

DW

Raporti për të drejtat e njeriut, HRW përfshin Kosovën

Top Channel

Evropaelire VOA Botasot Koha.net Botasot Java News Telegrafi Lajmi.net

16 artikuj të ndërlidhur »
Shqipëri »

?Do ta tërheqim Ramën zvarrë?, banorët e Astirit nuk heqin dorë

Albeu.com - parë: 25 min

Dita e sotme është dita e 75 e protestës së banorëve të Uanzës së re. Edhe pse kanë kaluar dy muja, ata nuk kanë ndërmend të ndalen dhe kërkojnë anullimin e projektit të “Unazës së Madhe” që prek ...

Banorët e Unazës kërcënojnë Ramën: Do të të tërheqim zvarrë…

LajmiFundit

‘Unaza’, banorët: Do tërheqim zvarrë Ramën se e mbushi kupën

BalkanWeb

Gazeta Tema LajmiFundit SOT SOT Java News Botasot Medial

10 artikuj të ndërlidhur »

Kujt i shërbente Klement Balili? Artan Hoxha jep përgjigjen për Top Talk

Top Channel - parë: 1 orë

I ftuar në emisionin “Top Talk” të Denis Dyrnjaja, për të folur mbi dorëzimin e Klement Balilit, gazetari i kronikës, Artan Hoxha komentoi edhe lidhjet e “Eskobarit të Ballkanit” me politikën në vend.

Artan Hoxha në Top Talk: Në fshatin e Balilit, si në fermën e Eskobarit

Top Channel

Si u arrestua Klement Balili në vitin 2006, bashkë me tre policë

Mapo

Top Channel Lajmi.net SOT RTSH SOT Top Channel SOT LajmiFundit

360 artikuj të ndërlidhur »

Përplasja Meta-Rama, Dashamir Shehi befason me qëndrimin e tij: Unë jam dakord me kryeministrin

SOT - parë: 45 min

Deputeti i LZHK-së Dashamir Shehi ka një tjetër qëndrim në raport me ngërçin qeveri-presidencë. Shehi tha se kryeministri dhe presidenti kanë patur gjithnjë hatërmbetje, por sipas tij, Meta nuk mund ...

A do të përsëritet skenari i çadrës së 2017? Aleati i Bashës zbulon skenarin

SOT

Aleatët: Do shfrytëzojmë çdo mekanizëm demokratik deri në largimin e Ramës

ABC News

Gazeta Tema SOT

5 artikuj të ndërlidhur »
Rajon »

Kryeministri grek sfidon opozitën për marrëveshjen e Prespës

Albeu.com - parë: 55 min

Kryeministri grek Alexis Tsipras, duke folur në debatin në Parlamentin grek , shkurt para votëbesimit, i njoftoi deputetët se Greqia e ka pranuar Notën verbale nga MPJ-ja e Maqedonisë, në të cilën ...

Greqi, Tsipras kërkon debat televiziv për marrëveshjen me Maqedoninê

SOT

Pas shpëtimit të qeverisë greke, në radhë Marrëveshja e Prespës

Alsat

Medial ABC News Alsat Alsat ABC News Top Channel Top Channel ABC News

100 artikuj të ndërlidhur »

Të rinjtë shqiptarë që studiojnë jashtë nuk duan të kthehen

VOA - parë: 22 orë

Në Tiranë, Qendra për Studime Ekonomike dhe Sociale sapo mbylli një studim mbi trendet migratore të popullatës shqiptare. Ekspertët zbuluan se ka një rritje të emigrimit potencial dhe se po emigron ...

Të rinjtë shqiptarë që studiojnë jashtë nuk duan të kthehen

BalkanWeb

Të rinjtë që ikin me studime jashtë: Nuk duam të kthehemi kurrë në Shqipëri

LajmiFundit

Albeu.com Gazeta Tema Java News

6 artikuj të ndërlidhur »
Bota »

Votimi i ri mbi marrëveshjen e Brexit më 29 janar

Alsat - parë: 25 min

Kryeministrja Theresa May përgatitet të zhvillojë një tjetër votim më 29 janar mbi marrëveshjen që përcakton kushtet e largimit të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian, pas një humbje të ndjeshme ...

