TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kuriozitete

Lëngjet e frutave janë të dëmshme si pijet me sheqer

ABC News - parë: 6 orë

Të konsumosh lëng frutash mund të jetë po aq e dëmshme si pirja e kolës apo limonadave. Ky është përfundimi i një studimi të ri, sipas të cilit njerëzit që përdorin pije me sheqer rrezikojnë të ...

Kujdes, ky lëng i frutave rritë rrezikun e vdekjes së hershme

Botasot

Lëngjet natyralë të frutave, rrezik për vdekje të parakohshme?!

Gazeta Tema
3 artikuj të ndërlidhur »

E humba burrin nga kanceri para një viti, dua që t’i mbani në mend fjalët e mia

Gazeta Express - parë: 14 orë

Të dielën e kaluar, Gazeta Express, solli historinë e një nëne e cila gjeti forcën për ta mësuar vajzën e saj për të notuar, ndërsa e kishte humbur djalin gjatë një aksidenti në pishinë .

E humba burrin nga kanceri para një viti. Dua që t’i mbani në mend fjalët e mia.

Tetova Sot

E humba burrin nga kanceri para një viti, dua që t’i mbani në mend fjalët e mia

Botasot
3 artikuj të ndërlidhur »

Fakte interesante për trupin e meshkujve

Botasot - parë: 15 orë

Shkencëtarët nga vende të ndryshme të botës vazhdojnë të hulumtojnë dallimin mes burrave dhe grave dhe në këtë mënyrë ata deshifrojnë sekrete të reja dhe të rëndësishme të trupave dhe mendjeve të dy ...

Zbuloni tre gjërat që çdo burrë i ka të nevojshme për të mos tradhëtuar gruan e tij

Albeu.com

Gratë që “bëjnë ligjin” në fshatrat e braktisur nga burrat

Top Channel

Shkencëtarët: Bëni këto katër gjëra që partneri të mos ju tradhtojë

Gazeta Express

Gazeta Express Koha.net Zeri

7 artikuj të ndërlidhur »

Del në ankand një dinozaur i jashtëzakonshëm

Koha.net - parë: 14 orë

Rreth 13 metra i gjatë dhe 6,2 metra i lartë, një dinozaur mbresëlënës i periudhës së Xhurasikut pritet të dalë në ankand në Paris në muajin qershor, njoftoi shtëpia franceze e ankandeve ”Aguttes”.

Del në ankand një dinozaur i jashtëzakonshëm

Botasot

Paris, del në ankand dinozauri 13 metra i gjatë

Java News
3 artikuj të ndërlidhur »

Zgjidhni një mollë dhe zbuloni të ardhmen

Koha.net - parë: 7 orë

Molla e kuqe Jo vetëm që keni patur një fëmijëri të mirë, por keni marrë mbështetje të madhe nga familja, keni patur një jetë të qetë dhe nuk jeni shqetësuar për paratë.

Zgjidhni një mollë dhe zbuloni të ardhmen

Tetova Sot
2 artikuj të ndërlidhur »

Fotoja e pabesueshme e takimit me një balenë blu në Sri Lankë

BalkanWeb - parë: 12 orë

Është diçka që mund të bëjë çdokënd të ndihet i vogël. Ky takim i afërt me një balenë blu tregon shkallën e këtyre kafshëve të detit, kafsha më e madhe që ka jetuar ndonjëherë.

Zhytësi dukej shumë i vogël afër balenës gjigante, që doli papritmas nga thellësia (Foto)

Telegrafi
2 artikuj të ndërlidhur »

Këshilli lokal kërkon falje për vijat e parregullta të trafikut (Foto)

Telegrafi - parë: 11 orë

Banorët e një zone në Bradford të Anglisë, janë ankuar për vijat e parregullta të trafikut, duke bërë që zyrtarët e këshillit lokal të kërkojnë falje.

Astronautët mund të qëndrojnë në shpellat e Hënës, kur të ndalojnë në vitin 2024 (Foto)

Telegrafi - parë: 12 orë

Hëna mund të ketë struktura, në të cilat mund të qëndrojnë astronautët gjatë misioneve të ndryshme. Dr Daniel Moriarty është shkencëtari lunar në NASA, që sygjeron se tubet e llavës, që kanë formuar ...

Hapi i parë në Mars në 2030-ën apo… 2060-ën?

Gazeta Tema
2 artikuj të ndërlidhur »