TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shëndet

Ushqimet me vitaminë B5 kundër alergjive

Mapo - parë: 8 orë

Ajo rrit imunitetin, zbut osteoartritin, shenjat e plakjes së parakohshme, mban nën kontroll diabetin dhe rrit rezistencën kundër një sërë infeksionesh Një ushqyerje e pasur nënkupton praninë e ...

Arsyet se përse patatet e ëmbla nuk duhet të mungojnë në tavolinën tuaj

Java News

Shenjat që ju tregojnë se keni mungesë të Vitaminës D

Botasot

A e ndalojnë kremërat kundër diellit marrjen e vitaminës D?

Kosova Live

Alsat

5 artikuj të ndërlidhur »

Me dietë kundër kolesterolit

Telegrafi - parë: 14 orë

Edhe pse është i rëndësishëm për funksionimin e mirë të organizmit (prodhimin e hormoneve, acideve biliare etj), kolesteroli mund të jetë i dëmshëm për arteriet nëse niveli i tij në gjak është i ...

Me dietë kundër kolesterolit

Portalb

Dieta më e mirë kundër kolesterolit

Gazeta Express
3 artikuj të ndërlidhur »

Disa njerëz shtojnë në peshë, kur bëhen më shumë aktivë, arsyeja

BalkanWeb - 18.05.2019

Qeveritë na këshillojnë gjithmonë të hamë më pak, dhe të ushtrohemi fizikisht më shumë, për të qenë më të shëndetshëm, por kjo paraqet një problem të dukshëm.

Disa njerëz shtojnë peshë kur bëhen më shumë aktivë, ja cila është arsyeja

Durres Lajm

Gjendet sekreti i shtimit në peshë tek njerëzit aktivë

Java News
3 artikuj të ndërlidhur »

E dini pse flasim gjatë gjumit? Për këtë ka një shpjegim

Telegrafi - 18.05.2019

Ju ka ndodhur ndonjëherë t’ju thotë dikush që keni folur teksa keni qenë në gjumi, ose keni dëgjuar dikë të bëjë të njëjtën gjë? Të paktën një herë në jetë na kanë thënë të gjithëve se një natë më ...

E dini pse flasim gjatë gjumit? Për këtë ka një shpjegim

Zeri

A e dini pse flasim gjatë gjumit?

Botasot
3 artikuj të ndërlidhur »

Bimët që ju ndihmojnë për problemet me tretjen dhe frymëmarrjen

Botasot - 18.05.2019

Këto bimë mund të gjenden fare lehtë në tregje fruta-perimesh por edhe në kopshtet e shtëpive tuaja. Përveç përdorimit të tyre në kuzhinë, këto bimë kanë dhe vlera të shkëlqyera shëndetësore.

5 bimët që ju ndihmojnë për problemet me tretjen dhe frymëmarrjen

Mapo

Keni probleme me tretjen dhe frymëmarrjen? 5 bimët çudibërëse që do t’ju ndihmojnë

SOT
3 artikuj të ndërlidhur »

Mposhtni lodhjen pranverore dhe vështirësitë e tjera

Telegrafi - 18.05.2019

Ekspertët nuk e mohojnë ndikimin e ndryshimit të kohës në shumë sëmundjet, madje edhe në vetëvrasje të shpeshta dhe në fatkeqësi komunikacioni, ndërkaq që moti dihet edhe për alergjinë ndaj pluhurit ...

Mposhtni lodhjen pranverore dhe vështirësitë e tjera

Zeri
2 artikuj të ndërlidhur »

Këto ushqime ju mbrojnë nga dielli

LajmiFundit - 18.05.2019

Më në fund retë gri do të largohen teksa stina e verës është vetëm disa ditë larg. Dielli i nxehtë i ditëve të verës është pikërisht ajo çka të gjithë po presim për të bërë gati çantën e plazhit dhe ...

Pesë ushqimet ju mbrojnë nga dielli

SOT
2 artikuj të ndërlidhur »

Konsumoni një kastravec në ditë dhe mësoni mrekullinë që ndodh në trupin tuaj

SOT - 18.05.2019

Konsumimi i kastravecit ju sjell shumë përfitime shëndetësore që ndoshta nuk i kini dëgjuar më parë. Mësoni disa nga përfitimet që merrni nëse konsumoni një të tillë në ditë.

Kjo i ndodh trupit tuaj nëse hani një kastravec në ditë

Tetova Sot
2 artikuj të ndërlidhur »

Doza e duhur e qumështit të bletës – Jetik për shëndetin

Portalb - 18.05.2019

Qumështi i bletës është një produkt natyral që ka aftësi të mrekullueshme në uljen e tensionit të gjakut, kolesterolit dhe për shëndetin e mëlçisë. Sipas të dhënave qumueshti i bletës përdoret me ...