TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lifestyle

Horoskopi 16 korrik 2019

Albeu.com - parë: 55 min

Dashi Kjo e martë do të jetë e mbushur me tensione dhe diskutime, si në sferën sentimentale edhe në atë profesionale. Gjithçka për shkak të ndikimit të Saturnit.

Horoskopi për ditën e dielë, 14 korrik 2019

Botasot

Pushimet dhe marrëdhëniet në çift, horoskopi për sot

Mapo

Punë dhe sukses, çfarë ka rezervuar fati për sot

Albeu.com
4 artikuj të ndërlidhur »

Përzieni vajin e kokosit me sodë buke për një fytyrë të pastër

Zeri - parë: 3 orë

Ka shumë produkte për kujdesin e lëkurës të cilat premtojnë se na rikthejnë bukurin natyrale, na bëjnë fytyrën pa të meta dhe na ndihmojnë t’iu themi lamtumirë akneve.

Kjo maskë e fytyrës me tre produkte natyrale, është 100 herë më efikase se botoksi

Gazeta Express

Si të shmangni tharjen e lëkurës në verë, me këtë maskë natyrale

Botasot
3 artikuj të ndërlidhur »

U fut në det, burri humb jetën 48 orë pas kontaktit me bakterin mishngrënës

SOT - parë: 5 orë

Një burrë ka humbur jetën 48 orë pas kontaktit me një bakter mishngrënës. Dave Bennett nga Memphis shkoi në Florida për të takuar vajzën e tij. Ata vendosën që të shkonin në plazh dhe të bënin sporte ...

48 orë pas notit gjen vdekjen

Botasot

U infektua me një bakter mishngrënës, amerikani vdes disa orë pasi hyri në ujë

Gazeta Express

48 orë pas notit babai humb jetën

LajmiFundit
4 artikuj të ndërlidhur »

Dallimi mes njerëzve të suksesshëm dhe atyre të pasuksesshëm

Telegrafi - parë: 4 orë

Në çdo fushë, hulumtuesit shpeshherë përdorin një seri indikatorësh për të parë nëse një sistem apo teknologji është duke pasur sukses. Përdorimi i indikatorëve përqendrohet kryesisht në faktorët që ...

Dallimi mes njerëzve të suksesshëm dhe atyre të pasuksesshëm

Botasot

Dallimi mes njerëzve të suksesshëm dhe atyre të pasuksesshëm

Tetova Sot
3 artikuj të ndërlidhur »

Alkooli më i dëmshëm se kokaina

Albeu.com - parë: 2 orë

Alkooli është droga më e rrezikshme për shëndetin e njeriut, më i rrezikshëm edhe se llojet më të forta të drogave të tjera si kokaina , heroina , hashashi apo duhani.

Ecja minimizon rrezikun e kancerit të gjirit

Albeu.com - parë: 55 min

Aktiviteti fizik, përfshirë ecjen, është një e mirë që ju i bëni shëndetit tuaj. Por ecja në veçanti vjen me një mori përfitimesh. Më poshtë janë të listuara disa prej këtyre përfitimeve.

Ndërtime të çuditshme, nga arkitektë të çuditshëm

Top Channel - parë: 2 orë

Në këtë pikë të zhvillimit të qenieve njerëzore, kushdo do të mendonte se njerëzit do të kishin mësuar sesi të ndërtonin më së miri shtëpitë, rrugët apo tualetet.

Dukuni më e re brenda 5 minutave: Maskë natyrale vetëm me vezë e limon!

Telegrafi - parë: 4 orë

Sot do t’ju tregojmë një recetë me dy përbërës natyralë, e cila përdoret si maskë shtëpiake kundër rrudhave dhe i eliminon të gjitha shenjat e plakjes.

Dukuni më e re brenda 5 minutave: Maskë natyrale vetëm me vezë e limon!

Botasot
2 artikuj të ndërlidhur »