Pas votëbesimit, Theresa May përsëri përballë krizës së Brexit-it

VOA

Britani, krye-opozitari Corbyn sinjalizon se mund të mbështesë një referendum të dytë të Brexit

SOT

Botasot Lajmi.net Portalb Gazeta Tema RTSH Alsat Botasot Java News

222 artikuj të ndërlidhur »

SHBA: Strategji e re për sistem hapësinor mbrojtjeje nga raketat

VOA - I sapo botuar

Shtëpia e Bardhë njoftoi se Presidenti Donald Trump do të publikojë sot një strategji të re për një sistem hapësinor të mbrojtjes nga raketat. Zoti Trump do t’i zbulojë detajet e asaj që njihet si ...

SHBA shqyrton mundësitë e armatimit në hapësirë

Antpress

SHBA shqyrton mundësitë e armatimit në hapësirë

Botasot

Koha.net Telegrafi

5 artikuj të ndërlidhur »

Njeriu i Kim Jong Un shkon në SHBA

Durres Lajm - parë: 34 min

Një nga zyrtarët kryesorë të Koresë së Veriut për negociatat me SHBA-në, ka shkuar në Washington për të takuar zyrtarët amerikanë. Besohet se vizita e negociatorit koreano-verior vjen përpara një ...

Koreja e Veriut Kim Yong-chol në rrugën për në Uashington

Medial

Tjetër hap drejt planifikimit të takimit të dytë Trump-Kim Jong-un

Top Channel

Botasot Botasot Java News Lajm

7 artikuj të ndërlidhur »
Ekonomi »

Taksapaguesit evropian kontribues të zhvillimit ekonomik në Kosovë

Botasot - parë: 6 orë

Ministria e Financave dhe Banka Evropiane për Investime, kanë nënshkruar marrëveshjen grant për mbështetje të projektit për ndërtimin e autostradës Kijevë-Zahaq.

1 milion euro grant për ndërtimin e autostradës Kijevë-Zahaq

Medial

Banka Evropiane për Investime 1 milion euro për rrugën Kievë-Zahaq

Telegrafi

Botasot Kosova Live Koha.net Lajmi.net Zeri

8 artikuj të ndërlidhur »

Kërkohet rritja e pagave për punëtorët e Doganës së Kosovës

Telegrafi - parë: 3 orë

Sindikata e Pavarur e Doganës së Kosovës, shprehë shqetësimet lidhur me pagesën e koeficientit të pagave për punëtorët e këtij institucioni. Sindikalistët përmes një njoftimi, kërkojnë nga ...

Edhe Dogana e Kosovës kërkon ngritje të pagave

Botasot

Edhe Dogana e Kosovës kërkon ngritje të pagave

Koha.net

Zeri Lajmi.net Albeu.com

6 artikuj të ndërlidhur »

Biznesmeni Shaqir Palushi i fton kompanitë t’i rrisin pagat që rinia mos ta braktisë Kosovën

Telegrafi - parë: 6 orë

Pronari i kompanisë “Frutex” Shaqir Palushi u ka bërë thirrje pronarëve të kompanive vendore që të bëjnë rritjen e pagave për punëtorët e kompanive të tyre, pasi vetëm në këtë mënyrë mund ta ndalin ...

Pronari i “Frutexit” thirrje kompanive: Rritni pagat për punëtorët, që rinia mos ta braktis Kosovën

Botasot

Biznesmeni fton kompanitë të rritin pagat që rinia të mos braktisë Kosovën

SOT
3 artikuj të ndërlidhur »
Kulturë »

“Flakadanët e janarit”, nderime për heroin e shqiptarëve, Skënderbeun

Flaka - parë: 35 min

Është muaji kur ndizen flakadanët që shënojnë përjetesën e atyre që shënuan ndër vite historinë e popullit shqiptar. Për të përkujtuar 17 janarin, 551 vjetorin e vdekjes së Gjergj Kastrioti – ...

