TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lifestyle

Reduktoni sa më shumë ushqimet e shpejta

Gazeta Express - parë: 6 orë

Sipas një studimi të ri, yndyrnat e ushqimeve të shpejta mund të depërtojnë në tru, ku shkaktojnë dhjamosje të trurit si dhe depresion. Kërkimi tregoi se yndyrnat e ngopura hyjnë në tru nëpërmjet ...

Reduktoni sa më shumë ushqimet e shpejta

Albeu.com

Reduktoni sa më shumë ushqimet e shpejta

Botasot
3 artikuj të ndërlidhur »

Si do të nisë java juaj? HOROSKOPI për ditën e hënë, 20 maj 2019

Bota.al - parë: 8 orë

Dashi Çdo gjë do e merrni me buzëqeshje gjatë kësaj dite prandaj do kaloni edhe ndonjë problem të vogël që mund t’iu dalë. Ditë shumë euforike do jetë kjo edhe për ju që jeni në një lidhje.

Horoskopi ditor, e hënë 20 maj 2019

Portalb

Horoskopi javor, 20 maj deri 26 maj 2019

Portalb

Parashikimi për punën, paratë dhe dashurinë/ Horoskopi për sot

Mapo

Bota.al Bota.al Bota.al Botasot Botasot BalkanWeb Java News SOT

19 artikuj të ndërlidhur »

Gjobitet ish-mbreti i Belgjikës

Koha.net - parë: 19 orë

Një gjykatë në Bruksel ka dënuar me gjobë ish-mbretin e Belgjikës, Albert II me arsyetimin se nuk ka kryer testin e ADN-së kërkuar për të sqaruar atësinë ose jo mbi artisten Delphine Boel.

Ish-Mbreti i Belgjikës kishte dashnore? Gjykata: Gjobë 5 mijë euro në ditë

Botasot

Nuk pranon të bëjë testin e atësisë, 5000 euro në ditë gjobë për ish-mbretin e Belgjikës

Gazeta Tema

SOFT NEWS – Edhe mbreti… gjobitet!

Medial

BalkanWeb

5 artikuj të ndërlidhur »

Mbretëresha në kërkim të një eksperti për të menaxhuar… profilet sociale të kurorës, ja sa paguan

Gazeta Tema - parë: 20 orë

Në moshën 93-vjeçare, Mbretëresha Elizabeth nuk kishte qëllimin më të vogël për të mbetur pas. Ajo mendon se si të ringjallë imazhin e kurorës angleze duke shfrytëzuar potencialin e internetit.

Mbretëresha Elizabeth II kërkon menaxher të rrjeteve sociale

Gazeta Express

Mbretëresha Elizabeth II kërkon menaxher të rrjeteve sociale, paga dhe benefitet janë super

Durres Lajm
3 artikuj të ndërlidhur »

Horoskopi për ditën e sotme, 19 maj 2019

BalkanWeb - parë: 22 orë

Dashi Të lindurit e kësaj shenje rekomandohen të shmangin altruizmin e tepërt, pasi kjo nuk do të pritet edhe aq mirë nga të tjerët. Rekomandohet të fokusoheni tek familja dhe tek e ardhmja juaj.

Befasohuni nga shenja juaj e horoskopit, këto janë parashikimet

Gazeta Express

Horoskopi e diell 19 maj, 2019

Albeu.com

Befasohuni nga shenja juaj e horoskopit, këto janë parashikimet

Zeri
4 artikuj të ndërlidhur »

40% e nënave, në depresion gjatë tre muajve të parë pas lindjes

Kosova Live - parë: 19 orë

Më shumë se 40% e nënave në SHBA ndihen në ankth, të hutuara apo në depresion gjatë tre muajve të parë pas lindjes, thuhet në një studim të ri. Pjesë e arsyes, sipas studiuesve, është se nënat i ...

24 përqind e akullit i paqëndrueshëm

Durres Lajm - parë: 7 orë

Antarktida perëndimore po përballet me shkrirjen e akullnajave për shkak të ngrohjes së ujit të detit. Kërkimet e publikuara në “Geophysical Research Letters” zbulojnë se akulli po shkrin pesë herë ...

Kur njeriu e do femrën: Do t’i thotë këto fjalë nëse është vërtet i dashuruar me ju!

Telegrafi - parë: 10 orë

Shtatë fjali të cilat janë shumë të rëndësishme! Zakonisht konsiderohet që meshkujt janë më të qartë dhe më fjalëpakë kur komunikojnë. Mirëpo forca e gjuhës, është ajo që shërben si medium i cili ...

Vajzë apo djalë? Mësoni gjininë e fëmijës edhe para se të ngelni shtatzënë

Telegrafi - parë: 10 orë

Tani mundeni që më parë të dini se a do të jetë foshnja vajzë apo djalë Shkencëtarët e Universitetit Newcastle kanë bërë një hulumtim në të cilin kanë provuar të tregojnë se në ç’mënyrë prindërit më ...