TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Teknologji

Google suspendon bizneset me Huawei pas tarifave të Trump

Gazeta Express - parë: 6 orë

Google ka suspenduar bizneset me Huawei që parashihte transferimin e produkteve softuerike, një burim ka zbuluar për agjencinë e lajmeve Reuters. Kjo është një goditje për kompaninë kineze.

Kush janë vendet që kanë lejuar dhe bllokuar Huawein?

Medial

Huawei do të lansoj variantin 5G të Mate 20 këtë verë

Telegrafi

Kush janë vendet që kanë lejuar dhe bllokuar Huawein?

PC World

Zeri Gazeta Express Botasot Botasot

8 artikuj të ndërlidhur »

Sony dhe Microsoft bashkëpunim në fushën e lojërave online

Koha.net - parë: 15 orë

Gjiganti japonez në fushën e elektronikës Sony dhe gjiganti i pajisjeve amerikane Microsoft njoftuan sot bashkëpunimin në fushën e lojërave të transmetuara në kohë reale, edhe pse prej vitesh ata ...

Sony dhe Microsoft bashkëpunim në fushën e lojërave online

Botasot

Sony dhe Microsoft bashkëpunim në fushën e lojërave online

Portalb
3 artikuj të ndërlidhur »

Tre llojet e heshtjes ose kritika që mungon

Mapo - 18.05.2019

Nga Primo Shllaku Mbas krijimit të alfabetit në dhjetëvjetshin e parë të shek.XX ndryshoi nji mendësi themelore e kulturës shqiptare. Forma gojore e produktit letrar ia la vendin ngadalë formës së ...

Llojet e heshtjes ose kritika që mungon

Medial

Llojet e heshtjes ose kritika që mungon

Telegrafi
3 artikuj të ndërlidhur »

BMW 8 Series kapet me shumë pak shtresa kamuflazhi (Foto)

Telegrafi - 18.05.2019

Rivali i Porsche Panamera, duket se ka gjithçka gati Deri më tani, BMW 8 Series e kemi parë teksa tesohej me shtresa të rënda kamuflazhi, ndërsa kjo është mundësia më e mirë, që të shihet eksterieri ...

BMW 8 Series kapet me shumë pak shtresa kamuflazhi (Foto)

Medial

BMW 8 Series kapet me shumë pak shtresa kamuflazhi

Zeri

BMW 8 Series kapet me shumë pak shtresa kamuflazhi

Botasot
4 artikuj të ndërlidhur »

Hakeri 13-vjeçar merr nën kontroll dronin për të provuar rreziqet

VOA - 18.05.2019

Presidenti Donald Trump nënshkroi këtë muaj një urdhër ekzekutiv që synon forcimin e sektorit të sigurisë kibernetike që shërben si vija e parë e mbrojtjes ndaj hakerëve vendas dhe të huaj.

Hakeri 13-vjeçar merr nën kontroll dronin për të provuar rreziqet

Botasot

Hakeri 13-vjeçar merr nën kontroll dronin për të treguar rreziqet e teknologjisë

Koha.net
3 artikuj të ndërlidhur »

“Vdes” macja më e famshme e internetit

PC World - 18.05.2019

Macja idhnake, felini i famshëm i internetit, u shua në moshën 7 vjeçare thanë pronarët e saj. Në një deklaratë zyrtare thuhet se macja u shua pas disa komplikacioneve që pati si rezultat i një ...

Ngordh macja më e pasur, la pas 100 milionë dollarë

Botasot

Vdes “Macja Nevrike”, ylli i rrjeteve sociale

Kosova Live

“Vdes” macja më e famshme e internetit

Medial
4 artikuj të ndërlidhur »

Nju Jork, një lagje eksperimentale për rrjetin 5G

VOA - 18.05.2019

Gjenerata e pestë e rrjeteve të komunikimit celular, e njohur ndryshe si “5G”, premton lidhje tepër të shpejta dhe më shumë qëndrueshmëri. Por, ndërtimi dhe vendosja në funksionim i këtyre rrjeteve ...

Një lagje eksperimentale për rrjetin 5G në Nju Jork

Botasot
2 artikuj të ndërlidhur »

Instagram shton ‘Stories’ në sektorin Explore

Flaka - 18.05.2019

Sektori Explore i Instagram-it është shumë i mirë për zbulimin e përmbajtjeve të reja në rrjet jashtë, llogarive që ju tashmë ndiqni. Sipas kompanisë, është përdorur nga më shumë se 50 për qind e ...

Samsung lanson variantin olimpik të Galaxy S10+, Olympic Game Edition

Flaka - 18.05.2019

Samsung ka lansuar një edicion olimpik të Galaxy S10 + për të festuar Olimpiadën Verore 2020 në Tokio. Me ngjarjen që po mbahet në Japoni, nuk duhet të jetë e befasishme për të kuptuar se ku është i ...

Facebook regjistron firmën e re të teknologjisë financiare në Zvicër

Telegrafi - parë: 13 orë

Gjiganti i rrjeteve sociale Facebook, duket se ka formuar një firmë të re të teknologjisë financiare. Sipas të dhënave të Regjistrit Tregtar të Gjenevës, Libra Networks LLC është regjistruar në ...

Facebook regjistron firmën e re të teknologjisë financiare në Zvicër

Tetova Sot
2 artikuj të ndërlidhur »