Hasani: E turpshme për Gjilanin, heroi Kadri Zeka ende pa shtatore

Botasot

Kurti kujton vëllezërit Gërvalla dhe Kadri Zeka

Botasot

Botasot Botasot Lajm Botasot Botasot Telegrafi Botasot Botasot

41 artikuj të ndërlidhur »

Limaj: Skënderbeu mbetet prijësi ynë më i madh, me të cilin mburremi para botës

Telegrafi - parë: 2 orë

Zv/kryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj e ka cilësuar Gjergj Kastriotin-Skënderbeun, si prijësin më të madh të shqiptarëve. Sipas tij, Skënderbeu është identiteti me të cilin mburremi para botës.

Thirrje mbi varrin e Skënderbeut, Massafra: Mos ikni nga Shqipëria!

Top Channel

Zyrtarë të lartë nderojnë Heroin Kombëtar, Gjergj Kastrioti – Skënderbeu

Flaka

Java News Koha.net Botasot Botasot Botasot Bota.al Lajmi.net Koha.net

26 artikuj të ndërlidhur »

Berlusconi: Do kandidoj për zgjedhjet evropiane

ABC News - parë: 2 orë

“Në moshën më të bukur që kam, kam vendosur, nisur nga një ndjenjë përgjegjësie për të shkuar në Evropë, ku mungon mendimi i thellë për botën”. Këtë deklaroi ish – kryeministri italian Silvio ...

Berlusconi shpall kandidaturën për zgjedhjet europiane

Lajm

Berlusconi paralajmëron kandidaturën për Parlamentin Europian

Koha.net

Botasot LajmiFundit

5 artikuj të ndërlidhur »
Kronika »

MASHTRIMI/ “Blinin domate dhe shisnin beton”: Skema 18 milionë euro e mashtrimit me TVSH-në nga biznesmenët në Tiranë

Gazeta Tema - parë: 45 min

Prokuroria kërkoi arrestimin e 25 administratorëve të kompanive fiktive të dyshuara për falsifikim faturash dhe skemë mashtrimi mbi Tatimin mbi Vlerën e Shtuar, e cila llogaritet të ketë shkaktuar ...

Dosja e mashtrimit me TVSH: 20 subjekte pa punonjës qarkullonin milarda lekë

Botasot

Evazioni fiskal/ Zbardhet dosja e hetimit të 25 personave

BalkanWeb

Top Channel ABC News SOT BalkanWeb ABC News Mapo Durres Lajm Java News

19 artikuj të ndërlidhur »

Kokainë dhe mijëra euro në valixhe, në pranga 2 shqiptarë (Emrat)

BalkanWeb - parë: 1 orë

Policia italiane në qytetin e San Pietro in Cariano ka vënë në pranga dy shqiptarë, pasi janë kapur me kokainë dhe një shumë konsiderueshme parash. Në pranga kanë përfunduar Ervis Jonuzi, 32-vjeç nga ...

Iu gjetën kokainë dhe mijëra euro në valixhe, pranga 2 shqiptarëve

Gazeta Express

U kapen me mall, prangosen dy shqiptarë

LajmiFundit

Albeu.com Botasot Durres Lajm

6 artikuj të ndërlidhur »

Mbetet në qeli për jetë Fadil Kasemi, i mori jetën gruas

LajmiFundit - parë: 5 orë

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur burg për jetë për Fadil Kasemin, i cili vrau bashkëshorten e tij, gjyqtaren Fildez Hafizi. Vendimi është dhënë pak minuta më parë, pas një procesi që ka zgjatur ...

Burg përjetë për Fadil Kasemin

ABC News

Vrau ish- bashkëshorten gjyqtare, burg përjetë Fadil Kasemit

Gazeta Express

Mapo Medial Durres Lajm Java News SOT BalkanWeb Albeu.com Botasot

12 artikuj të ndërlidhur »

« Sport

Mourinho flet për herë të parë për Man Utd, zbulon fakte dëshpëruese

Lajmi.net - I sapo botuar

Jose Mourinho është paraqitur për herë të para në televizion pas shkarkimit nga Manchester United në muajin e kaluar. Trajneri portugez, edhe pse e ka të ndaluar të flet për Manchester United, me ...

Mourinho befason të gjithë: Kjo është skuadra më e mirë që e kam drejtuar

Zeri

Mourinho: Interi, skuadra më e fortë që e kam stërvitur

Telegrafi

Tetova Sot Gazeta Express Zhurnal Koha.net Lajmi.net Telegrafi SOT Top Channel

24 artikuj të ndërlidhur »

E bujshme / Chelsea interesohet për mesfushorin kosovar

Albeu.com - I sapo botuar

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në mediat italiane dhe jo vetëm. Bëhet fjalë për shqiptarin e Kosovës , Arbër Zeneli . Mesfushori 23-vjeçar ka zgjuar interesin e Chelseat dhe pëlqehet nga ...

Chelsea pas Arbër Zenelit

Lajmi.net

E bujshme, gjiganti anglez kërkon Arbër Zenelin

Zeri

Koha.net Botasot Zhurnal Gazeta Express

7 artikuj të ndërlidhur »

Tottenham në garë për Rossin?

Botasot - I sapo botuar

Tottenham Hotspur raportohet se janë duke e kërkuar ish yllin e Fiorentinas dhe Italisë, Giuseppe Rossi për të forcuar sulmin Sipas Tuttosport, Tottenham mund t’i ofrojë kontratë afatshkurtër Rosit, ...

Lëndimi i Kane mund ta dërgojë Rossin te Tottenhami

Telegrafi

Lëndimi i Kane, Tottenham transferon sulmuesin e Barcelonës

Lajmi.net

Koha.net Lajmi.net VeqSport Botasot Almakos Portalb SuperSport BalkanWeb

25 artikuj të ndërlidhur »
Argëtim »

Shpërthen në flakë pusi i naftës, 4 zjarrfikëse në Zharrëz

Albeu.com - I sapo botuar

Katër zjarrfikëse kanë shkuar në zonën e Zharrzës. Mësohet se një pus nafte në zonën e Zharzës është përfshirë nga flakët këtë pasdite, ndërkohë që pusi prej disa vitesh ka dalë jashtë funksioni.

Zjarr pranë një pusi nafte në Zharrëz, zjarrfikëset “luftojnë” me flakët

Top Channel

Përfshihet nga zjarri gryka e pusit të naftës në Zharrëz (Video)

BalkanWeb

ABC News Java News SOT Medial Botasot

8 artikuj të ndërlidhur »

Kamarierë robotë shërbejnë në lokal

Botasot - I sapo botuar

Mbase nuk është hera e parë që një bar kafe në Japoni ka në stafin e saj robotë, por në kafenenë Dawn ver.β situata është shumë më e veçantë. Aty të gjithë kamerierët janë robotë, me gjatësi 120 ...

Nga puna mund të pushohet edhe një… robot!

Koha.net

Japonia ben revolucion, robotët-kamarierët kontrollohen nga invalidët

Lajm

ABC News Alsat Alsat Zhurnal

7 artikuj të ndërlidhur »

Çfarë është çanta e zezë që Putin e kishte me vete në Serbi?

Lajmi.net - parë: 25 min

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka realizuar sot vizitën e tij në Beograd. Kjo intervistë e tij është përcjellur me vëmendje të madhe nga mediat serbe dhe gjithashtu janë zbuluar edhe detaje ...

Të gjithë po flasin për të/ Çfarë është çanta e veçantë që solli Putin në Serbi?

SOT

Putin kishte me vete çantën e zezë edhe në Beograd, a e dini historinë e saj?

Almakos

Tetova Sot

4 artikuj të ndërlidhur »
Ne kete dite ...